Tamiya TT-02 Beyaz özel şasi

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Özgür Evren Varol

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Eyvallah abisi, ama bir kapı etmez kendisi. :saygilar: ;D
Yıllar önce birgün, İstanbulda Formula pistinin üst otoparkında Orhanlı ekibiyle uçuş yapıyoruz, birden bire, biz ne olduğunu anlayamadan bizim uçuş alanı olarak kullandığımız otoparka "driftçi" arabalar dolmaya başladı, 10-20 araba falan değil, yüzden fazla araba geldi desem yeridir toplamda. Bazıları sorgusuz sualsiz alana dalıp "yanlamaya" başladılar, diğerleri sadece etrafa park ettiler. Arabaların hepsi modifiye, ama içlerinden birisi vardı ki, bence efsane, bir adet Fiat Palio! genç arkadaş park etti, ve arabadan inmak için kapısını açtığında gördük ki o içine lamborghini kaçmış bir palio imiş, kapılar yukarı doğru açılıyor (tam kanat gibi de değil, önden enteresan bir eksende mafsallanmış, önce biraz dışa çıkıyor, sonra kapının arkası yukarı doğru dönel bir hareket yaparak açılıyor. ama palio :) o gün bu gündür bu espri gelir hep aklıma :) O gün modifiye edilmiş panelvanlar bile gördüm ya daha da hiçbirşeye şaşırmıyorum :)

Bu arkadaşlar yaklaşık 5-10 dakika pistimizi işgal edip ortalığı lastik dumanına boğduktan sonra yanlış yerde olduklarını farkettiler, "burası değil yahu hadi gidelim" diyip geldikleri gibi gittiler :D :D :D

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
O uçuk tipler gittikce de çoğalıyorlar. Ederi belli tofaş kuş serisine bile aracın kendısınden daha pahalı havalı (yükseklik ayarlı) amortisörler takan hayli fazla genç var. :laugh:
Bu arada; 4 veya 6 adet 12 cm. civarı çapı olan tekerlek edinmeye çalışıyorum. şase filan kendim tasarlayıp 4x4 yapmaya niyetim var. Uygun olmayan arazide FPV amaçlı bir plan. Galiba forumda araba konusunu canlı tutacağız sayende. :saygilar:;)

Özgür Evren Varol

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bu arada; 4 veya 6 adet 12 cm. civarı çapı olan tekerlek edinmeye çalışıyorum. şase filan kendim tasarlayıp 4x4 yapmaya niyetim var. Uygun olmayan arazide FPV amaçlı bir plan. Galiba forumda araba konusunu canlı tutacağız sayende. :saygilar:;)
Bu çapta jant/lastik var mı piyasada bilmiyorum ama isterseniz şu "yeni nesil" havasız lastik konseptlerine bir göz gezdirin, madem uygun olmayan arazide FPV yapmak niyetindesiniz (hayli ilgimi çekti fikir :) ) bu tür lastikler iyi bir sonuç verebilir, denemeye değer derseniz ve istediğiniz belli özellikleri belirleyebilrseniz sizin için nihai tasarımı yapıp 3D yazıcıyla basıp yazın yanımda getirip size ulaştırabilirim.

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bu çapta jant/lastik var mı piyasada bilmiyorum ama isterseniz şu "yeni nesil" havasız lastik konseptlerine bir göz gezdirin, madem uygun olmayan arazide FPV yapmak niyetindesiniz (hayli ilgimi çekti fikir :) ) bu tür lastikler iyi bir sonuç verebilir, denemeye değer derseniz ve istediğiniz belli özellikleri belirleyebilrseniz sizin için nihai tasarımı yapıp 3D yazıcıyla basıp yazın yanımda getirip size ulaştırabilirim.
Özgürcüm umarım yanlış anlatmadım. Kastettiklerim linkteki tarzda.

Sen zahmet etme, Onca uğraşın arasında bir de tekerlek jant eklemeyelim... :p
Aliexpress de hayli bol çeşit var.
Kafamda olan; gimbal ile gopro monte etmek. Elbet FPV sürüşü yapılacak.
İptal ettiğim offshore catamaran tekneden çıkardığım 3674 2250 kv 1800 watt ve 125A esc yi sistemde kullanmayı düşünüyorum.

Özgür Evren Varol

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Özgürcüm umarım yanlış anlatmadım. Kastettiklerim linkteki tarzda.
Yok yanlış anlaşılan bir durum yok da ben bu boyutlar için piyasayı pek bilmediğimden eğer temin konusunda sıkıntı varsa bu şekilde yardım edebilirim demek istedim :)

Benim kastetiğim şu tür lastiklerdi:

You must be registered for see images attach

Bu meretlerin tasarımı da esnekliğinin ayarlanması da 3D yazıcıyla basılması da çok basit işler, ve arazi için çok kullanışlı, projeniz için faydalı olabilir diye düşündüm. Teklifimi de açık olarak bırakıyorum burda :)
:saygilar:

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Yok yanlış anlaşılan bir durum yok da ben bu boyutlar için piyasayı pek bilmediğimden eğer temin konusunda sıkıntı varsa bu şekilde yardım edebilirim demek istedim :)

Benim kastetiğim şu tür lastiklerdi:

You must be registered for see images attach

Bu meretlerin tasarımı da esnekliğinin ayarlanması da 3D yazıcıyla basılması da çok basit işler, ve arazi için çok kullanışlı, projeniz için faydalı olabilir diye düşündüm. Teklifimi de açık olarak bırakıyorum burda :)
:saygilar:
Özgürcüm bu lastik modelleri Ay ve Mars' ta kullanılan roverler için tasarlanmış sanırım. Bunlardan bulabilmeyi düşünmemiştim bile.
6 tekerlek, Her tekerleğe bir motor düşünüyorum. :)
Tasarımı ve esnekliğin ayarlanması basit diyorsun da, yazıcının basma süresi çok uzun diye biliyoruz. O yüzden böyle birşeyi senden istemek insafsızlık olur. :saygilar: