tarot zyx s swahplate sorunu

Sezgin, benimkiler Tarot ZYX s 4.01 Versiyon.Ben s2 deki bazı kuyruk tutmama sorunlarını duyduktan sonra versiyon yükseltmedim, kaldı ki 4.01 den de gayet memnunum.

Benzer problem bir kez başıma gelmişti diye hatırlıyorum. Swash parallellik ayarını düzgün yapamadığımı görmüştüm.
Bu arada kumanda servoları doğru yönder hareketlendiriyor değil mi ?

servolar doğru hareket ediyor 3 servo da aynı ayna yukarı aşağı hareket ediyor tarot zyx s versiyonu v4.01 yaptım henüz deneyemedim gece uğraşacam bakalım yazılım dan mı

arkadaşlar yazılımdan mı bilmiyorum ama galiba benim programda yaptığım hata galiba şuan düzelmiş gözüküyor
daha önce program da servo yönleri CH2-CH3 NORMAL CH1 REVERSE idi bu şekilde bu problemi yaşıyordum bu şekilde programın son kısmında elevatör aşağı iniyordu check optizasyonda resme göre yukarı kalmalı neyse bu sefer CH2-CH3 REVERSE CH1 NORMAL olarak ayarladım kumanda dan pith reverse yaptım bir kaç kere pili söktüm taktım hatta pili söküp servoları elimle birini aşağı diyerini yukarı getirdim ve pili taktım hayret şak diye yerine geldi check optizasyon da ise elevatör yukarı kalktı resimdeki gibi sizlerin servo yönleri derken kastettiğiniz bu olmalı herhalde
şimdilik sorun yok gibi görünüyor
yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Kumanda yönleri derken elevator, aileron doğru yönlerde mi hareket ediyor demek istemiştim.

Neyse, problem çözülmüş nasılsa :)