T-REX 450 PRO

Qadir

Yeni Uye
Mrb abiler ve arkadaslar,

ilk basta size 450 sinifinda treximi tanitayim.
Aslinda bu heli Torque tubelu. Kendisi ilk helimdir ;D Zaman gectikce, tabiki bende heliye belli modifikationlar yaptim.
align helilerinde bence torque tube cok berbat bir olay. kalitesi cok kötü, özellikle 450 sinifinda. Bende heliyi kayisladim :laugh:
Ve ondan sonra hic bir problem olmadi. 450 sinifi gercekten mükemmel. ufak herzaman yerini bulan bir model. Isten sonra rahat bir sekilde 3-4 pil ucmak süper oluyor.
Dedigim gibi zaman gectikce ben heliyi acikcasi zorladim. Nasil zorladim ? helinin verebilecegi performansdan daha fazlasini cikarmak istedim. Ve böyle tür seylerin herzaman sonucu kötüdür.
Sinirlari acmaya calisinca insan, illa dersini aliyor :) Sunuda önceden söylemis olayim ben öyle özel bir 3d pilot degilim. Simdiye kadar tanidigim herkez benden daha iyi ucuyor. Ama ben belli bir hedef almadim gözüme. Hedefim zevk :D Ve zevkin sonucunu sizlerle paylasmak istedim. Gelelim önce setupa:

Align trex 450 pro

Robbe roxxy ESC

kontronik kira 400-39

hitec 5065 mg - kuyruk futaba 9257

turnigy heavy duty 3s 2200 mah, pil

Ar7200bx eski - yeni Graupner gr18 3xg vario ( kumandami daha yeni degistirdim )

simdi olayi anlatacagim. gecen yaz gayet güzel gecti, ama ben ne zaman heliyi zorlasam güc eksikligi vardi sanki. Bastan belli bu align motorunu sevmemistim zaten. 1-2 ay arastirmadan sonra, kontronik kira almaya karar verdim.
aldim.. taktim ve olayi size resimler anlatacak. 92%e kafada 4100 rpm :eek:.

ilk basta heli resimleri, ve son resimler olayin sonucu. Olaya cözüm buldum, carbon cubuk ile bence böyle birsey birdaha basima gelmeyecegini düsünüyorum.
allahtan havadan iyi yakaladim heliyi, ve hic bir hasar görmedi. Simulatorda ögrendigim ise yaradi. Autorotation landing :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

T-REX 450 PRO

Tam olarak ne gibi bir aksilik yasadin anlamadim :rolleyes: ama model renk uyumu olarak gayet sik olmus :thumbup:

T-REX 450 PRO

tskler abi, son fotoya baksana ;D
resmen havada cubuk koptu ortadan :-\

T-REX 450 PRO

kadir toplu' Alıntı:
tskler abi, son fotoya baksana ;D
resmen havada cubuk koptu ortadan :-\
Tamam şimdi fark ettim. Control Rod kopmuş :( ve sen o şekil sağlam bir sekilde indin ? Gercekten tebrikler Kadir :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

T-REX 450 PRO

Aynen abi. Türkcesini bilmedigim icin cubuk dedim :lollol:
Evet heliyi hasarsiz indire bildim. Ama o ani gel bide bana sor ;D

Slmlar kadir

T-REX 450 PRO

Türkçelerini kullanmıyoruz genelde :) Control rod falan diyoruz :D

T-REX 450 PRO

:D almancasi anlenkstange.
Cok kötü ya bazen sizlere birsey anlatamiyorum. Parcalarin isimlerini bilmiyorum.
Bu sekilde kendimi acil gelistirmem lazim :(

Slmlar Kadir

T-REX 450 PRO

İngilizcesini yaz biz anlarız. Çoğu parçanın Türkçesi yok zaten :)

T-REX 450 PRO

Peki emre abi :)
Zaten baska bir secenek kalmiyor. ;D

Slmlar kadir

T-REX 450 PRO

Geçmiş olsun Kadir. Gerçekten sağlam indirmiş olman çok iyi. Sıkıntılı olan parçalarda eğer ismini bilmiyorsan paint te yada herhangi bir resim düzenleme programın da o parçanın/bölümün üzerini kırmızı bir daire içine alaraktan da gösterebilirsin. Ama parça isimleri ve terimleri bir an önce öğrenmen senin için çok iyi olur. Yardım edebilmemiz açısından da bizim için iyi olur.

T-REX 450 PRO

Evet kadir abi, aslinda iyi bir fikir. Paint ile kirmizi kare.
Ya problem olan, ben bastan belli manuali olsun, yedek parca arama olsun, bunlarin hepisini almanca biliyorum.
Ingilizce sadece bir kac seyi biliyorum. Swashplate, shaft falan :(
Ama dogrusu ingilizce dünya dili oldugu icin, ben acele bir sekilde kendimi gelistirmem lazim. Hemin sizin icin, tabikide kendim icin ;D

Slmlar Kadir

T-REX 450 PRO

Kadir öncelikle kafa devrin (4100 RPM) bence çok fazla. :laugh: Bence doğru pinyon seçimi ile (büyüterek) kafa devrini daha makul seviyelere almanda fayda olabilir. ;)

Fotoğraflarda çok güzel, sanıyorum fotoğrafçılıkla da ilgileniyorsun.

Paylaşımlarının devamını diliyoruz. :RCKolik:

T-REX 450 PRO

Günaydın abi. Evet biraz fotorafciliktanda ugrasiyorum. Ama havadaki cekimleri ben cekemiyorum :lollol:
Abi su an takili olan pinyon 13 lük. Evet haklisin yükseltmem lazim. Ama artik orijinal control roda güvenim yok. :rolleyes:
3mm ve ya 4mm carbon cubuktan, kendim yapmak istiyorum.

Slmlar Kadir

T-REX 450 PRO

kadir toplu' Alıntı:
Günaydın abi. Evet biraz fotorafciliktanda ugrasiyorum. Ama havadaki cekimleri ben cekemiyorum :lollol:
Abi su an takili olan pinyon 13 lük. Evet haklisin yükseltmem lazim. Ama artik orijinal control roda güvenim yok. :rolleyes:
3mm ve ya 4mm carbon cubuktan, kendim yapmak istiyorum.

Slmlar Kadir
Şu ana kadar bu rod kırıldığını hiç duymadım. Acaba senin rod yapısal bir kısıntı, imalat hatası olmasın. Bence bu orj rod gayet gönül rahatlığı ile kullanabilirsin Kadir ;) Ama ben illa değiştireceğim, içim o zaman rahat eder diyorsan da nihai karar elbette senin :)