s500 apm 2.6 fllysky th9x ilk uçuş 1 tarafa doğru kayma sorunu

murat yalçınkaya' Alıntı:
akşam bi uçuş daha yapıp video atacağım

düzgün yapılmayan kalibrasyonlar, kalitesiz gps modülleri her türlü sürüklenme ve kırıma açıktır. compass dansına hdop değerlerine bulduğu uydu sayısına ve MP de ki haritada açık hava iken quadın gezinip gezinmediğine haritada doğru yöne baktığından emin olun

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
düzgün yapılmayan kalibrasyonlar, kalitesiz gps modülleri her türlü sürüklenme ve kırıma açıktır. compass dansına hdop değerlerine bulduğu uydu sayısına ve MP de ki haritada açık hava iken quadın gezinip gezinmediğine haritada doğru yöne baktığından emin olun
bütün kalibrasyonlar doğru telemetri yle kontrol ediyorum 10 tame uyduya bağlanıyorum 3dfix oluyor ama gazı verince ya yan yatıyor yada 1 tarafa doğru sürükleniyor yaa geri ger hızlı 1 sekilde gidiyor ve durmadan esc kalibrasyonu bozuluyor nedeni ne olabilir sorun escdemi acaba gprs olarak neo 6m kullanıyorum

Esc marka model nedir. esc kalibrasyonunu nasıl yaptığını yazarmısın ? belki işlemi yapıp SAVE yapmıyorsundur, yani hafızaya almıyordur. Escleri Apm üzerinden değilde birde Alıcı üzerinden Kalibre edin belki hallolacaktır.

gpslik bir durum olacağınıda sanmıyorum. motor timingleri kontrol ediver.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Esc marka model nedir. esc kalibrasyonunu nasıl yaptığını yazarmısın ? belki işlemi yapıp SAVE yapmıyorsundur, yani hafızaya almıyordur. Escleri Apm üzerinden değilde birde Alıcı üzerinden Kalibre edin belki hallolacaktır.

lighting hoby simong 30 amper
1-kumandadan gazı sonuna kadar veriyorum lipoyu takıyorum mavi kırmızı ışık yanıyor söküyorum
2-gaz sondayken tekrar takıyorum 2 bib sesi geliyor sonra gazı indiriyorum 3 bib sesi geliyor gaz verince motorlar çalışmaya başlıyor
3-lipoyu söküp gazı indirip tekrar takıp arm ediyorum

teker tekerde denedim bu sefer arm edince motorlara gaz vermeden çalışmaya başlıyor şimdi teker tekermi yapayım yoksa yanlışmı yapıyorsam doğrusunu anlatabilirmisiniz

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
gpslik bir durum olacağınıda sanmıyorum. motor timingleri kontrol ediver.
o nedir ve nerden kontrol edilir bazı konularda acemiyimde kısura bakmayın

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
selçuk hocam sana ulaşbileceğim bu telefon numarası telefon özel diyosan eposta adresi varmı çözersen sen çözersin bu sorunumu apm hakkında çoğu yazınızı okudum zaten kendi dronumuda sizin yazılarınız sayesinde yaptım bir yardımcı olursanız

bu motor dönmeme sorununu bizim arkadaşın zmr250 sinde yaşamıştık escleri değiştirdik sorun çözüldü

Tugay Yemişçi' Alıntı:
bu motor dönmeme sorununu bizim arkadaşın zmr250 sinde yaşamıştık escleri değiştirdik sorun çözüldü
hocam dönüyor ama gazı verince gazı vermeyince böle biri dönüyor biri dönmüyor

bizimkide düşük devirlerde dönmüyordu gazı çok verince dönmeye başlıyordu, o dönmeyenleri direk alıcıya bağlayıp denedin mi ?

Tugay Yemişçi' Alıntı:
bizimkide düşük devirlerde dönmüyordu gazı çok verince dönmeye başlıyordu, o dönmeyenleri direk alıcıya bağlayıp denedin mi ?
denemedim ama lipoyu söküp takınca düzeliyor sonra bazen eski haline dönüyor escnin teki çok ısınıyor ayrıca

pervaneler dönerken hiç quad yan yattı mı? yani motorla dönmek isteyip dönemediği oldu mu ? öyle bir durumda pervaneler kırılmazsa escler yanabiliyo yada bozulabiliyo başıma gelmişti, esc resmen yanmıştı :(

Tugay Yemişçi' Alıntı:
pervaneler dönerken hiç quad yan yattı mı? yani motorla dönmek isteyip dönemediği oldu mu ? öyle bir durumda pervaneler kırılmazsa escler yanabiliyo yada bozulabiliyo başıma gelmişti, esc resmen yanmıştı :(
evet oldu yanmışmıdır esc karbonfiber olduğu için kırılmadıda

sağlıklı çalışmıyo bozulmuş olabilir, alıcıyla dene bikere aynı sorun devam ederse esclere geçmiş olsun :( karbon pervanelerde çok agrasif uçuyo o yüzden ben pek sevemedim carbonplastik karışık gemfanın pervanelerinden kulanıyorum nispetten daha yumuşak ve balansları gayet iyi,

Tugay Yemişçi' Alıntı:
sağlıklı çalışmıyo bozulmuş olabilir, alıcıyla dene bikere aynı sorun devam ederse esclere geçmiş olsun :( karbon pervanelerde çok agrasif uçuyo o yüzden ben pek sevemedim carbonplastik karışık gemfanın pervanelerinden kulanıyorum nispetten daha yumuşak ve balansları gayet iyi,
düzelttim şuan denedim şuan uçuyor yine kayma var video atacağım