Trex 450 Kayis Gerginliği Nasıl olması ??

ogulcanacar

Tecrübeli Uye
Arkadaslar trex 450 kayis gerdirmesi nasil yapiliyor bi yardim eli uzatsaniz :)

Trex 450 kayis gerdirme??

ogulcan acar' Alıntı:

kayışın gerginliği nasıl olmalı onu soruyorsunuz sanırım,,, çok gergin olmuyacak çok da bol olmuyuyacak bir tarafdan itince diğerine değmeyecek ama çok az da gerilmesi gerekiyor.

ogulcan acar' Alıntı:
oğulcan ben kayış gerginliğini kontrol ederken kayışı bir tarafından elimle ittirdiğimde tahmini %25 içeri girecek şekilde ayarlıyorum.çok gerginm olmamalı,çok da gevşek olmamalıyı ben kendimce öyle ayarladım.
Kayışı nasıl gerebilirim diyorsan,boom tutucudaki vidaları gevşetip baş parmağınla gövdeden destek alarak kuyruk borusunu kuyruğa doğru çektir.
kolay gelsin...

merhabalar arkadaslar konuyla ilgili benimde sormak istediklerim var.video-da gorundugu gibi kayish bu durumda.kuyruk kacmasinin nedeni bu ola bilirmi?biraz daha gevsetmeliyimmi?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

subhi taghiyev' Alıntı:
merhabalar arkadaslar konuyla ilgili benimde sormak istediklerim var.video-da gorundugu gibi kayish bu durumda.kuyruk kacmasinin nedeni bu ola bilirmi?biraz daha gevsetmeliyimmi?
Tam tersine Subhi Bey kayışınız fazla gevşek. Alyan anahtarla bastıdığınızda hiçbir şekilde birbirine değmeyecek kadar gergin olmalı.

kuyruk borusunun içe kaymasını ve kayışın gevşemesini engellemek için; kuyruk borusunun girdiği plastik bölüme (tail boom mount) ve kayış gergin iken boruya bir delik açıp, kayışa temas etmeyecek kısa bir civata ile sabitleyerek bu kayma hareketini önlemek güzel bir çalışma olur mu? uğraşmaya değer mi? :)

bir yerde tavsiye edilmişti eskilerden hatırlıyorum, ama hiç uğraşmadım...

Aslında ilk montajda boruyu ne kadar çekersek çekelim biraz gevşek kalıyor, ne zaman tail boom brace leri ana gövdede yerine vidalıyorum o zaman daha iyi bir gerginliğe kavuşuyor.

Ynt: Trex 450 kayis gerdirme??

Rasim kesinlikle faydasını görürsün ama dediğin gibi takacağın vidanın kayışa temas etmemesi önemli aynı zamanda kuyruk borusunun dönmesini de engellemiş olursun:)

Rasim bey, çok mantıklı bir hareket ben tüm 450 lerime uygulardım bunu :)

bu arada kayış gerginliği vidyodaki gibi tornavida ile kayışı esnetince %50 esnemeli en fazla

Tesekkurler :RCKolik: