Tarot 450 Pro Toplama / Uçuş / Kırım

Berkay35' Alıntı:
Kırımmm varrr :) Bugün uçuşa gittik ben 2 pil sağsalim uçtum indirdim. 3. pil Deniz ver derdi bi kontrol edeyim hover felan bişiler yapıyordu birden model düştü .) Hava da motor durmuş sanırım sebebi de alıcımız biraz dandikti ondan :) Kırım raparu : Main blade kırıldı , feathering shaft yamuldu ve main gear sıyırdı onları da sağolsun Uğur abi verdi model tekrar haftaya havada :) :)
Geçmiş olsun ama bu kırımdan sayılmaz ki :D Zira kumanda senin elinde iken kırılmamış :laugh: Bu kırımı Deniz'in hanesine yazalım bence ;)

"Alıcımız dandikti" diyorsun, neydi ki problemi ?? Bu arada ESC'nin alıcıya giren data kablosunda mıknatıs var değil mi ??

Saol abi :) alıci devo 7 alıcısı Denizin kıyıda köşede duran alıcısı :) Valla bilmiyorum mıknatısli mi değil mi :) Deniz alıci kaynaklı dedi benim kumanda gelsinde bakalım :)

Berkay35' Alıntı:
Saol abi :) alıci devo 7 alıcısı Denizin kıyıda köşede duran alıcısı :) Valla bilmiyorum mıknatısli mi değil mi :) Deniz alıci kaynaklı dedi benim kumanda gelsinde bakalım :)

geçmiş olsun genç dostum,, model dandik ekimpana emanet edilirmi hiç:) hele ki helikopter bugüne kadar çok iyi bir pilot olamadım ama öğrendiğim şu ki helikopterde kaliteden ödün vermemek lazım,, modelin elektronik kaynaklı kırımları %1o unun altına düşüyor bu şekilde.

kadir kocaman' Alıntı:
geçmiş olsun genç dostum,, model dandik ekimpana emanet edilirmi hiç:) hele ki helikopter bugüne kadar çok iyi bir pilot olamadım ama öğrendiğim şu ki helikopterde kaliteden ödün vermemek lazım,, modelin elektronik kaynaklı kırımları %1o unun altına düşüyor bu şekilde.
Saol abi haklsında işte yeni model canımız uçmak istiyor :)

beyfendiye 8 fg verdim uçmadı yok bunun holdu nerde idle upu nerde vıyvıy :D

Berkay35' Alıntı:
Kırımmm varrr :) Bugün uçuşa gittik ben 2 pil sağsalim uçtum indirdim. 3. pil Deniz ver derdi bi kontrol edeyim hover felan bişiler yapıyordu birden model düştü .) Hava da motor durmuş sanırım sebebi de alıcımız biraz dandikti ondan :) Kırım raparu : Main blade kırıldı , feathering shaft yamuldu ve main gear sıyırdı onları da sağolsun Uğur abi verdi model tekrar haftaya havada :) :)
Geçmiş olsun Berkay. :( Neyseki ucuz atlatmışsınız ve yaraları hemencik sarmışsınız. :)
Yalnız bence başka bir problem var, sorunun ne olduğunu net bir şekilde tespit etmeye çalışın ki bir daha böyle bir kaza olmasın. :'(
Motoru duran helinin ana dişlisi sıyırmaz çünkü. ;)

DenizSERT' Alıntı:
beyfendiye 8 fg verdim uçmadı yok bunun holdu nerde idle upu nerde vıyvıy :D
Hold olacak aga :)
Türker Akgün' Alıntı:
Geçmiş olsun Berkay. :( Neyseki ucuz atlatmışsınız ve yaraları hemencik sarmışsınız. :)
Yalnız bence başka bir problem var, sorunun ne olduğunu net bir şekilde tespit etmeye çalışın ki bir daha böyle bir kaza olmasın. :'(
Motoru duran helinin ana dişlisi sıyırmaz çünkü. ;)
Saol abi :) Valla abi ben de Denizin yalancısıyım :lol: artık pilotajı mı yetmedi de düşürdü bilmiyorum bi de bize alıcı diyor :lol: :lol:

Geçmiş olsun Berkay. Heliden anlamıyorum herhalde çok büyük kırım yok şu senin kumanda gelsede kendi kumandanla uçsan :D Böyle kırım yaşamadıktan sonra sorun yok bak ben toplam 17 uçuşta ya 2 yada 3 defa düştüm gövde plastik kırım yok :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kadir Kurt' Alıntı:
Geçmiş olsun Berkay. Heliden anlamıyorum herhalde çok büyük kırım yok şu senin kumanda gelsede kendi kumandanla uçsan :D Böyle kırım yaşamadıktan sonra sorun yok bak ben toplam 17 uçuşta ya 2 yada 3 defa düştüm gövde plastik kırım yok :D

Saol kardeşim :) Ben öyle uçayım da öyle kırım yaşasamda farketmez :)

En sonunda açık alanda uçma fırsatı yakaladım ve ilk invertümü gerçekleştirdim ve başarılıydı :) Sağsalim 3 pil uçtuk kırımsız indirdik video yarın inşallah :)

Berkay35' Alıntı:
En sonunda açık alanda uçma fırsatı yakaladım ve ilk invertümü gerçekleştirdim ve başarılıydı :) Sağsalim 3 pil uçtuk kırımsız indirdik video yarın inşallah :)
Tebrikler Berkay :thumbup: Videoyu merakla bekliyoruz ;)

Evvett taze taze çıttır çıttır buyrunuz :)

Bir takım küfür edilmiş onlar için özür dilerim.

İyi seyirler. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sana baskı yapmışlar invert yap diye :lollol: Bir ara düşcen zannettim invertten düze geçince kaydın biraz ama toparladın. Bende ne zamandır uçmuyorum dün pili şarj ettim uçağa ayar yaptım havada düz gitmiyordu bende video çekersen atarım foruma sende beni izle :D Tebrikler %p

Eyw sağol :) Aynen orda bi oryantasyon kaybı oldu hemen düzelttim :)