Su-37 // Foamboard

Ellerine sağlık @Kadir Kurt . Bu modelin planını çizen adamın çizdiği YAK130 modelinden iki adet yaptık ve bir süredir keyifle uçuruyoruz. Biz biraz abartıp 6S setup yaptık sonuç çok fena. Güç ağırlık oranı çok yüksek ama çok düşük süratlerde bile uçuşu harika. F16 da yapılacaklar listemizde olan bir model. Ciddi bir sorun yoksa seni çok zevkli uçuşların beklediğini söyleyebilirim.

Ellerine sağlık @Kadir Kurt . Bu modelin planını çizen adamın çizdiği YAK130 modelinden iki adet yaptık ve bir süredir keyifle uçuruyoruz. Biz biraz abartıp 6S setup yaptık sonuç çok fena. Güç ağırlık oranı çok yüksek ama çok düşük süratlerde bile uçuşu harika. F16 da yapılacaklar listemizde olan bir model. Ciddi bir sorun yoksa seni çok zevkli uçuşların beklediğini söyleyebilirim.
Bizde yak130 modeli ile bu model arasında kalmıştık. Sonra f16 ya karar verdik. 6s ile uçmak baya keyifli olsa gerek. Ben bu tarz modellerde en fazla 4s kullandım o bile çok keyifliydi :D
Bu modelin yapım videosu veya fotoğrafları yok. Yapımı gayet kolay fakat plandaki spar yerinde sıkıntı var bilginize. Ana kanat sparında süreklilik sağlanamıyor. Biz de iş işten geçince fark ettik. spar yuvası tam motora denk geliyor karşıya geçemiyor.

Elinizde 6s setup varsa şu f16 yı tavsiye ederim. Gayet güzel uçuyordu.

Ben bunu yanlış hatırlamıyorsam 4s ile uçurmuştum. (biz edf değil de arkadan pervaneli yapmıştık.)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bende uzun zamandır rcpowers ın modellerine ulaşmaya çalışıyorum fakat ödemeyi sadece paypal ile kabul ediyorlar. Facebook tan iletişime de geçtim fakat bir türlü anlaşamadık. Sadece paypal diyorlar.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Forumda daha önce bir sürü plan paylaşıldı. Onların arasında vardı.

Forumda daha önce bir sürü plan paylaşıldı. Onların arasında vardı.
bir iki tane v2 modeli var da v5 modellerinden göremedim abi hiç.

Arkadaşlar yanlış anlamayın da, şu kanatların hücum kenarlarını zımpara ile biraz yuvarlatmak çok mu zor olurdu?
sümer abi maket kartonu olduğundan zımpara hiç iyi olmuyor. Fakat önüne ahşap çıta koyup onu zımparalamak ya da karton kısmını biraz kesip sadece köpük kısım kalınca onu zımparalamak olabilirdi. Daha servo montajları vs yapılacak o zaman biraz yuvarlatmaya çalışalım :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Forumda bir arkadaş tüm arşivini paylaşmıştı. Onun konusunda da ben arşivimin linkini paylaşmıştım. Hala bulamadım. Bendekilerde V5 yoktu ama. Öncekileri ücretli almıştım. Vakit bulduğumda bendeki arşivi bir düzenleyip yeniden paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Forumda bir arkadaş tüm arşivini paylaşmıştı. Onun konusunda da ben arşivimin linkini paylaşmıştım. Hala bulamadım. Bendekilerde V5 yoktu ama. Öncekileri ücretli almıştım. Vakit bulduğumda bendeki arşivi bir düzenleyip yeniden paylaşırım.
Şu mesaj olmasın abi.

Konu içindeki mesaj 'RC model ucak planları'

Senin bu mesajı konunun ikinci mesajına kopyaladım abi.

Ayrıca zamanında elimden geldiğince tüm uçak plan konu linklerini “RC uçak teknik” konu indeksi altında “Uçak planları” başlığı altında toplamıştım. :saygilar:

Son düzenleme:
Normal arama ile bazen istediğimiz sonuç çıkmayabiliyor abi.;)

Bu durumda GELİŞMİŞ ARAMA ile KULLANICI bazında aratma yapabilirsin.

Şu mesaj olmasın abi.

Konu içindeki mesaj 'RC model ucak planları'

Senin bu mesajı konunun ikinci mesajına kopyaladım abi.

Ayrıca zamanında elimden geldiğince tüm uçak plan konu linklerini “RC uçak teknik” konu indeksi altında “Uçak planları” başlığı altında toplamıştım. :saygilar:

Mehmet abi linkler için teşekkürler. :saygilar:

Arşiv içerisinde güzel depron model planları varmış gerçekten :)

• Sevdim
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Normal arama ile bazen istediğimiz sonuç çıkmayabiliyor abi.;)

Bu durumda GELİŞMİŞ ARAMA ile KULLANICI bazında aratma yapabilirsin.

İnan bana hepsini denedim. Kendi mesajlarımın hepsini sıraladım ve teker teker baktım, ama muhtemelen bir şekilde gözümden kaçmış...
Neyse ki müthiş bir adminimiz var; herşeyi buluyor biz sıkışınca :)

İndex'alman da harika olmuş. İnsanlar farydalansın.

Geçen bahsi geçen F16 nın maiden uçuşunu gerçekleştirdik. Modelde kullandığımız setup tam bir hayal kırıklığı oldu. a2212 2200kv motor kullanmıştık. Uçak hep tam gaz uçtu sayılır. Bu modele yeni bir setup ayarlamak lazım, yoksa keyif vermez.

Su 37 nin de uçuş videosu var. İlerleyen günlerde paylaşırım. :RCKolik:

Yıllar sonra benim modele kol arkadaşı yaptık. Bakalım havada çarpışmadan durabilecek miyiz :D Benim uçar haldeki modelin ağırlık merkezi ile planda belirtilen ağırlık merkezi arasında yaklaşık 10cm fark vardı. Mustafa abi de plandaki cg ye uyup pili arkaya yerleştirmiş. Bu yüzden biraz endişeli bir maiden gerçekleştirdik ama korktuğumuz başımıza gelmedi. Biraz kuyruk ağır gelse de ilk uçuşu başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Sonra buruna geçici bir ağırlık bağlayarak deneme uçuşlarına devam ettik.

İnternette gezinirken şöyle bir konuya denk geldik. İçinde plan da mevcut.

Bugün mini bir buluşma gerçekleştirdik. Hava şansımıza fazla rüzgarlıydı. Kesintisiz 20-30km/h hızlarında rüzgar esti. Üçer pil jetlerle uçup günü kazasız belasız tamamladık.