Tarot 550/600... Yeni tasarımlar, fanteziler...

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Kloncu firmaların köklülerinden TAROT firması işi büyütüp bir 550/600 heli yapıyor. Belli başlı yenilikler ve manualden imalattan fotolar şöyle;

--- KANOPİSİZ :D Evet yanlış duymadınız, helikopter kanopisiz tasarlanıyor. Böyle olunca plastik bir frame hemen herşeyin her yerini kapatacak şekilde olacakmış. Buna motor da dahil (!)

--- Hal böyle olunca sadece belli çapa kadar motorlarla kullanılabilir oluyor. Bu noktada super combo yaklaşımı olabilir deniliyor, motor ve esc ile birlikte gelebilir.

--- Frame, kanopi olmadığından renkli üretilecekmiş.

--- 600 versiyonu 12s 3300mah, 500 versiyonu ise 6s 5000mah kullanacakmış ki bu standart bir yaklaşım.

--- DFC kafa üzerinde çalışıyormuş tasarımcı...

Manual görüntüler falan son imalata yansımayabilir, geliştirme aşamalarından...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

--- KANOPİSİZ :D Evet yanlış duymadınız, helikopter kanopisiz tasarlanıyor. Böyle olunca plastik bir frame hemen herşeyin her yerini kapatacak şekilde olacakmış. Buna motor da dahil (!)
Epey radikal bir model olacak belli :eek: ;D

O kanopisiz yapsın canım biz ona bir elbise ayarlarız. :laugh:

Merak uyandırıyor doğrusu. Yıllardır olanı kopyalama üzerine çalışan, kloncu diye nam salmış bir firmadan böyle farklı bir tasarım görmek manidar ve manalı olmuş. :D :bravo:

Belkide bizim eksikliğimizdir, yanlış biliyorduk. :rolleyes:

Tarot 500 ü bile piyasalarda görmek zordu, bir çıktı bir kayboldu kit. Tarot neden 550 de çıkartmıyor diye bayağı düşünmüştüm sonra ümidi kestim. Beklemediğim bir hareket oldu ama her yeni heliye benden " evet " umarım kısa zamanda biter tasarım aşaması bizde görürüz fiyatta uygun olursa alanlarda olacaktır.

Aynen öyle, pil tarafında çok bir değişiklik yok. Fotoğraflar arasında modelin burun tarafı şeffaf bir parça var, işte o açılır kapanır kapak sayesinde ön taraftan değişim yapılacak gibi görünüyor.

Zaten diğer modellerde de pil için ekstra koruma sistemleri, süspansiyon, hard case falan filan yok.

Yeni bir tarz denemek adına , kanopisiz bir ucube !
Madem soyundun bu işe , kanopisiz olmaz abi , isterse hiç bir işe yaramasın , kanopi demek kıyafet demek , herkes nasıl kendi tarzına göre kıyafet giyiyorsa, modellerini de rengarenk kanopilerle kişiselleştirmek ister.Hem bu öyle çakma 450 yapmaya da benzemez , ciddi bir malzeme ve işçilik kalitesi olmazsa olmaz, çünkü 600 gibi ölümcül bir makineyi çakıyorsun.
Her zaman klonları sevdim,gerçekten modelci dostu olduklarını da söyleyebilirim , ama bu lig süper lig abi , amatör takım gibi hareket edemezsin , 550-600 dedin mi orada bi düşünürüm.
Olmadı 3D printerden basma bir frame yapsa imiş o da olurmuş ama , bakalım fiyat politikası ne olacak , o zaman nihai fikirlerimizi rahatça söyleriz.

Oldukça yenilikçi bir fikir . Bu tür yaklaşımlarda bulunan firmalar mutlaka frame haricinde kanopi üretir . Tarot quadlarda bile kanopi geliştirmiş hatta ciddi satışlar yapmış bir firma . Belki kanopi olayına da yeni bir bakış açısı getirir ve tek parça yerine çok parçalı üretim yapar .

ESC nispeten üstü açık, finleri falan yukarı gelebilir... Motorun da fan kısmı üstte açık, sıcak havayı dışarı atabilir, yanlardan da soğuk hava girişi için bir iki delik bırakırlar heralde...

Ama neden neden neden :D Ne gereği var?

Ben yazları bazen uçuş sonrası kanopiyi çıkarmışken, pilleri söktükten sonra kanopiyi geri takmıyorum, gölgeye bi yere bırakıyorum modeli, rahat rahat motor soğusun diye...

Kanopi olmayınca biz neyi çıkaracağız şimdi :D Komple frame mi sökelim ;D