Spektrum DX7S Kumanda Unboxing - Inceleme

Kadir Kocaman

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar ilk video ve hanım ayarlarını yapamadı telefonun sanırım inşallah ikincisi daha iyi olucak...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-------------------------------------------------------------------------------------

Rasim Öztürk kardeşimizin hazırladığı Unboxing videosu :

DX7 UNBOXİNG

Güle güle kullanın Kadir bey, kazasız belasız elinize ulaşmız ne güzel. :thumbup:

Kumanda ilk açıldığında flight mode'un idle 0'da (normal flight), gaz stickinin minimumda ve hold'un kapalı olması gerekiyor alarm vermemesi için. Sanırım sizde idle-up açık olduğundan susmadı.

Video bence gayet başarılı olmuş helede ilk video ise tebrik ederim gayet akıcı anlatmışsınız. Ayrıca zamanı da gayet iyi kullanmışsınız, tebrikler ve paylaşım için teşekkürler. %p

Kumandanızı iyi günlerde kullanın. Bu gün be de DX7S aldım. Aslında geçen hafta elimde olmasını planlamıştım ama bugüne kısmetmiş. Birkaçgüne elimde olur.

Ben ikinci el aldım. Yurtdışından almadım taksitle almak istediğimden. Yurt dışından bugüne kadar pahalı ve hacimli birçok ürün aldım. Hiçbiri gümrüğe takılmadı. Sadece bir tanesi Fedex ile geldi o da takıldı. Üstelik paket boyutu da oldukça küçüktü. Fiyatı da 100 USD

Youtubede buna Turnigy 9x in Backlight montaj videoları var. Ama kumandanın yanlarındaki rubber parçaları kaldırmak gerekiyor. Yoksa ben de ekran ışıklandırması takardım.

Kadir Bey öncelikle sizin sonrada kamera arkasında bulunan değerli eşinizin ellerine sağlık :thumbup: Güzel günlerde keyifle kullanmanızı dilerim.
Ben de Türker kardeşim ile aynı fikirdeyim. Ilk video çekimi olduğu düşünüyorsa gayet başarılı bir çalışma olmuş %p
Bazen çekim sırasında bir takım aksilikler yaşanabiliyor. Bu sizde kumandanın sesi olmuş, biz de ise her videomuzda eksik olmayan telefon aramaları oluyor :laugh:

Unutmadan söyleyeyim, kumandayı bugün alıp, sıcağı sıcağına bu video çekip bizlerle paylaşmanız, bizler için ayrıca değerli :)

Icinden çıkan şarj cihazının uç değişim özelliği olduğunu bilmiyordum bu gerçekten güzel bir özellikmiş.

Turnigy 9X ile kıyaslamak konusunda bir şey söylemek istiyorum. Bu kıyaslama Turnigy için biraz haksızlık olmuş :D Zira sizin de bildiğiniz üzere Turnigy ve Spektrum aynı sınıf kumandalar değil. Turnigy kendi sınıfında başarılı bir kumanda diyebiliriz.

Alıcı kanal sayısı konusunda size katılıyorum :thumbup: Yeni başlayan arkadaşlar için alıcı konusunu biraz daha açmak faydalı olabilir:

1- Şayet modelimiz uçak ya da elektrikli bir heli ise 6 kanal yeterli olacaktır.
2- Nitro helikopter sahibi isek o zaman min 7 kanal ihtiyacımız var.
3- SCALE bir modelimiz var ise o zaman ihtiyaca göre kanal sayısı 7'den fazla olabilir.

Fakat unutmadan hemen ilave edelim, max alıcı kanal sayısında kumandamızın modeli sınırı belirler. Mesela DX7S ile max 7 kanallı aktif olarak kullanabiliriz.

Tekrar bu güzel paylaşım için teşekkür eder, konuyu KUMANDA INDEKS sayfamıza unutmadan hemen ilave edelim ;)

Cahit Kaş' Alıntı:
Kumandanızı iyi günlerde kullanın. Bu gün be de DX7S aldım. Aslında geçen hafta elimde olmasını planlamıştım ama bugüne kısmetmiş. Birkaçgüne elimde olur.
Sizin kumandanız da hayırlı uğurlu olsun Cahit Bey, güzel günlerde zevkle kullanın inşallah :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sizin kumandanız da hayırlı uğurlu olsun Cahit Bey, güzel günlerde zevkle kullanın inşallah :thumbup:

Çok teşekkürler Mehmet Bey.

Hayırlı olsun kadir bey :)
Bende kumanda seçimimi Hitech den yana kullandım fiyat ve özellik bakımından güzel ürün.
Spektrum DX7S bilinen kalite kumanda Güzel günlerde kullanın :)

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Hayırlı olsun kadir bey :)
Bende kumanda seçimimi Hitech den yana kullandım fiyat ve özellik bakımından güzel ürün.
Spektrum DX7S bilinen kalite kumanda Güzel günlerde kullanın :)
Sen de yeni mi değiştirdin Muharrem. Eğer öyle ise kaçırmışız. Sana da hayırlı olsun, güle güle iyi günlerde kullan %p

teşekkür ederim abi bir ara musait olunca Hitec Aurora 9 menü kullanım konusu açıcam :)

DX7 UNBOXİNG

Türker Akgün' Alıntı:
Güle güle kullanın Kadir bey, kazasız belasız elinize ulaşmız ne güzel. :thumbup:

Kumanda ilk açıldığında flight mode'un idle 0'da (normal flight), gaz stickinin minimumda ve hold'un kapalı olması gerekiyor alarm vermemesi için. Sanırım sizde idle-up açık olduğundan susmadı.

Video bence gayet başarılı olmuş helede ilk video ise tebrik ederim gayet akıcı anlatmışsınız. Ayrıca zamanı da gayet iyi kullanmışsınız, tebrikler ve paylaşım için teşekkürler. %p

Teşekkürler Türker Bey,
eve videodan sonra fark ettim fligt mode açıkmış sustu sonra :)

Cahit Kaş' Alıntı:

Ben ikinci el aldım. Yurtdışından almadım taksitle almak istediğimden. Yurt dışından bugüne kadar pahalı ve hacimli birçok ürün aldım. Hiçbiri gümrüğe takılmadı. Sadece bir tanesi Fedex ile geldi o da takıldı. Üstelik paket boyutu da oldukça küçüktü. Fiyatı da 100 USD

Youtubede buna Turnigy 9x in Backlight montaj videoları var. Ama kumandanın yanlarındaki rubber parçaları kaldırmak gerekiyor. Yoksa ben de ekran ışıklandırması takardım.

teşekkürler,, kumandanızı güle güle kullanın...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir Bey öncelikle sizin sonrada kamera arkasında bulunan değerli eşinizin ellerine sağlık :thumbup: Güzel günlerde keyifle kullanmanızı dilerim.
......
Turnigy 9X ile kıyaslamak konusunda bir şey söylemek istiyorum. Bu kıyaslama Turnigy için biraz haksızlık olmuş :D Zira sizin de bildiğiniz üzere Turnigy ve Spektrum aynı sınıf kumandalar değil. Turnigy kendi sınıfında başarılı bir kumanda diyebiliriz.
........

Mehmet Bey,
teşekkürler, evet 9x le kıyaslama tabiki yapılamaz ama alacak arkadaşlara bir örnek vermek adına yazdım..

İyi akşamlar arkadaşlar, benim niye unboxing videom yok dedim, işten eve gelince el yordamı ile bi tane çektim ;D

Ama zaten forumda DX7s unboxing konusu olduğu için yenisini açıp kalabalık yapmamayım dedim. İş çıkışı da biraz yorgun argın olmuş ama olsun. Kısıtlı imkanlarla çekilmiş (kameramanım yok :embarras: ) unboxing videom aşağıda, buyrun :coolxf:

Olup olması çok da önemli değil Rasim ;) Esas olan zaten heyecanı paylaşmak ki zaten sen de bunu gayet güzel bir şekilde yapmışsın :thumbup:

Şahsen ben zevkle izledim. Elinlerine sağlık :bravo: Kumandan yeniden hayırlı uğurlu olsun %p

Unutmadan söyleyeyim, ilk mesaja senin bu videonu da ilave ettim :)

Unboxing videolarının ayrı bir tadı var Rasim Bey. :bravo: Mehmet Abi'ye katılıyorum, dediği gibi o heyecanı hissetmek çok keyifli oluyor. :thumbup:

Elinize sağlık ve hayırlı uğurlu olsun. :RCKolik: