Trex 700 gasser

İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar uzun süredir üzerinde çalıştığım ve en sonunda da başardığım kendi çizimlerim ile ve tamamen tasarımı bana ait olan helikopterimi uçurmaya başladım. İlk olarak helibug kiti olarak aldığım ana şadeyi neden ben daha iyisini yapmıyorum diyerek yeni ve direkt servo aktarma tasarımı ile çizim yaptım ve uçar hale getirdim. Bir çok aksilik çıkıyor ve her geçen gün çözüm ürete ürete gidiyorum en sonunda çok stabil ve sağlam bir benzinli Heli ile tam anlamı ile uçuyor artık diyebileceğim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Dinçer SARIEREN
Trex 700 gasser

Birisi Gasser mı dedi..
Eline sağlık Canerciğim.
:thumbup:
İyi bilirim o sıkıntılı süreçleri ;) ve yardımlarından dolayı da ayrıca teşekkür ederim. :saygilar:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: caneraydeniz
Trex 700 gasser

Elinize sağlık Caner bey. :bravo:

Uçuşunu ve Ali kardeşimizin söylediği gibi detaylarını da görüp öğrenmek isteriz. :saygilar:

• Beğen
Trex 700 gasser

Gerçekten ilginç ve güzel bir çalışma olmuş, ellerinize emeğinize sağlık %p

Fakat arkadaşlar haklı. Konu kesinlikle daha fazla detayı hak ediyor. Mesela videolu model tanıtımı gerçekten güzel olur. Hem bu sıra yaşadığınız sorunları da bizlerle paylaşmış olursunuz.

Bu arada kuyruk üst kısmında bulunan kutunun içinde FBL Ünite harici ne var tam anlayamadım ??

• Beğen
Trex 700 gasser

Emeğinize sağlık, çok güzel proje olmuş. Baştan frame yaratılmış, gerçekten çok beğendim. Video ve daha çok fotoğrafı bende bekliyorum :thumbup:

• Beğen
Trex 700 gasser

Mükemmel bir çalışma olmuş ellerinize emeğinize sağlık.
Stabil bir uçuşa sahip sonuç ise daha memnuniyet verici olmuş.

:saygilar: :saygilar: :saygilar: :saygilar: :saygilar:

• Beğen
Trex 700 gasser

Çok uğraştırıcı bir çalışma yapmış olmalısınız, sonucunda emeğinizin karşılığını almış olmanızda çok sevindirici tabi böyle deneyimler hepimiz için gerçekten çok önemli eminim herkes merakla daha fazla detay bekliyor zaten yazılmışta bende yazayım çalışmanın aşamalarını ve son halini uçuş ile birlikte paylaşırsanız çok memnun oluruz. Tebrikler :saygilar:

• Beğen
Trex 700 gasser

Caner Bey

Benim gibi Gasoline dönüşümü ile ilgilenen ve Helibug conversion kullanan birinin daha olduğunu görmek mutluluk verici. Sahiden güzel şeyler ortaya çıkıyor ama setup kısmı sahiden zorlayıcı. Bende iki tane helibug'ın gasoline çevrilmiş Trex700'ü mevcut bendeki çevrimler kompozit yan plakalı sizdeki daha sonra çıkan aluminyum yapılı olanlardan. Benim çevirimi yapmam çok zor olmadı ama çok uçuş deneyimimde olmadı. Şimdilik sıfır diyebileceğim bir şekilde duruyor. İkinci olan ise bir miktar uçmuş ve ayarları yapılı birşekilde. Onunla uçuşlara devam etmeye düşünüyorum. Çok stabil ve güzel uçan heliler. Eğer videolar paylaşırsanız izlemekten mutluluk duyarım. Kırımsız uçuşlar.

Saygılar;

Trex 700 gasser

Canerim super olmuş hele direk servo maunt helal olsun diyorum. Mümkünse daha detaylı anlatim ve resim yapsan diyorum ama bu anlatim konusunu bende yaziya dökemiyorum scale yaptim malesef anlatim yapamadım .kırımsız ucuslarim olsun video bekleriz.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Trex 700 gasser

Caner çok istediğim ama bir türlü beceremediğim bişey gasser heli.... Bir kez topladım ama çok fazla uçurabilmek nasip olmadı. Çok sıkıntı yaşattı.Daha ayrıntılı fotoğraflar herkes gibi ben de isterim.

• Beğen
Trex 700 gasser

Canet bey ellerinize saglik. Ben de herkes gibi yapim asamalarini ve ucusunu merak ediyorum.

Ayrica bir gasser donusumu yapmak niyetinde oldugumdan, aklimda bircok soru var. Once biraz arastirip, sonra izninizle bir miktar kafanizi utulemek istiyorum [emoji1]

• Beğen
Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonda ishak abinin de ısrarı ve tavsiyesi üzerine dönüşüm için gerekli ekipman ve parçaları sizlerle paylaşmaktan zevk duyarım. ilk olarak sizlerle helibugdan aldıgım kitin üzerinde değişim ile direkt servo sürümünü gerçekleştirdim ve resimlerde gördüğünüz heli çıktı ortaya uçuş videosunu paylaşıyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha sonra hoşuma gitmeyen bazı kısımlarını ve komple artık yeni tasarım aşkımı dizginleyemeyip birazda sağdan soldan esinlenerek yeni versiyonu ortaya çıkarmaya başladım. bu daha güzel ve gerçekten tasarım harikası oldu diyebilirim hala deneme aşamasında olan helimin birkaç fotosu ve esinlendigim tasarım

Bu modelde yakında otomatik pilot kombinasyonlu versiyon olarak uçuş videosu ile forumu şenlendirecek.

Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonda ishak abinin de ısrarı ve tavsiyesi üzerine dönüşüm için gerekli ekipman ve parçaları sizlerle paylaşmaktan zevk duyarım. ilk olarak sizlerle helibugdan aldıgım kitin üzerinde değişim ile direkt servo sürümünü gerçekleştirdim ve resimlerde gördüğünüz heli çıktı ortaya uçuş videosunu paylaşıyorum.
...........
Bu modelde yakında otomatik pilot kombinasyonlu versiyon olarak uçuş videosu ile forumu şenlendirecek.
Caner bunlar gerçekten zor işler emek zaman v.s ama sonuçta güzel oluyor kaliteli işler çıkıyor.bakalim trex 500 için nasıl bir imalat haritası izleyeceğiz başarabilecek olduğundan eminim zira acelede yok .

• Beğen
Caner bunlar gerçekten zor işler emek zaman v.s ama sonuçta güzel oluyor kaliteli işler çıkıyor.bakalim trex 500 için nasıl bir imalat haritası izleyeceğiz başarabilecek olduğundan eminim zira acelede yok .
acele olmadıgın da güzel işler çıkıyor abi acele edildiğinde gerçekten olmuyor çünkü bir çizimi günde 5 kez değiştirdiğim oluyor. aklıma gelmeyen ufak detaylar yüzüne ben ana frame 5 kez kestirdiğimi hatırlıyorum :))