Spektrum Kumandalarda Yazılım Güncelleme (Firmware Upgrade)

birde mehmet abi belki konuyla alakası yok ama şunuda sormak istedim sen spektrum telemetri kullandın bende goblin 700 de kullanmak istiyorum dx8 den kalma telemetri modülüm ve onunla beraber ısı ve volt sensörü vardı bende brushless rpm sensör kendim aldım goblinde ikon fbl ve 2 adet satellite anten kullanıyorum şimdi bu telemetri modülünü kullanma imkanım varmı spektrum alıcı olmadan ikon ve satellite antenle :rolleyes:

Şimdi net olarak anladım sorunu ama bu hic normal degil ?? Benim DX9 ben hic böyle bir problem yasamadım. Nette bir araştırmak lazım benzer hatayı alan var mı diye. Ilk aklıma gelen sd kart ile ilgili sıkıntı. Istersen kartı değiştirmeyi dene, bakalım ne olacak. Bu arada tum bu modelleri sıfırdan bu kumanda da tanımlasın degil mı ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Şimdi net olarak anladım sorunu ama bu hic normal degil ?? Benim DX9 ben hic böyle bir problem yasamadım. Nette bir araştırmak lazım benzer hatayı alan var mı diye. Ilk aklıma gelen sd kart ile ilgili sıkıntı. Istersen kartı değiştirmeyi dene, bakalım ne olacak. Bu arada tum bu modelleri sıfırdan bu kumanda da tanımlasın degil mı ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

evet bütün modelleri sıfìrdan ayarladım dx8 den kalma ayar dosyasıda vardı fakat dx9 onu görmedi çünkü menüler farklı idi acaba onları dx8 model dosyalarını sd karta yüklemem bir zarar vermemesi lazım başka kartda denedim yinede arada hata veriyor. telemetri olayı için ne yapmam gerekiyor 2 msj önce sormuştum dx9 ve ikon ve telemetri modülü var yererlimi

Muammer Akbulut' Alıntı:
evet bütün modelleri sıfìrdan ayarladım dx8 den kalma ayar dosyasıda vardı fakat dx9 onu görmedi çünkü menüler farklı idi acaba onları dx8 model dosyalarını sd karta yüklemem bir zarar vermemesi lazım başka kartda denedim yinede arada hata veriyor. telemetri olayı için ne yapmam gerekiyor 2 msj önce sormuştum dx9 ve ikon ve telemetri modülü var yererlimi
Dedigin gibi DX8 ile DX9 arasinda yazilimsal olarak ciddi farklar var ve bu nedenle bu iki model arasinda ne yazik ki konfigurasyon transfer edilemiyor. dX8 gelen modellerin ben de hataya neden olacagini düşünmüyorum. Baska SD kartti da denemissin ama sorun devam ediyor diyorsun. Bu durumda sikinti ne bilemedim dogrusu :rolleyes:

Telemetri ile ilgili mesajini gormemisim Muammer, kusura bakma. Satellite, FBL unite ve alicisiz olarak cok rahatlikla telemetri sistemi kullanilabiliyor. Temel prensip TM1000 bind etmek. Bunu da 2 sekilde yapabilirsin. Yarin yeni bir konuda bu detaylari paylasmaya calisayim ;)

telemetri için teşekkürler mehmet bey bende aldığım sensör boşuna gitmemiş olur. sd kart olayında başka bir kamerada formatlayıp deneyeceğim inş sorun düzelecek

Merhabalar,
şuan aynı upgrade sorununu bende yaşıyorum.
Kutunun içinden çıkan sd kartı kullandım, hiçbir format atmadım.
Tek yaptığım mac de yükledim sd cardın içine update dosyasının ve şuan %5 lerde kalıyor kumanda açılmıyor.
PC de denedim sonra yükledim ama nafile
Şuan bir fotoğraf makinesimi bulmam gerekiyor? sonra format mı atmalıyım?

Ben sony kamera ve fotğraf makinesiyle kartı biçimlendirdim yine olmadı fakat banggod tan aldığım sjcam wifi action kamera ile formatladım çalıştı :halay: satmış olduğum kameradan bu sebeple tekrar sipariş ettim

peki böyle bir kamera bulamadığım sürece bu sorunu çözemiyormuyum ?
birde update dosyasını yüklemek için tekrar pc ye bağlıyoruz değil mi?

internetden yaptığım araştırmalardan yola çıkarak çoğu kişi kutunun içinden çıkan 128mb lık sd kartın kumandalar ile bu sorunu yaşadığını ve daha farklı sd kartlar ile çözülebileceğini yazıyor, deneyip haber vereceğim..

firat' Alıntı:
peki böyle bir kamera bulamadığım sürece bu sorunu çözemiyormuyum ?
birde update dosyasını yüklemek için tekrar pc ye bağlıyoruz değil mi?

Evet işlem şu bende başka sd kart ile güncelleme yaptım ilk kartı dediğim kamerada biçimlendirdim sonra pc den firmware dosyasını yükledim kartı kumandaya takıp actiğimda güncelleme yüklendi

şuanda sorunsuz bir şekilde güncellemeyi yapabildim. Tek yaptığım başka bir sd card kullanmak oldu. Markası Scandisk SDHC 8 gb card
Güzel bilgiler için çok teşekkürler..

bIR SAAT OLDU BENIM KUMANDADA TIK YOK EKRANIN ALTINDA BAR VAR AMA NE DOLUYOR NE BOSANIYOR KARTI CIKARDIM DENEDIM KUMANDA BU SEFER HIC ACILMIYOR ALARM VERIYOR KARTI TAKIYORUM VE YUKLEME BASLIYOR AMA HIC FAYDASI YOK YUYKLEME ILERLEMIYOR

Abi bendede aynı oldu başka Micro SD kartı adaptörler sd yaptım ve sj4000 atın kamerada formatla dım sonra sorunsuz güncellemeyi yaptım

emin keles' Alıntı:
bIR SAAT OLDU BENIM KUMANDADA TIK YOK EKRANIN ALTINDA BAR VAR AMA NE DOLUYOR NE BOSANIYOR KARTI CIKARDIM DENEDIM KUMANDA BU SEFER HIC ACILMIYOR ALARM VERIYOR KARTI TAKIYORUM VE YUKLEME BASLIYOR AMA HIC FAYDASI YOK YUYKLEME ILERLEMIYOR
Emin Bey benzer sorun Muammer ve Fırat başına geldi. Şahsen benim ve bildiğim bir sürü insan ise bu sorunu hiç yaşamadı.

Yukarıda arkadaşların da belirttiği gibi başka bir SD kart ile denemek, aynı SD kartı farklı cihazlarda formatlamak gibi seçeneklerden birisi mutlaka sizin sorununuzu çözecektir.

Cevaplr icin tesekkurler arkadaslar kumanda problemini baska yeni bir sd kartla hallettim ancak bind oldugu halde satalit uzerinden fbl unitelerde hata vermeye devam ediyor abuk subuk hareketlere devam ediyor bakalim sonuc ne olacak