Seagull Piper Cub 75

Seagull Piper Cub 75

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yeni model hayirli olsun Dogus :thumbup: Sumer abinin destegi ile basarili bir montaj calismasi ve sonrasi guzel ucuslarini izleyecegiz insallah :halay: Konuyu ve gelismeleri yakinen takipteyiz ;)

Çok teşekkür ederim abi. [emoji4] Sümer Abi olmasa şu anda yerimde sayıyor olurdum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seagull Piper Cub 75

sumeryamaner' Alıntı:
Niye hep benim başıma patlıyo? [emoji14]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi işini kolaylaştırmak için elimden geldiğince çabalıyorum. [emoji3]

Bir şeyler öğrendik ve öğrendiğimiz şeyi paylaşmak lazım. Buraya yazdığın bir satır, bir cümle Konya'daki hobicileride etkiliyor abi. Yanı sırf ben değilim abi herkes bir şeyler öğreniyor sayende. [emoji4]

Seagull Piper Cub 75

Ohooo kıtalar arası bir etkinlik yani! [emoji14]

Seagull Piper Cub 75

sumeryamaner' Alıntı:
Niye hep benim başıma patlıyo? [emoji14]

Abi bunun cevabini Karadayidan alalim :laugh: "sen yanmazsan, Ben yanmazsam, biz yanmazsak nasil yeni modelci yetisir" :lollol: :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Seagull Piper Cub 75

Tamer Öztürk' Alıntı:
Bir de fiyat listesini yazsanız güzel olurdu.Yeni modeliniz hayırlı olsun :saygilar:

Hobbyking beni çok sevdiğinden bana özel fiyat vermiş. :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buda promodelden yaptığım alışveriş. Hiç özel fiyat yok. :)

Seagull Piper Cub 75

Uçağım geldi sonunda, aslında gelmedi Konya Transfer Merkezinden gittim aldım. :)

Ama almaz olaydım kutuyu açar açmaz korkuttu bu beni. Salona süs niyetine koysam salonda oturacak yer kalmaz. Paketlerinden açarsam montaja kalkarım diye paket üzerinden inceledim. Bana göre devasa bir model. Ve çok hoş. Heyecan duyulmayacak gibi değil kısaca. Boş vakitlerimde manuel üzerinden çalışalar yaparak kendime bir kılavuz hazırlayacağım. Geçen sefer daha basit olmasına rağmen tüm işleri ikişer ikişer yapmak zorunda kaldım. Ya acaba bunu unuttum mu, şunları kontrol etmişmiydim şeklinde. Şimdi ise bir çizelge yapıp en azından hem sıralı hemde daha düzenli bir şekilde montajı bitirmek istiyorum. Gece boyunca piperların maiden uçuşlarını ve patır patır sola yatıp düşüşlerini gördüm. :rolleyes: Rudder şart rudder. :D Ayrıca bu modeli simülatörde kullanabilmek içinde çalışmalara başladım. Ben aerofly kullanınca bu modeli ilave edemedim. Mac'e Windows kurup orada real flight ile simülatör çalışmalarını devam edeceğim. Pistin sağından gelen yan rüzgarda kalkana kadar niyetlenmeyeceğim maiden için. :) 19-20 Ocaktan sonra montaj başlıyor. (Vizelerin biteceği tarih.)

Seagull Piper Cub 75

En sevdiğim kutular içinde model olan kutular :laugh: Tekrar hayırlı uğurlu olsun Doğuş :thumbup: :bravo:

Seagull Piper Cub 75

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
En sevdiğim kutular içinde model olan kutular :laugh: Tekrar hayırlı uğurlu olsun Doğuş :thumbup: :bravo:

Teşekkür ederim abi. Ah birde insan nefsini kontrol etse bir an önce şunun montajını yapmak için sabırsızlanıyorum. Ama öğrenmem gereken teknikler var abi. Yok mu bu işin sonu. [emoji1]

Sümer Abiyi yavaş yavaş anlayabiliyorum, dışarıdan ARF olarak gözüküyor ama en az 6-7 farklı yeni soruda içeriyor. Sonra Sümer Abi destanlar yazıyor konuya. [emoji4]

Seagull Piper Cub 75

Hayırlı olsun Doğuş, keyifle toplayıp uçurmanı dilerim. :RCKolik:

Seagull Piper Cub 75

Doğuş yeni modelin hayırlı olsun, filon hızla büyüdü ve çok güzel oldu, Piper kesinlikle harika bir model, montaj sürecini ve uçuşunu heyecanla bekliyorum. Bol rudderlı, ground loopsuz ve kırımsız, keyifli uçuşlar. [emoji1]