Trex 700 gasser

Valla Caner , hem manevi hem de özellikle maddi olarak çaba ve mukavemetine hayran kalarak izliyorum.Bilmeyenler birşey anlamadan bakıp geçiyorlardır belki ama ben bu işin altında nasıl bir özveri ve çaba var tahmin ediyorum.
Allah kuvvet kudret versin kardeşim.:saygilar:

Montaj sonrası yine ufak detaylar göze çarptı :(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bununla birlikte yeni kesimi yapmak için firmaya tekrar yenileyip gönderdim.

Takdire şayan bir emek var burada. :bravo::bravo::bravo::bravo:

Montaj sonrası ufak tefek şeylerin olması da dizayn işinin olmazsa olmazları zaten, bence dert etmeyin :)

• Beğen
Tepkiler: caneraydeniz
Valla Caner , hem manevi hem de özellikle maddi olarak çaba ve mukavemetine hayran kalarak izliyorum.Bilmeyenler birşey anlamadan bakıp geçiyorlardır belki ama ben bu işin altında nasıl bir özveri ve çaba var tahmin ediyorum.
Allah kuvvet kudret versin kardeşim.:saygilar:

Amin HAKAN abi çok saol iyi sileklerin ve görüşün için gece çalışabiliyorum zaten gündüz benim oğlan pek izin vermiyor.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Arkadaşlar son kesim elime ulaştı herşey çok güzel oturdu ve gerçekten çok stabil sadece hiç düşünmediğim yerden gol yedim :) gaz servosunu hiç hesap etmiyordum. Motor bujisine denk geldi :) onu biraz yükselticem sorun olmaz diye düşünüyorum. Birkaç gün içinde uçuş işlemleri başlar inşallah ve ayrıca DDT kuyruk için tek parça motor mili için bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı acaba .

Arkadaşlar son kesim elime ulaştı herşey çok güzel oturdu ve gerçekten çok stabil sadece hiç düşünmediğim yerden gol yedim :) gaz servosunu hiç hesap etmiyordum. Motor bujisine denk geldi :) onu biraz yükselticem sorun olmaz diye düşünüyorum. Birkaç gün içinde uçuş işlemleri başlar inşallah ve ayrıca DDT kuyruk için tek parça motor mili için bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı acaba .
Süper haber, ellerine sağlık Caner :thumbup:

Bu arada tam olarak nasıl bir yardım istediğini biraz daha açık yazarsan, belki bir arkadaşımız yardımcı olabilir :rolleyes:

Süper haber, ellerine sağlık Caner :thumbup:

Bu arada tam olarak nasıl bir yardım istediğini biraz daha açık yazarsan, belki bir arkadaşımız yardımcı olabilir :rolleyes:

Şimdi elimdeki motor 1000kv ve motor mili kalınlığı 2.7mm bu mili uzunluğu 120mm olarak uzatıcaz uzun milin mesela 40mm kısmının kalınlığı 2.7mm ve diğer kısmının kalınlığı 6mm olacak segman çentikleri olacak şekil bir resim çizdim. Tam ebatları ölçüp veririm ama tahmini ölçü şu şekilde

Evet arkadaşlar cumartesi günü son çizimler geldi evet son çizim diyorum çünkü montaj aşamasında hatalar giderilmiş ve sorunsu şekilde montajlamasını yaptım. Yeni güncelleme olarak 5derecelik eğimli iniş takımı furyasına bende geçtim gayet güzel durdu. Artık elektronik yerleşim ve uçuş için denemeler başlayacak. Herkeze desteği için çok teşekkür ederim.

Evet arkadaşlar cumartesi günü son çizimler geldi evet son çizim diyorum çünkü montaj aşamasında hatalar giderilmiş ve sorunsu şekilde montajlamasını yaptım. Yeni güncelleme olarak 5derecelik eğimli iniş takımı furyasına bende geçtim gayet güzel durdu.
Hadi gözümüz aydın, sonunda kusursuz montaj tamamlandı demek ki :bravo::bravo::thumbup:
Artık elektronik yerleşim ve uçuş için denemeler başlayacak. Herkeze desteği için çok teşekkür ederim.
Kuyruk servosunun yeni yeri gözlerden kaçmıyor, haberin olsun @caneraydeniz :D Esas bu anları bizlerle paylaştığın için biz sana teşekkür ederiz :RCKolik:

• Beğen
Hadi gözümüz aydın, sonunda kusursuz montaj tamamlandı demek ki :bravo::bravo::thumbup:

Kuyruk servosunun yeni yeri gözlerden kaçmıyor, haberin olsun @caneraydeniz :D Esas bu anları bizlerle paylaştığın için biz sana teşekkür ederiz :RCKolik:

Nedemek abi Bilgi paylaştıkça güzelleşiyor. Asıl bundan sonra gasser sırları ve püf noktaları konuşulacak abi. Şuana kadar sürekli frame tasarımıydı. Evet kuyruk servosu kuyruğa yakın koydum. kısa rod ile kullanıyorum uzun rod servoya boşuna zorluk oluyor. Ayrıca DDT kuyruk dönüşümünde rahatlık sağlıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Tebrik ederim Caner bey, özel tasarım bir projeyi başarıyla hayata geçirip kendi modelinizi imal ediyorsunuz. :bravo::bravo::bravo:

Konuyu büyük bir keyifle takip ettim. Bizlerle bu güzel konuyu ve detaylarını paylaştığınız için teşekkür ederiz. :thumbup:

Diğer aşamaları ve özellikle de uçuş gününü heyecanla bekliyoruz. :RCKolik:

• Beğen
Tebrik ederim Caner bey, özel tasarım bir projeyi başarıyla hayata geçirip kendi modelinizi imal ediyorsunuz. :bravo::bravo::bravo:

Konuyu büyük bir keyifle takip ettim. Bizlerle bu güzel konuyu ve detaylarını paylaştığınız için teşekkür ederiz. :thumbup:

Diğer aşamaları ve özellikle de uçuş gününü heyecanla bekliyoruz. :RCKolik:

Teşekkür ederim Türker bey çok şükür sizlerinde desteği ile 5. Deneme ile frame hatalarından ayıklanarak yerleşim tamamlandı. İnşallah en kısa sürede uçuş videolarını paylaşıcam.
Yeni bir girişime daha başlamak üzereyiz iSHAK abinin 500 elektrikli modelini nitro yapmak için çizimlere başlıyoruz yine dönüşüm aşamalarını paylaşmaya çalışıcam.