Trex 600E Pro One Way Sorunu ve Çözümü

mesut abi one way olayı cidden can sıkıcı , ben hatta battalda goblınde bu sorunu yaşadık , yenisi taktıgımızda yemedi ısıtarak soktum ama taktıkdan sonra sen gene ınsaflı davranmışsın ben yeşil sürdüm :D denedim yuke binince , kacırdı gene , yalnız arkadaşlar bu onewaylerın yönü vardır ona dikkat etmek lazım , yonunu duzgun takmassanız kacırdı sanarsınız , halbukı ters takdıgınızdan dolayı ters 'e donusde tutar saftı , yöne dikkat etmek lazım ...

cidden helal olsun pratik çözüm MA style ;)
ben loctite donmadan cevirdim bu arada :D:D dayanamadım sonra sınırlendım tuttu damarım :D

byedz' Alıntı:
....yalnız arkadaşlar bu onewaylerın yönü vardır ona dikkat etmek lazım , yonunu duzgun takmassanız kacırdı sanarsınız , halbukı ters takdıgınızdan dolayı ters 'e donusde tutar saftı , yöne dikkat etmek lazım ...
Evet küçük ve atlanma ihtimali olan önemli bir detay :thumbup:

one way değiştirmeyi gözü yiyen adam zaten belirli bir seviyeye gelmiştir onunda yönünün karıştırmasın bi zahmet :D adı üstünde tek yönlü rulman :D

Mesut AKIN' Alıntı:
one way değiştirmeyi gözü yiyen adam zaten belirli bir seviyeye gelmiştir onunda yönünün karıştırmasın bi zahmet :D adı üstünde tek yönlü rulman :D
Bence yine de hatırlatmakta fayda var üstad. Herkes dediğin gibi harcına göre iş yapsaydı keşke. Ben bu konuda pek iyimser değilim malesef. :(
Herkes senin gibi birşeyleri bilerek yapmıyor. :rolleyes:

Arkadaşlar selam, bildiğiniz gibi yaşadığım sorunu bu konu içeriğinde paylaştığım şekilde çözmüştüm, yaklaşık 2 hafta oldu ve sanırım toplamda 10 15 uçuş yaptım ve sistem hala sıkıntısız çalışıyor :) bunu duyurmak ve yapmak isteyenler için çekinecek birşeyin olmadığını teyit etmek için bunu sizinle paylaşayım dedim :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Arkadaşlar selam, bildiğiniz gibi yaşadığım sorunu bu konu içeriğinde paylaştığım şekilde çözmüştüm, yaklaşık 2 hafta oldu ve sanırım toplamda 10 15 uçuş yaptım ve sistem hala sıkıntısız çalışıyor :) bunu duyurmak ve yapmak isteyenler için çekinecek birşeyin olmadığını teyit etmek için bunu sizinle paylaşayım dedim :)
Geri bildirim için teşekkürler üstad. Tekrar ellerine sağlık, acil durumlarda güzel bir çözüm oldu :thumbup:

Ynt: Trex 600E Pro One Way Sorunu ve Çözümü

Mesut abi bende de oyle benzer bi sorun var konu cok saglam oturmuss tiik diye abim ama bendeki sorun oneway in disi saglam donme yok icine mil takildiginda mil hem ileri hem geri hareket ediyor icten tutmuyor yani o nasil cozumlenir :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
tesekkurler simdidenn :)

safak bozdag' Alıntı:
Mesut abi bende de oyle benzer bi sorun var konu cok saglam oturmuss tiik diye abim ama bendeki sorun oneway in disi saglam donme yok icine mil takildiginda mil hem ileri hem geri hareket ediyor icten tutmuyor yani o nasil cozumlenir :)

iki tarafa da dönüyorsa one way olmaktan çıkmış two way olmuş ;D
yani işi bitmiş çöp olmuş diyebiliriz. %p
tek çözüm değişim :bravo:

Ynt: Ynt: Trex 600E Pro One Way Sorunu ve Çözümü

safak bozdag' Alıntı:

yahu safak bendekide ayni sorundu kardesim " one way alip degistireceksin , ben o konuda ne anlattim ? ayni one way TR de olmayinca nitrolununkini alip bu islemi yaptim , sen elektrikli icin olan one way bulabilirsen direk takacaksin bulamazsan benim yaptigimi yapacaksin seve seve

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Anladim abim ama tekrar havada yapmamasi icin ne yapmali civileme tamam ama o ici icin bir cozum varmi ?

icine japon dok ve mili tak ne o tarafa ne bu tarafa tas gibi olur!!! :-\

Safak bu sorun herzaman olan bisey degilki , 7 yildir helikopter ucuruyorum ilk defa basima geldi benim :) uzun bi surede gelmez heralde artik :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Safak eğer elektrikli ıcın komple seti bulursan bir sey yapmana gerek yok. Zaten fabrikasyon rulman yerine doğru loctite kullanılarak sabitlenmis geliyor diye biliyorum (Manualde factory assembled yazdığını teyid etmen yeterli)

Yok eğer sen de Mesut gibi rulman değiştirmek zorunda kalırsan o zaman da aynen söylediği sekilde yüzeyi puruzlendirip kırmızı loctite kullanacaksın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şafak istersen zamanında paylaştığımız şu konuya bir göz at. Mesut üstadın neden loctite tercih ettiğini uzun uzun Türker kardeşim anlatmıştı. Özellikle 2.video izle ;)

Baktim o konuya abin isallah gelmez basima bidaha bu sefer ucuz yirttim ama bidahakine altindan kalkamam gibi geliyor :) kirimsiz ucuslar herkez e :) sizi seviyrum :)