Tarot Pro V2 DFC

Gunaydin Forum

Aytaç Yolcubal' Alıntı:
Hocam oncelikle kirimsiz ucuslar dilerim. Yanlis anlasilmasin bende hobi de yeni sayilirim muhtelemen konuya benden daha hakimsinizdir fakat futaba'da 65 gain cok degil mi? suan hatirlayamadigim biryerde ( futaba manual'i sanirim) spektrum icin 50 + x olan bir deger futaba icin 50 - × olarak veriliyordu ki benim gain'im 22 kendi kumandamda.
Bu yanlis bilgiyse en azindan bende bilgimi duzeltmis olayim.
Saygilar
Tesekkur ederim kardesim bende eski degilim yeni basladim zatende - degerde Rate moda geciyor, ünitede kuyruk gyro ayarlarini rate modda yapiyorum sonra + deger verip head locka aliyorum(Turker abinin ilk kumanda ayarlari ve final kumanda ayarlari konusunda belirttigi gibi) o deger cok fazla olmus olsa bile helinin kuyrugu titremesi lazim ama o da yok kuyruk tur aticak kadar aşırı kaçıyor o derece yani
Not*Birde futaba reset ayarlarinda gyro menusu -50(rate mod) ile basliyor

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Tarot Pro V2 DFC

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sorunuz 3GX uzmanlarına bırakıp, ben sadece hayırlı olsun demek istedim Mustafa [emoji106] Kırımsız, bol keyifli uçuşların olsun inşallah :halay:
Teşekkür ederim Mehmet abi [emoji3]

Mustafa kuyruğun bu kadar kaçırması normal değil. Ana pervane açıların kaç derece ayarlı. +/- 12 dereceden fazla bir açı var mı ?

Birde benim aklıma mekanik problemler geliyor, sanki kuyruk aktarımında bir sorun olabilirmiş gibi düşünüyorum. Tork tube'le mi aktarım var bu modelde bilmiyorum ama dişliler falan kaçırıyor olabilir mi, one-way rulmanı da bir kontrol eder misin ?

Son olarak kuyrukta hızlı bir kuyruk servosu kullanıyorsun değil mi ?

Tarot Pro V2 DFC

Açilarim 12 derece abi dedigin gibi mekanik bir sıkıntıdan şüpheleniyorum bende tork tube var modelde, tekrardan bi kontrol edip test uçuşunu yayınlarım

Mustafa tam da dedigin sey benim basima geldi.
ne kadar gainlerle oynadiysam olmadi.
bu kadar fazla kacmamasi lazim dedim on tork tube dislilerinden suphelenerek değiştirdim ve kacma bitti Türker Abi'nin de dedigi gibi mekaniktir sorun

Tarot Pro V2 DFC

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Mustafa tam da dedigin sey benim basima geldi.
ne kadar gainlerle oynadiysam olmadi.
bu kadar fazla kacmamasi lazim dedim on tork tube dislilerinden suphelenerek değiştirdim ve kacma bitti Türker Abi'nin de dedigi gibi mekaniktir sorun
Ibrahim ön tork tube disli dedigin ana disliye yakin olanmi yoksa kuyruk tarafindakimi

Ana disliye yakin olan.
otorotasyon dislisine temas eden.
hic belli olmayan bir asinma vardi benimkinde sokunce farkettim.ani pitch gaz degisimlerinde nerdeyse yarim tur kaciyodu kuyruk.

Kuyruk kaçması vibrasyon trakıng bazen kendi kendine etrafında dönmesi kafasısına göre ne arasan var yedi bitirdi bizi bu 450 ahanda 450 ile cebelleşirken ben
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mekanik ve elektronik ayarlarınız düzgünse son çare finless grip deneyebilirsiniz.

Üye olup indirebilirsiniz ,

Tarot Pro V2 DFC

fatih cebir' Alıntı:
Kuyruk kaçması vibrasyon trakıng bazen kendi kendine etrafında dönmesi kafasısına göre ne arasan var yedi bitirdi bizi bu 450
450 sınıfı okuldur arkadaşlar, yolu 450 geçmeyen modelci henüz rüştünü ispatlamamıştır bana göre. :laugh: :lol: :lol:

Çok klasik olacak ama gainler ile düzelmediyse %90 mekanik problem vardır :)
Giresundaki bir abimin Blade 180Cfx modelinde de kuyruk kaçırma problemi vardı , ne yaptıysak düzeltemedik. En sonunda kuyruk servosundan çıkan ve kuyruğa yön veren rod'un rahatça hareket edemediğini gördük , kuyruk rotoru rahat oynuyordu ama rod ileri geri giderken zorlanıyordu. Biz de rod'u tutan kuyruk üzerinde ki metal parçaların 3 tanesinden 2 tanesini çıkardık ve rod rahatça hareket etmeye başladı. Sonuç olumluydu kuyruk artık rahat rahat tutuyordu. Başta da dediğim gibi %90 mekanik bir problem diye düşünüyorum. Ama sadece bu sebepten değil belki de dişlilerden de kaynaklı olabilir. :)

Servo rod çubuğu ve onu kuyruk borusu üzerinde tutan diğer metal parça (adını bilmiyorum) bunları gevşettiğimiz de problem çözülmüştü...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tarot Pro V2 DFC

Türker Akgün' Alıntı:
450 sınıfı okuldur arkadaşlar, yolu 450 geçmeyen modelci henüz rüştünü ispatlamamıştır bana göre. :laugh: [emoji38] [emoji38]
Valla aynen öyle abi katılıyorum sana[emoji41] [emoji3] [emoji3]

Tarot Pro V2 DFC

500 ü DFC yaptıktan sonra çubuklu 450 ye de el atma zamanı geldi diye düşünüp , bir tane Tarot pro v2 dfc kit siparişi vermiştim uzun bir kargo sürecinden sonra geçen hafta içinde elime ulaştı. Elektronik olarak elimdeki parçaları kullanarak başlamayı düşünüyorum ;

servolar : Turnigy™ MG90S DS,

kuyruk servo : ALIGN DS520

esc : 35A Brushless ESC

Motor : KDS Outrunner Brushless Motor KV3500 11.1V

bunlar halihazırda elimde olduğu için bu parçaları kullanmayı düşünüyorum dediğim gibi ama, sizlerinde görüşlerini almak isterim ...

Ünite konusunda aklımdan geçen ise ekonomiklik ve kullananların yorumları bakımından K Bar olacak gibi .

varsa eksiğim, atladığım noktalar yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Tarot Pro V2 DFC

Sonunda geldi demek ki kargo Mustafa :thumbup: Tekrar hayırlı uğurlu olsun %p