Sohbet Odası

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Artık forumumuz gün geçtikce büyüyor. :thumbup:

Hal böyle olunca gerek teknik olmayan , gerekse küçük faydalı paylaşımların yapılabileceği bir alana ihtiyaç duyulmaya başlandı.

Her forumda olduğu gibi hos sohbetlerin dönebileceği bir konu olsun dedik, "Sohbet Odamız" ı açtık. Hadi buyrun koyu sohbette :laugh:

Ynt: Sohbet Odası

Günaydın arkadaşlar. Ben de TBE denilen şeyle tanıştım sonunda dün gece :laugh: Bu akşam sağlam bir bakım yapayım V911'ime. Arabamın parçaları da geldi ingiltereden ona da zaman ayırmalıyım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada sitesini önermek istiyorum size. Benim 70-100 dolar arasında 3 siparişim oldu son 1 ayda. Kargo süresi çok çok iyi. En son Salı verdiğim siparişim cuma kargoya verildi ve ertesi salı elimde oldu. Tedarikle birlikte tam 1 hafta. Ödeme ekranında %17,5 gibi bir tax indirimi de oluyor ayrıca. Kargo fiyatları da neredeyse yurtiçi gibi. Tabii bunların hepsi yedek parça içindi.[Sadece Ek olarak göster=1]

kemal bulungiray' Alıntı:
Günaydın arkadaşlar. Ben de TBE denilen şeyle tanıştım sonunda dün gece :laugh: Bu akşam sağlam bir bakım yapayım V911'ime. Arabamın parçaları da geldi ingiltereden ona da zaman ayırmalıyım.

Bu arada sitesini önermek istiyorum size. Benim 70-100 dolar arasında 3 siparişim oldu son 1 ayda. Kargo süresi çok çok iyi. En son Salı verdiğim siparişim cuma kargoya verildi ve ertesi salı elimde oldu. Tedarikle birlikte tam 1 hafta. Ödeme ekranında %17,5 gibi bir tax indirimi de oluyor ayrıca. Kargo fiyatları da neredeyse yurtiçi gibi. Tabii bunların hepsi yedek parça içindi.[Sadece Ek olarak göster=1]
Gunaydın Kemal Bey,

Öncelikle araba parçaları için gözünüz aydın ;) Verdiğiniz site linki araba yedek parçaları için cok uygun bir siteymiş. İhtiyacı olan arkadaşlar faydalanırlar umarım.

Bu arada araba resmi gerçekten çok hos :thumbup: Fakat TBE nedir, arabanın markası mı, onu tam anlayamadım. Bu arada V911 ile uçuş videonuzu bekliyoruz, bakım sonrası :)

Teşekkür ederim. TBE "toilet bowl effect" dedikleri helikopterin olduğu yerde daireler çizmesi diye biliyorum ama yanlış değildir umarım :laugh: Verdiğim sitede Blade'in de yedek parçaları var ayrıca alyan vs gibi araç gereç ürün yelpazesi de geniş.

Teşekkür ederim. TBE "toilet bowl effect" dedikleri helikopterin olduğu yerde daireler çizmesi diye biliyorum ama yanlış değildir umarım :laugh: Verdiğim sitede Blade'in de yedek parçaları var ayrıca alyan vs gibi araç gereç ürün yelpazesi de geniş.
Kemal bey bu terimi ilk defa duyuyorum :embarras: Sayenizde yenir bir şey daha öğrenmiş olduk :thumbup: Gerçi birazdan Türker kardeşim bir açıklık yetirir konuya.

O zaman siteyi bir kere daha göz atayım, fark etmedim söylediklerinizi ;)

Bu arada TBE bir örnek video buldum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aynen buna benzer bir hareket. Benimki biraz daha geniş çaplı oluyor. Bir kaç değişik nedeni olabilirmiş. Komple söküp yağladıktan sonra düzelir diye tahmin ediyorum. Zaten bu arada bir 911 daha sipariş verecem bunu da yedek olarak kullanırım.

Aynen buna benzer bir hareket. Benimki biraz daha geniş çaplı oluyor. Bir kaç değişik nedeni olabilirmiş. Komple söküp yağladıktan sonra düzelir diye tahmin ediyorum. Zaten bu arada bir 911 daha sipariş verecem bunu da yedek olarak kullanırım.
Kesinlikle yedek kit en güzel çözüm, sadece $20 ;) Ama bana sorarsanız sizin artık 6 kanal heli zamanınız gelmiş ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kesinlikle yedek kit en güzel çözüm, sadece $20 ;) Ama bana sorarsanız sizin artık 6 kanal heli zamanınız gelmiş ;)

Geldi gerçekten. Sanırım V922 alacam önce hemen akabinde de uygun fiyatlı bir 450 serisi toplamak istiyorum sizlerin yardımıyla.

Geldi gerçekten. Sanırım V922 alacam önce hemen akabinde de uygun fiyatlı bir 450 serisi toplamak istiyorum sizlerin yardımıyla.
İnşallah Kemal Bey. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Fakat özellikle yakınlarında bu işi bilen olmayan arkadaşlarımıza ILK Model olarak Önerimiz DAIMA ORJINAL Üründür. Zira clone heliyi toplamak ve yaşanacak sorunlara çözüm bulmak, hobiye yeni başlayanlar için çok yorucu bir sürec olabiliyor. Aşağıdaki konuya bir göz atmanızı öneririz.

Henüz okuyamadım ama tam benim konummuş galiba :) Neyse ki daha zaman çok önce forumu bi iyice okumam için :)

Çok iyi olmuş böyle bir konu. Vesile olabildimse ne mutu :)

Ynt: Ynt: Sohbet Odası

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kemal bey bu terimi ilk defa duyuyorum :embarras: Sayenizde yenir bir şey daha öğrenmiş olduk :thumbup: Gerçi birazdan Türker kardeşim bir açıklık yetirir konuya.

Valla duymamıştım bende daha önce. ??? Ama bence doğru, çünkü adı üstünde. :laugh:

TBE denen olay daha önce başıma geldi ilk önce linkleri felan kontrol edin bi sorun yoksa swashplati kontrol edin swashin üstündeki parça yukarı doğru çıkıyor çarpmalarda felan kontrol edin çıktı ise bastırarak oturtun bu yüzden olmuş olabilir böyle bir durum yoksa WD-40 veya benzeri yağlayıcı ürün alıp rotora 1-2 fırt sıkın ama dikket edin elektroniğe gelmesin sonra 3-4 uçuş sonrası havada ip gibi oluyor :D