Tarot Pro V2 DFC

Tarot Pro V2 DFC

Zamanında çok büyük emekler vererek hazırlanan konuların birilerin işine yaradığını görmek, gerçekten insanı mutlu ediyor. Hayırlı uğurlu olsun Mustafa, inşallah maiden görürüz :halay:

Tarot Pro V2 DFC

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Zamanında çok büyük emekler vererek hazırlanan konuların birilerin işine yaradığını görmek, gerçekten insanı mutlu ediyor. Hayırlı uğurlu olsun Mustafa, inşallah maiden görürüz :halay:
Teşekkürler abi iyiki varsınız

Tarot Pro V2 DFC

Helal olsun diyorum :saygilar: kırımsız güzel uçuşlar diliyorum :agreed:

Tarot Pro V2 DFC

Mustafa çok güzel model kardeşim kazasız belasız, kırımsız uçup açılasın, hayırlı uğurlu olsun...

Tarot Pro V2 DFC

Maiden uçuşunuda an itibari ile ilk konuya ve buraya eklemiş bulunmaktayım genel itibari ile rüzgarlı bir havada hover denedik şuan tek sıkıntımız kuyruk kaçması head lock ta olmasına rağmen geri toplamaması gazımızı normal bir şekilde yavaştan yükselttiğimizde sıkıntı yok şayet üçte bir oranında ani gaz vermelerde kuyruk videodaki göründüğü gibi bariz kaçıyor ve toplayamıyor..Tecrübeli abilerimizden ve arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyorum. :saygilar: :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tail Gain değerini arttırmayı denediniz mi ?

Tarot Pro V2 DFC

Şimdi öncelikle 3gx üzerinden heading hold modda hangi ışığınız yeşil yanıyor onu sormak istiyorum ?

Status mü ? Yoksa gov mu ? Yeşil yanması gereken ışık statüs ışığıdır. Bu konu 3gx'de sıkca yapılan bir hatadır. Dolayısıyla gain ayarınız hiç bir şekilde aktif olmaz.

Bu ayar düzgünse ,

Gain değeri nedir ? Ben 3gx ile 450 sınıfı titan modelimde 60-65 gibi gain değerim vardı. Göz kararı slider ortalıydı. Kesinlikle kaçırmıyordu.

- Slider ortalı olsun.
- Limitleri mümkün olduğunca açın ama çarpmayacak kadar.
- Ortalama 60-65 gibi bir gain ayarı uygun olur.
- İyi kuyruk performansı için sabit bir gaz eğrisi her zaman iyi olur. O yüzden mümkünse idle up açıp uçun.

Tarot Pro V2 DFC

Yesil yanan status isigi ve gain ayarinida 55 te 60 ta 65 te ve daha yuksek degerlerde denedim gain çözüm olmadı malesef kumandam futaba 7c pc üzerinden 3gx baglandim gain degerlerinide görüyor bi sikinti var ama nedir bulamadik

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Gunaydin Forum

Hocam oncelikle kirimsiz ucuslar dilerim. Yanlis anlasilmasin bende hobi de yeni sayilirim muhtelemen konuya benden daha hakimsinizdir fakat futaba'da 65 gain cok degil mi? suan hatirlayamadigim biryerde ( futaba manual'i sanirim) spektrum icin 50 + x olan bir deger futaba icin 50 - × olarak veriliyordu ki benim gain'im 22 kendi kumandamda.
Bu yanlis bilgiyse en azindan bende bilgimi duzeltmis olayim.
Saygilar
Mustafa Atabek' Alıntı:
Yesil yanan status isigi ve gain ayarinida 55 te 60 ta 65 te ve daha yuksek degerlerde denedim gain çözüm olmadı malesef kumandam futaba 7c pc üzerinden 3gx baglandim gain degerlerinide görüyor bi sikinti var ama nedir bulamadik

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Üniteye göre de değişir tabii... Bana mesela bavarianda 35-40 civarı gainler yetiyor. Kumandam Spektrum DX9... Daha önceki ünitelerimde 60 lardan başlardım denemeye, +-5 civarında kalırdım. 3SX için ise çok fazla geliyor bu değerler... Protos için de Logo için de...

Tarot Pro V2 DFC

Mustafa Atabek' Alıntı:
Maiden uçuşunuda an itibari ile ilk konuya ve buraya eklemiş bulunmaktayım genel itibari ile rüzgarlı bir havada hover denedik şuan tek sıkıntımız kuyruk kaçması ....
Sorunuz 3GX uzmanlarına bırakıp, ben sadece hayırlı olsun demek istedim Mustafa :thumbup: Kırımsız, bol keyifli uçuşların olsun inşallah :halay: