Torq Tube Tamiri

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
salı günkü elektrik kesintisi nedeni ile modelim yine düştü bu hafta 3. oluyor :( neyseki kutruk borusu ve torq tube ile atlattım olayı, ancak elimdeki son torq tube'üde kullanıp bitirmek istemedim :D kırık olan torq tube'ü nasıl tamir eder kullanabilir hale getirirm diye düşünürken aklıma bir fikir geldi :D

başlayalım :)

öncelikle kırılan kısmın uç kısmı yamuk olduğu için bu parçayı kesiyoruz, yaklaşık 2 3 cm civarında bir parça, tabi bunu kesince arada boşluk kalıyor, bu boşluğuda dolgu yaparak doldurucaz :) öncelikle torq tube'ün içi 5mm geliyor ve elimde 5mm karbon çubuk vardı , karbon çubuktan 20cm lik bir parça kestim ve karbon çubuğu epoxi ile boca ettim :D heryerine epoxi sürüp torq tube çucuğunun içine geçirdim, ardından yeni olan torq tube göre boyunu ayarladım ve kurumaya bıraktım, tabi karbon çubuğun uç kısımlarına dönüş yönüne göre , epox nin iyi tutunabilmesi için hafif çentikler attım, kuruma işlemi bitince arada kalan boşluğuda epoxi ile doldurdum hatta epoxyi torq tube çubuğunun üstünede taşırdım bilerek her iki tarafada 3'er cm kadar :) taş gibi oldu :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Torq Tube Tamiri

Üstad öncelikle geçmiş olsun, 3 kez üst üste hakikaten şanssızlık olmuş. :( Neyseki çok kısa sürede toplayabildiğin için uçuş kaybı olmuyor. :bravo:

Sana helinin sağlam kalan parçalarını verdikmi yeter, gerisini sen tamamlarsın zaten. :lollol: Valla helal olsun. :bravo:

Torq Tube Tamiri

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad öncelikle geçmiş olsun, 3 kez üst üste hakikaten şanssızlık olmuş. :( Neyseki çok kısa sürede toplayabildiğin için uçuş kaybı olmuyor. :bravo:

Sana helinin sağlam kalan parçalarını verdikmi yeter, gerisini sen tamamlarsın zaten. :lollol: Valla helal olsun. :bravo:

Türker yedekleri bitirdim ya 2 haftada vallahi soğudum bu işten , modeli satmayı bile düşünüyorum. bi süre sadece uçak takılayım diyorum ama okadarda pilotajı ilerletmek için sim kastık uçuş yaptık şimdi bırakırsam eller hamlıycak :D

torq tube baya sağlam oldu bu hafta sonu test uçuşu bvar inşallah :D

Torq Tube Tamiri

Mesut geçmiş olsun, sende bu işten soğudum diyorsan bizim buz kesmemiz lazım :)

Torq Tube Tamiri

Mesut senin pilotaj ciddi ilerledi, yazık edersin. Seninde dediğin gibi sil baştan olacak bu sefer.

Bence hızını almışken devam etmen lazım. Bir bedel ödemeden olmuyor işte bu işler malesef. :(

Canına yandığımın helileri duruduğu yerde bile masraf çıkarıyor bırak uçmayı. :mad:

Torq Tube Tamiri

Delikopter' Alıntı:
Mesut geçmiş olsun, sende bu işten soğudum diyorsan bizim buz kesmemiz lazım :)

Hüseyin mekanik sorunlar yüzünden 3 kere düştüm 1 haftada vallahi sinirlerim alt üst oldu, siz bukadar sık düşüyormusunuz :D

Türker Akgün' Alıntı:
Mesut senin pilotaj ciddi ilerledi, yazık edersin. Seninde dediğin gibi sil baştan olacak bu sefer.

Bence hızını almışken devam etmen lazım. Bir bedel ödemeden olmuyor işte bu işler malesef. :(

Canına yandığımın helileri duruduğu yerde bile masraf çıkarıyor bırak uçmayı. :mad:

vallahi öyle Türker sil baştan tekrar uğraşmak zor olur, modeli topluyorum bu akşam biter, eğer hafta sonu bikez daha düşerse modeli toplayıp satıcam hemde ucuza vericem baya. elektrikliye geçicem valla :D

Torq Tube Tamiri

Mesut AKIN' Alıntı:
vallahi öyle Türker sil baştan tekrar uğraşmak zor olur, modeli topluyorum bu akşam biter, eğer hafta sonu bikez daha düşerse modeli toplayıp satıcam hemde ucuza vericem baya. elektrikliye geçicem valla :D
O zaman en azindan bu hafta bir kirim olmamasi icin hep beraber dua edeyim :laugh:

Torq Tube Tamiri

Mehmet abi elektrikli bir model aldım dün bizim Yıldıraydan Tarot 500 FBL :D bu hafta sonu bide onu uçurayımda :D az kendime geleyim :D

Torq Tube Tamiri

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi elektrikli bir model aldım dün bizim Yıldıraydan Tarot 500 FBL :D bu hafta sonu bide onu uçurayımda :D az kendime geleyim :D
Hayir olsunda bu saatten sonra 500 seni kesmez ki :laugh: ama acil durumlar icin kurtarıcı olabilir %p

Torq Tube Tamiri

abi kesmez bende biliyorum ama en azından bursaya falan giderken 600 ü götüremiyorum arabada yer kalmıyor bunu alırım yanıma hiç olmazsa sağda solda çıakrır uçarım :D hatta 15 inde tatile gidicem alırım yanıma :D arada akşam üstü serin serin çıkar uçarım otelden uzaklaşıp ohh misss :D

Torq Tube Tamiri

Mesut sen gene heliyi uçurdun.ben anlamadığım bi şekilde geriye ve sola gidip elk direğine tosladım.birbuçuk aydır ayarını yapamadım.senin gibi üstatlar soğursa ben ayarlarla uğraşmayım.zaten iskenderunda helici yok benden başka bari uzaktada olsan bizi bırakma kardeş...... :(

Torq Tube Tamiri

Mesut AKIN' Alıntı:
Haklısın Mesut, herşey bir tarafa kırılınca silbaştan yapmak zor oluyor. :( Ama sende bilgi var, tecrübe var, üstelik elinde çok maharetli bide üstüne hızlısın valla bize ayıp oluyor sen bari böyle deme :lollol:

Ynt: Torq Tube Tamiri

Modeli anca bu saatte bitirebildim sonunda :D

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1372975803038.jpg
    uploadfromtaptalk1372975803038.jpg
    71.7 KB · Görülme: 17
  • uploadfromtaptalk1372975837295.jpg
    uploadfromtaptalk1372975837295.jpg
    63 KB · Görülme: 12
Torq Tube Tamiri

Eline sağlık Mesut eskisinden güzel olmuştur eminim. :bravo:

Maşallah diyelim bir daha kırım olmasın.

Torq Tube Tamiri

sağolasın Türker inşallah olmaz uzun bir süre kırım falan :D vallahi heliyle uğraşmaktan uçakta uçuramıyorum 2 3 haftadır :D