THK Model Uçak

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

M. Ozan ÖZALTUNOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Eğer Ankara'daki birkaç kişiye (modelci demiyorum) ucuz malzeme sağlamak gibi bir işlevden uzaklaşırlarsa (bu benim kişisel fikrimdir, kanıtım yok) belki eski ivmeyi yakalayabilirler.
Bu bahsettiğiniz durum bir çok kişinin aklına geliyor Hocam maalesef... Ben de aynen böyle düşünüyorum.
Yoksa basit ve ucuz 2 zamanlı motorlar dururken "jet motorları" getirtmelerini izah edebilmenin bir yolu yok!
Bu güzide kurumun bu hallere gelişi, her bozuk giden kurumumuzda olduğu gibi yine kahrolası siyasetçilerin marifeti. Gelmiş- geçmiş-geçmekte olan hepsi. "Zehir-zıkkım olsun" demek şu zamanda yapabileceğim tek şey:(

İlgi Alanı
Uçak
Ahhh THK ah,
Türkiye'de model ve modelcilik alanında en fazla bilgi birikimi, tecrübe ve imkana sahip kuruluş. Aslında kuruluş amaçları da bu ama maalesef bu hedeften çoooook uzaktalar. Sebebi kötü yönetimi vizyonsuzluk vs birçok şey olabilir. Sonuçta devletin çok büyük kaynağı israf oluyor, büyük bir yetenek atıl kalıyor.

1997 de modelciliğe başladığımda uçak yapmak için plan istemeye gitmiştim, depolarına girme fırsatım oldu, balsa ve basılı plan dağlarını görünce ağzım açık kalmıştı. Zor şer bir sayfa trainer planı ile döndüm.

İzmir'e yerleştikten sonra uçuş alanları konusunda bilgi almak için birkaç kez Karşıyaka ve Menemen THK şubelerine gittim ama birilerini bulmak ne mümkün.

Yorumlarda da bahsettiğiniz gibi mağaza ilk açıldığında ürün çeşitliliği oldukça fazla ve fiyatlar gayet makuldu. Maalesef o günleri arıyoruz.

Belki bir gün kuruluş amaçlarına hizmet etmeye başlarlar dileğiyle.

Yalçın Aydın

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Bu kaplama film lerine 100 küsür ve kargo ve KDV ve ve vermektense uçağın kanadını 5cm uzun yapıp, reklamcılardan bu paralara 4 uçak kaplayacak folyonun ağırlığı ile kaplama filminin gramaj farkı ne kadardır.
hep merak etmişimdir.
Nedeni hiç kaplama film im olmadı

Halil Kökay

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Küçük bir gözlemimi yazarak konuya küçük bir katkı da ben sağlamış olayım. Tahminen 5 yıl kadar önce kurumun inönü'deki yerleşkesinde model uçak ve iha konusunda sertifika almak için bir süre vakit geçirdiğimde gözlemlediğim bir olay beni gerçekten üzdü ve rahatsız etti. Emekli bir asker (yanlış olmasın ailesi ya da kendisi o detayı unuttum şimdi) her sene oradaki tesislerde istediği kadar kalabildiğini ama bu sene ise kendisinden belli bir ücret talep edildiğini ve de üstelik onların gösterdiği bir odada kalması gerektiğini ve bu durumun kendisini çok rahatsız ettiğinden dem vurarak aynen şunları söyledi. Kardeşim burası benim, ben bu vatana hizmet etmişim ve ben burada kimsenin izni ve inayetiyle kalacak değilim. Ben sokaktaki sıradan biri değilim ki o sıradan vatandaş gibi ücret karşılığı ve de onların gösterdiği yerde kalayım. O kişinin bu düşünceleri onun işaret ettiği o "sokaktaki sıradan bir vatandaş olarak beni" çok rahatsız etmişti. Yani sokaktaki sıradan vatandaş olarak bizlerin görevi onların bir nevi tatil köyü gibi gördükleri ve kullandıkları bir kurumu kurban derileri üzerinden ya da bağışlarla finanse etmek miydi. Burası benim dediğin yer babanın çiftliği mi? Yanlış anlaşılma olmasın bunları hiç bir siyasi saikle yazıyor da değilim ben sadece bir gözlemimi yazmak istedim.

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Bu kaplama film lerine 100 küsür ve kargo ve KDV ve ve vermektense uçağın kanadını 5cm uzun yapıp, reklamcılardan bu paralara 4 uçak kaplayacak folyonun ağırlığı ile kaplama filminin gramaj farkı ne kadardır.
hep merak etmişimdir.
Nedeni hiç kaplama film im olmadı
Ben de gerçek kaplama filmi kullanmayı öğrenmeden önce böyle düşünüyordum. Yanılmışım. Reklamcı folyosu güç uygulanan, ağır, kalın ve son görünümü gerçek kaplamadan çok geride kalan bir ürün. İki avantajı var. Bizim piyasada kaplama filminden ucuz ve çok renk seçeneği var.

Yalçın Aydın

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Ben de gerçek kaplama filmi kullanmayı öğrenmeden önce böyle düşünüyordum. Yanılmışım. Reklamcı folyosu güç uygulanan, ağır, kalın ve son görünümü gerçek kaplamadan çok geride kalan bir ürün. İki avantajı var. Bizim piyasada kaplama filminden ucuz ve çok renk seçeneği var.
Siz şanslısınız kaplama konusunda,
Sizin yeto ustanız var.
Saygılarımla teşekkürler bilgi için

• Haha
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi