Seagull Piper Cub 75

Seagull Piper Cub 75

Can Sismaneli' Alıntı:
Doğuş yeni modelin hayırlı olsun, filon hızla büyüdü ve çok güzel oldu, Piper kesinlikle harika bir model, montaj sürecini ve uçuşunu heyecanla bekliyorum. Bol rudderlı, ground loopsuz ve kırımsız, keyifli uçuşlar. [emoji1]

Çok teşekkür ederim [emoji3]

Her ne kadar daha eksikleride olsa bir aylık hobici için bu kadar uçak yeterli gibi.

Not: Evde yer bulabilsem bir model daha alacağım şimdilik. Evde bir dolap ele geçirmeye çalışıyorum 4 rafı var. Her rafa iki uçak sığabilir gibi. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seagull Piper Cub 75

Bi P51 bi Corsair bi de Sea Fury...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seagull Piper Cub 75

sumeryamaner' Alıntı:
Bi P51 bi Corsair bi de Sea Fury...

Abi yok mu benzinli güzel bir P51 piperdan sonra alalım [emoji1]

Bundan sonraki hedefim P51 abi oda içimde kaldı. [emoji3]

Ayrıca abi sana fazla yük olmayacağız gibi Seagull model her şeyi düşünmüş her montaj yeri delinmiş hazır. Tek joinera delik açarken zorlanabilirim ondada dremel ve uç setim hazır. Firewall bile delinmiş her şey hazır abi. Tek sıkıntı servo montajı batarya montajı abi elim kocaman benim o kadarcık delikten hepsini bağlamak zor. [emoji3]

Seagull Piper Cub 75

Dipnot: Cowling zor iş gibi abi. Zaten ilk 5-10 uçuşta takmam o zamana kadarda öğrenirim heralde cowling düzeltmeyide. [emoji4]

Seagull Piper Cub 75

50cc P51 var. Sanırım BlackHorse.

Seagull Piper Cub 75

sumeryamaner' Alıntı:
50cc P51 var. Sanırım BlackHorse.

Abi topmodelde varmış bir ara ama şu anda stok için sorunuz diye. Araştırmak lazım. Sitede 33cc olur diyor ama 50cc de takılabiliyor demekki abi. Modelin fiyatı alınabilecek düzeyde ama motorlardan hangisi olduğunu bilmiyorum. Marka olarak OS bakayım dedim 300 eurodan yukarı çıkınca dedim orada durmam lazım. :D

Şunun montajını yapıyıyım da abi, o zamana kadarda şu benzinli P51'i araştırayım. :)

Seagull Piper Cub 75

Kalmamış Technomodel'de. Ben bunun hastasıyım:

Seagull Piper Cub 75

Doğuş' Alıntı:
Dipnot: Cowling zor iş gibi abi. Zaten ilk 5-10 uçuşta takmam o zamana kadarda öğrenirim heralde cowling düzeltmeyide. [emoji4]

Cowling düzenleme ile ilgili guzel bir videolu konumuz vardı Doğuş. Inceleme vaktin oldu mu ??

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Kalmamış Technomodel'de. Ben bunun hastasıyım:

Abi modeli bilmediğim için videosunu izledim, çok güzel gözüküyor. :D Abi trainer diyorduk 8-10 kglık modelleri incelemeye başladık. :yuppi: Bu tarz modeller için kalkışta en az kaç metre pist lazım abi? Böyle bir zaruret var mı abi. :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Cowling düzenleme ile ilgili guzel bir videolu konumuz vardı Doğuş. Inceleme vaktin oldu mu ??

Abi daha cowlingli model kullanmadan inceledim. İzledim videoyu. Ama cowling nasıl kesilir nasıl düzeltilir onlardan hiç anlamadığım için panik yaptım abi. :)

Seagull Piper Cub 75

Doğuş' Alıntı:
Abi modeli bilmediğim için videosunu izledim, çok güzel gözüküyor. :D Abi trainer diyorduk 8-10 kglık modelleri incelemeye başladık. :yuppi: Bu tarz modeller için kalkışta en az kaç metre pist lazım abi? Böyle bir zaruret var mı abi. :)

Hezarfen'in pisti 115 metre. Benzer uçakları iyi kötü indirip kaldırıyoruz. 10 kg civarı bir warbird için daha kısası bence zor. Ama örneğin 20 kg bir YAK54 50 metrede her şeyi yapar.

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hezarfen'in pisti 115 metre. Benzer uçakları iyi kötü indirip kaldırıyoruz. 10 kg civarı bir warbird için daha kısası bence zor. Ama örneğin 20 kg bir YAK54 50 metrede her şeyi yapar.

Abi bizim imkanlara bakmak lazım bakalım kaç metre gelecek. [emoji4] Ocakta geliyorum inşallah abi piperı toplayabilirsem maideni İstanbulda yapar belki. [emoji3]

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Oooo iyiymiş... Deplasman maideni! :D

Bakalım abi hele bir önümüzü görelimde en azından niyet ettim. [emoji1]

Hem öyle motor rodajıdır filan yazmakla uğraşmazsın abi. [emoji3]

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yazmakla uğraşmaz doğrudan yaparsın diyorsun yani! :p Olur! :D

Abi şimdiden eski yazılarını okudum bu konu ile ilgili, en azından bir bilgi sahibi oldum. Asıl niyetim İstanbula geleyim en azından imkanlar dahilinde görüşebildiğim hobicileri göreyim, dönüşte Kocaeli, Eskişehir, Ankara hattından Konya'ya geri döneyim. Hem benim için mini bir gezinti olur. Hemde imkanlar el verdikçe hobiye gönül vermiş abilerimizlede bir çay içer görüşür yola devam ederim. Tek korkum kışın hava şartları buna izin verecek mi onu bilemiyorum abi. :)