Trex 450 Sport Plus GP 790 Gyro Tutmama Problemi

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Mehmet bey GP 780 anlatılıyordu video da birazda karışık geldi bana hepsini izlemedim .

Ama pratikde o kadarda karışık olmadığını anladım. Ayrıca benim helinin kuyruk sorunu düzelmedi.

-48 trim vererek sabitleniyor kuyruk.Nedeni anlayamadılar bi türlü. Sizin bi fikriniz var mı?

Gyro ayarlarını Erdem, Cengiz be Oğuz üçüde baktı. En son gyro yu oğuz değiştirdi. Trex kullanan bi akdaşın fikri ise şöyle herşey düzgün çalışır görünür hiç beklemediğin şeyden bu arızayı yapablir oldu.

Pal leri söküp leveling ile ayar yapıldıkdan sonra paller takılıp açısı ayarlanacak.sizce bunun bi faydası olur mu?

Trex 450 Sport Plus Gyro Tutmama Problemi

Barış bey trim vererek yaptığınız şey zaten yanlış , kuyruğa jkesinlikle trim verilmez gyro ayarı şöyle yapılır

1- kumandadan trimleri sıfırlayın,
2- kuyruk servosunun hornunu sökün
3- kumandayı açın ve gyro swicini rate moda getirin (rate mod kuyruğa komut verdiğinizde kuyruk tekrar merkeze dönen moddtur, headlock mod ise kuyruğa komut verdiğinşizde , kuyruktaki pitch sliderın gittiği yerde kaldığı moddtur)
4- helikoptere pili takın
5- gyro açıldığında servo hornu 90 derece duracak şekilde yerine takın
6- bu esnada kuyruktaki pitch slider , modele arkadan baktığınızda( kuyruk pallerini kapattığınızda V harfi olacak şekilde) kuyruk borusu CNC sete yakın tarafta durmalıdır tam merkezde değil, eğer bu pozisyonda değilse kuyruk linkini kısmak veya açmak gerekiyorsa ayarlayın lütfen,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

7- kafa devir düşük ise kuyruk gaz verdiğinizde biraz kaçırır geri toplar kafa devrini arttırın ve aleti hover'a kaldırın hoverda düz durmalı kuyruk ne tarafa kaçıyor ise kuyruk link boyunu kısarak veya açarak düz durmasını sağlayın
8- son olarak kumandadaki Gyro Swicini head lock moda alın

keyifli uçuşlar

Trex 450 Sport Plus Gyro Tutmama Problemi

bu arada rica etsem kuyruk kısmının 2 3 tane fotoğrafını eklermisiniz yandan üstten çekilmiş birka fotosunu !

akşam fotoları yollarım Mesut bey

head lock da değilde diğer modda kuyruk kaçırmıyor mesela

rate modda kaçırmıyuorsa , head lock modda hiç kaçırmaz, kumandadan th curve değerlerinide yazarsınız akşama

Mesut AKIN' Alıntı:
rate modda kaçırmıyuorsa , head lock modda hiç kaçırmaz, kumandadan th curve değerlerinide yazarsınız akşama

tamamdır

790 harika bir gyro, 450de ve 500de kullandım, şuan 500ümde takılı çok memnunum, umarım sorunu çözersiniz...

Delikopter' Alıntı:
790 harika bir gyro, 450de ve 500de kullandım, şuan 500ümde takılı çok memnunum, umarım sorunu çözersiniz...
Huseyin bence de GP790 gayet basarili.

Fakat bunlar elektronik alet. Mesela Istabuldan Mordo Bey de vardi Gp790. Cok guzel ayarladik, 10-20 ucus yapti. Sonra yerden yarim metre yuksekte iken kirimcik yasadi. Paller bile kirilmadi. Ama o carpma sonrasi Gyro bozuldu.

Hatta inanamadi da gecici olarak baska Gyro takarak test ettik. Bundan Align kotudur sonucu da cikarmasin diger arkadaslar.

Elektronik alteler ozellile ilk enerji verildiginde risk altindadirlar. 1 dak once sorunsuz calisan alet, diger pili taktindan sonra calismayabilir ne yazik ki.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Huseyin bence de GP790 gayet basarili.

Fakat bunlar elektronik alet. Mesela Istabuldan Mordo Bey de vardi Gp790. Cok guzel ayarladik, 10-20 ucus yapti. Sonra yerden yarim metre yuksekte iken kirimcik yasadi. Paller bile kirilmadi. Ama o carpma sonrasi Gyro bozuldu.

Hatta inanamadi da gecici olarak baska Gyro takarak test ettik. Bundan Align kotudur sonucu da cikarmasin diger arkadaslar.

Elektronik alteler ozellile ilk enerji verildiginde risk altindadirlar. 1 dak once sorunsuz calisan alet, diger pili taktindan sonra calismayabilir ne yazik ki.

Kesinlikle haklısınız genelleme yapmak doğru olmaz...

barış altun' Alıntı:
akşam fotoları yollarım Mesut bey

head lock da değilde diğer modda kuyruk kaçırmıyor mesela

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    9.2 KB · Görülme: 67
  • 2.JPG
    2.JPG
    27.5 KB · Görülme: 67
  • 3.JPG
    3.JPG
    27.3 KB · Görülme: 66
  • 4.JPG
    4.JPG
    5.6 KB · Görülme: 66

bu arada üzerinde gp 780 takılı

Ekli dosyalar

• 15.JPG
    15.JPG
    32.9 KB · Görülme: 6
  • 14.JPG
    14.JPG
    29.8 KB · Görülme: 7
  • 13.JPG
    13.JPG
    26.5 KB · Görülme: 7
  • 12.JPG
    12.JPG
    29.6 KB · Görülme: 6

şimdi benim anladığım heli yi headlock da uçurmam gerekiyor.ve bu moda futabada - değerlerede geçiyor yeşil olan headlock sa.
gyro artı değere geçirdiğim anda kırmızı yanıyor rade sanıırm bu mod.
headlock da komutverdiğimde heli yi elimde sağa sola yatırdıığımda kuyruğun hareket etmeye başlaması normal mi?

barış altun' Alıntı:
headlock da komutverdiğimde heli yi elimde sağa sola yatırdıığımda kuyruğun hareket etmeye başlaması normal mi?
Normal. Daha fazla detay için ;)

Gyro nedir ? Gyro modları nelerdir ?
Gyro ve Kuyruk Servo Yön Kontrollü
RC Helikopterde Gyro Mod Kontrollü Nasıl Yapılır ?

Ynt: Trex 450 Sport Plus GP 790 Gyro Tutmama Problemi

Kumanda açık heli açık bi foto daha ekleyin lütfen, bu fotolarda slider bi sağda bi solda, kuyruğu hareket ettirmeyin. Heli açılınca slider nerde duruyor ona bakmak istiyorum

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kumandayı açıp ilk enerji verdiğimdeki hali

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Ekli dosyalar

• IMG_2735.JPG
    IMG_2735.JPG
    28.2 KB · Görülme: 43
  • IMG_2736.JPG
    IMG_2736.JPG
    33.8 KB · Görülme: 42