Spektrum DX7s ekran ışıklandırma

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar. Daha önce kullndığım Turnigy 9XR kumandamın ve V922 kumandasının ekran ışığı mevcuttu. Ama bu Dx7s'te 50-60 Dolarlık kumandalarda olan bu özellik niye yok bir türlü anlam verememiştim. Kumandayı aldığım gün HK dan turnigy 9x backlight setini satın aldım. Nihayet pazartesi elime ulaştı. Bu gün uyguladım. >Henüz kumandanın deri parçalarının montajını yapmadım.

not: Bu konuyu sadece paylaşım için açtığımı belirteyim. Backlight uygulamasının ayrıntılı videoları youtubede mevcut.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık Cahit Bey, çok güzel bir paylaşım. :bravo:

Ayrıca aydınlatma da süper gözüküyor. :thumbup:

Cahit bey bende dx7s sime bu aydınlatmadan takmayı düşünüyorum bana satın aldığımız ürünün linkini gönderirseniz sevinirim bide ne kadara mal oldu kargo ücreti gibi ayrıntılarıda öğrenmek istiyorum ;)

Bu arada 450 helime bu kumandaya cok hakim olmadığım icin ayar konusundada bilmem gereken seyler var bu konudaki desteginizi bekliyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Paylaşım için teşekkürler Cahit Bey :thumbup: Gayet güzel bir paylaşım olmuş. Ben de geçenlerde şans eseri benzer uygulamayı DX6i için gördüm, hatta bir ara yapayım mı dedim, ama sonradan vazgeçtim :D Şimdi sizde görünce yeniden canım çekti, acaba ben de mi yapsam ki ;)

Serkan bey kullanılan ürün şu : 3 farklı renk seçeneği var, kargo hariç $ 5 :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker Akgün' Alıntı:
Elinize sağlık Cahit Bey, çok güzel bir paylaşım. :bravo:

Ayrıca aydınlatma da süper gözüküyor. :thumbup:

Teşekkürler Türker Bey.

sedriq' Alıntı:
Cahit bey bende dx7s sime bu aydınlatmadan takmayı düşünüyorum bana satın aldığımız ürünün linkini gönderirseniz sevinirim bide ne kadara mal oldu kargo ücreti gibi ayrıntılarıda öğrenmek istiyorum ;)

Ben Beyaz rengini tercih ettim. Ama mavi gibi duruyor. Mavi renkli olan çok koyu sanırım.
Tabi yalnız bu ürünü alrsanız taşıma ücreti ne olur bilmem ama benim siparişimde çok daha fazlası vardı. 10 dolar kargo tuttu.
sedriq' Alıntı:
Bu arada 450 helime bu kumandaya cok hakim olmadığım icin ayar konusundada bilmem gereken seyler var bu konudaki desteginizi bekliyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Hangi konuda takıldığınızı belirtirseniz elimden geleni yaparım. Hatta dx8 ile çok benzer. Türker Bey de yardımcı olur. Benim helikopterimde kumandadan ziyade FBL ünitesinden yapılıyordu çoğu ayar.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Cahit Bey :thumbup: Gayet güzel bir paylaşım olmuş. Ben de geçenlerde şans eseri benzer uygulamayı DX6i için gördüm, hatta bir ara yapayım mı dedim, ama sonradan vazgeçtim :D Şimdi sizde görünce yeniden canım çekti, acaba ben de mi yapsam ki ;)

Serkan bey kullanılan ürün şu : 3 farklı renk seçeneği var, kargo hariç $ 5 :)

Teşekkürler Mehmet Bey. Çok keyifli idi ışıklandırmak. Ortaya çıkan sonuç da güzel. Tabi daha şu yumuşak deri parçaları takmadım. (gerçi deri değil bunlar ama öyle diyeyim). Çekindiğim kısım onları tam oturtamamak.

Sizin Dx6i geçici. Onun için belki uygulamazsınız. Ama sattığınızda bile belki alıcı için tercih konusu olabilir.

Kumandamın deri parçalarını da monte ettim. Hemen hemen orjinali gibi oldu. Deri altına çift taraflı bant uyguladım.

Cahit bey elinize sağlık kolay bir işlem olmuş :) bende DX7 ve DSX9 için ışıklandırma yaptım hatta DX7S içinde yapmıştım ancak onun konusu yok fakat diğer ikisinin konusu mevcut ve forumda paylaşamdığımı farkettim :D sizin paylaşımınızı görünce diğer arkadaşlarımızında faydalanması için bu 2 konuyu paylaşayım bende :)

Cahit Kaş' Alıntı:
Sizin Dx6i geçici. Onun için belki uygulamazsınız. Ama sattığınızda bile belki alıcı için tercih konusu olabilir.
Bu kadar paylaşım sonrası, büyük ihtimal ben de dayanamayıp DX6i da yapacağım bu işi :laugh: Zira her ne kadar geçici kumanda olarak almış olsam da, micro çantasına sığdığı için kalıcı hale geldi :laugh:

Cahit bey, video çok detaylı inceleme imkanım olmadı. Bu nedenle 1-2 sorum olacak :

- Bu montaj sonrası takılan Isık kumanda açıldıktan sonra sürekli yanıyor mu ?
- Bir de menü de yapılan CONTRAST değişimi ışık parlaklığını değiştirmiyor değil mi ?

Mesut AKIN' Alıntı:
Cahit bey elinize sağlık kolay bir işlem olmuş :) bende DX7 ve DSX9 için ışıklandırma yaptım hatta DX7S içinde yapmıştım ancak onun konusu yok fakat diğer ikisinin konusu mevcut ve forumda paylaşamdığımı farkettim :D sizin paylaşımınızı görünce diğer arkadaşlarımızında faydalanması için bu 2 konuyu paylaşayım bende :)
Bu modu ilk yapıp ClubRC'de paylaştığın zamanı hayal meyal hatırlıyorum üstad %p Gayet güzel ve başarılı bir çalışmaydı ;)

Mehmet bey maalesef ışık hep açık kalıyor. Belli bir süre sonra kapanama olayı yazılım ile sağlandığından sürekli açık kalıyor.

Kontrast ayarı da parlaklığa etki etmiyor

Cahit Kaş' Alıntı:
Mehmet bey maalesef ışık hep açık kalıyor. Belli bir süre sonra kapanama olayı yazılım ile sağlandığından sürekli açık kalıyor.

Kontrast ayarı da parlaklığa etki etmiyor
Tam tahmin ettiğim gibi ama ben yine de şansımı bir deneyeyim demiştim :laugh: