Tavsiye Edebileceğim güncel FPV Ekipmanlar ve uçuş testleri

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
bu hafta sonu çadır kampındaydım ve yaylada sabah uçuşum :)

Bir pazartesi sabahı için bundan daha güzel bir hediye olamaz Şükrü :thumbup: Müthiş bir manzara eşliğinde güzel bir muzik, bir modelci daha ne ister :halay:

Bu arada bu yayla geçenlerde FPV etkinliğinin düzenlediği yer değil mi ?? :rolleyes: İnişte gerçekten bir ustalık gerektirmiş. Bir taraftan sis, bir taraftan kameraların buğulanması

Sis ve ormanlar süper :halay:

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
Elinize sağlık Şükrü Bey, yine çok güzel bir video olmuş. :bravo:

Doğa ve yüksekten izlemek çok farklı birşey. :saygilar:

teşekkürler arkadaşlar. bu arada ilgili bütün fotoğraflar linkte ;)

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
teşekkürler arkadaşlar. bu arada ilgili bütün fotoğraflar linkte ;)
Çok güzel bir organizasyon olmuş, orda olmayı isterdim doğrusu.

Resimler,ortam şahane. Ben özellikle mangalda sabah kahvaltısına bittim :laugh: Bu seferde yine bir gün önceden gidip, konaklama mı yaptınız Şükrü :rolleyes: :

Şükrü Korkmaz' Alıntı:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Massive Attack videoya ayrı bir hava katmış, mükemmel.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Resimler,ortam şahane. Ben özellikle mangalda sabah kahvaltısına bittim :laugh: Bu seferde yine bir gün önceden gidip, konaklama mı yaptınız Şükrü :rolleyes: :
evet 1 gece konakladık :)
geçen ay FPV etkinliği düzenlediğimiz aynı mekan.
kahvaltıda mangal üzerinde tavada tereyağlı yumurta :embarras:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bir pazartesi sabahı için bundan daha güzel bir hediye olamaz Şükrü :thumbup: Müthiş bir manzara eşliğinde güzel bir muzik, bir modelci daha ne ister :halay:

Bu arada bu yayla geçenlerde FPV etkinliğinin düzenlediği yer değil mi ?? :rolleyes: İnişte gerçekten bir ustalık gerektirmiş. Bir taraftan sis, bir taraftan kameraların buğulanması

o ortamda alçak uçuşa geçince görüş mesafesi sıfıra iniyor.
ve kameranın lensleri buğulanınca iniş aşaması çok tedirgin ediyor.
ya bir ağaca yada bir arabaya kesin girerim dedim ;D
bu durumlarda çıplak gözle uçağa bakarak inmek gerekiyor ama sis zemine kadar çökünce 1 metre dahi önümü göremez oldum.
sırf motorun sesini dinleyerek uçağın havadaki yerini belirledim de indim..
ama bir daha denemem bunu. inanın gözünüzün önündeki uçağı göremeyince çok tırsıyorsunuz.
motor sesi var ama 10 metre önünde havada gezen uçağın kendisi ortalıkta yok.
ve birden burnunuzun dibinde belirip hayalet gibi ortaya çıkınca korkutuyor :)

yayla uçuşlarıma devam. 2. bölüm :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
.. ama bir daha denemem bunu. inanın gözünüzün önündeki uçağı göremeyince çok tırsıyorsunuz. motor sesi var ama 10 metre önünde havada gezen uçağın kendisi ortalıkta yok.
ve birden burnunuzun dibinde belirip hayalet gibi ortaya çıkınca korkutuyor :)
Gerçekten bir daha denenecek bir şey değilmiş :D Neyse ki başarılı ve güzel bir iniş olmuş :yuppi:

Bugünkü video da, özellikle sislerin üzerindeki manzara tek kelime ile harika :thumbup:

Şükrü abi şu zamana kadar sadece bu fpv için ne kadar para harcamışsınzdır, yani ayrıntıya girmeden tahmin ibir rakam var mı aklında ? İlk sayfada ekipman listesi var biliyorum, ama sorduğum bu değil.

Skywalker dan önce kullandığın Zagi de dahil, toplam bu seviyeye gelmek için tahmini ne kadar harcamışsındır ?

Ben ilk zagi yaparken 150-200 liraya hallolur diye başladım. Ama sadece motor 100 lira tutuyor ki toplamda şarj aleti vs. dahil 500 ü geçti.

Böyle daha profesyonel bir uçağa bütün sistemi 3.000 e hallederiz diye başlasak, gerçekte ne kadar para gidecek acaba ?

Şu anda nakit param var, ama fpv sadece parayla olacak şey değil, ciddi bir bilgi birikimi de gerekiyor. Bu yüzden aynı senin yaptığın gibi önce zagii tamamlayıp uçuşunu iyice öğreneceğim, sonra zaginin üzerinde video kaydı, oradan fpv, sonrasında da daha profesyonel bir uçağa geçmeyi planlıyorum.

Şükrü abi birşey daha soracağım, epey bir yazını okuduğumdan forumdan en tanıdık sen geliyorsun o sebeple sana soruyorum. Eski sitelerde de birşeyler sorardım sana, kusura bakma artık :)

Sorum şu, askeri bölgelerden uzakta uçuyorum yazmıştın yanılmıyorsam. Ben ilk uçuşlarımı okulda stadyum da yapmayı planlıyorum. Ancak şöyle bir durum var, bizim kampüsün hemen bitişiği Harp Akademileri Komutanlığı. Arada tel örgü var, ciddi bir askeri bölge sanırsam.

Ve uçuş yapacağım bölge de askeriyeye epey yakında, zagi kontrolden çıksa oraya doğru ilerlese, askeriyenin içine düşse, yada yüksekten uçarken fark etseler bir sorun olur mu sence ? Yani o okulun öğrencisiyim, hatta uçak uzay bilimleri öğrencisiyim. Bir sorun olabilir mi sence?

Özgür Kılınç' Alıntı:
Şükrü abi birşey daha soracağım, epey bir yazını okuduğumdan forumdan en tanıdık sen geliyorsun o sebeple sana soruyorum. Eski sitelerde de birşeyler sorardım sana, kusura bakma artık :)

Sorum şu, askeri bölgelerden uzakta uçuyorum yazmıştın yanılmıyorsam. Ben ilk uçuşlarımı okulda stadyum da yapmayı planlıyorum. Ancak şöyle bir durum var, bizim kampüsün hemen bitişiği Harp Akademileri Komutanlığı. Arada tel örgü var, ciddi bir askeri bölge sanırsam.

Ve uçuş yapacağım bölge de askeriyeye epey yakında, zagi kontrolden çıksa oraya doğru ilerlese, askeriyenin içine düşse, yada yüksekten uçarken fark etseler bir sorun olur mu sence ? Yani o okulun öğrencisiyim, hatta uçak uzay bilimleri öğrencisiyim. Bir sorun olabilir mi sence?
Özgür abi bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum Şükrü abinin verceği cevabı bekliyorum. :) Benim uçtuğum yerin 400m ilerisinde askeri havaalanı var. Belki çitlerin oraya kadar gitmişimdir. Nöbetçiler görmüştür bile uçağı. Belki radarda bile çıkmıştır uçak :D Ne zaman uçak kalkacağı belli olmuyor. Her gün uçak kalkıyor nerdeyse. Ben de orayı takip edip öyle uçuşa gidiyorum. O bölgeyi kullanmıyorum artık. 200m ilerde çevre yolu 400m ilerde havaalanı var biraz riskli bölge.