trex 450 titreme

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
trex 450 e çeyrekden az gaz veriyorum kalkış çalışmak için ama heli acaip titriyor devrini yakalayınca.
bu düzeltmem mümkünmü acaba

Ynt: trex 450 titreme

Barış Bey,
Ana pervanenizde ciddi bir tracking varlığı sebep olabilir bu duruma. Tracking iki parça pervanenin açılarının birbirlerinden kabul edilemez miktarda farklı olması durumudur.
Açı ölçerle pallerinizin açılarını birbirine mümkün olduğunca yakın yapmaya çalışın.

Ana paller çok sıkı olabilir ya da sıkılik oranları farklı olabilir .

açı ölçerim yok malesef.
bikaç siparişim olmuştu 15 günden önce gelmez.
benim bu işi bilen birinden canlı destek almam gerekecek))
çünkü ben ölçsemde nasıl düzelteceğimide bilmiyorum sanıırım kumandadan düzeltiliyor.

Ynt: Ynt: trex 450 titreme

barış altun' Alıntı:
açı ölçerim yok malesef.bikaç siparişim olmuştu 15 günden önce gelmez.benim bu işi bilen birinden canlı destek almam gerekecek))
çünkü ben ölçsemde nasıl düzelteceğimide bilmiyorum sanıırım kumandadan düzeltiliyor.
Pallerin bağlantı sıkılığını bir kontrol eder misin Barıs Bey. Normalde sizin model uçmaya hazır geldi. Şayet kumanda ayarlarını değiştirmemiş iseniz, böyle bir sorun olmaması lazım.

Siz son gaz simulatöre devam. Hover aşamaları bitince ya ben Ankara'ya gelince size uğrar beraber bakarız, olmadı Ankara'lı dostlardan yardım ister, sizi yanlız bırakmayız ;)

çok sevinirim ))
pallerin sıklığı aynı gibi geldi bana
geçen hafta biraz havalandırmıştım bi denememde pal in biri yere çarptı ama iz bile olmadı o bozmuş olabilirmi?
birde kumanda ayarlarını karıştırmış olabilirim.
titreme sonrasında ise gyro ayarlarına girdim 45 olan yeri 35 felan yaptım ama hiçbi değişiklik olmadı.

Gyro hassasiyeti kuyruk titremesi sorununa çözüm olur.

Yere sürtme sonrası "Featherin Shaft" yamulmuş olabilir ki bu da yaşadığınız olaya neden olur. Fakat cok hafif sürttüm ve paller sağlam diyorsanız, büyük ihtimal shaft da sağlam olması lazım :embarras:

Aslında müsait bir zamanda video ile olayı paylaşır iseniz, daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Belki de normaldir. Mesela benim en son topladığım TREX 500'de eğer motor tam devrine almadan yerden kesersem, az da olsa heli ilk kalkış sırasında titreme yapıyor. Daha sonra motor hız, pallerde eksen olarak yerine oturunca, herhangi bir problem kalmıyor.

mehmet bey siz varya süpersiniz ya
pallere tekrar baktım çok az gevşettim milim sayılcak kadar.sonuç perfect

barış altun' Alıntı:
mehmet bey siz varya süpersiniz ya
pallere tekrar baktım çok az gevşettim milim sayılcak kadar.sonuç perfect
Süper %p sorunun çözülmesine sevindim ;)