Turnigy 9X kumanda

nahro

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba arkadaşlar. Elimde Turnigy 9x kumanda var. konunun çok yabancısıyım. formda sorunuma cevap bulamadım veya göremedim.
1_ Kumandanın sağ kolu sağ ve sola yaylı ancak aşağı ve yukarı hareketleri kolu nerde bırakırsanız orda kalıyor. Bu normal midir.
2_ Sol kol tam ortada olmasına rağmen motora enerji veriyor (çok az) kolu 1 mm yukarı itersem motora enerji gitmiyor. Sıfır noktasını nasıl ayarlaya bilirim.
Teşekkürler

Turnigy 9X kumanda

Hüseyin Orhan' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Elimde Turnigy 9x kumanda var. konunun çok yabancısıyım. formda sorunuma cevap bulamadım veya göremedim.
1_ Kumandanın sağ kolu sağ ve sola yaylı ancak aşağı ve yukarı hareketleri kolu nerde bırakırsanız orda kalıyor. Bu normal midir.
2_ Sol kol tam ortada olmasına rağmen motora enerji veriyor (çok az) kolu 1 mm yukarı itersem motora enerji gitmiyor. Sıfır noktasını nasıl ayarlaya bilirim.
Teşekkürler
1) Stickin nerede bırakılırsa orada kalması normal bir durum değil. Sağ sticki herhangi biryerde iken bırakırsanız en ortaya gelir. Kumandanın içini açıp bir kontrol edin derim.
2)Stick kalibrasyonu yapın(youtube da birçok video mevcut). Olamzsa throttle'ın end point yüzdesini değiştirip deneyin.

Turnigy 9X kumanda

Hüseyin Orhan' Alıntı:
Teşekkürler
Kumandanız MODE 1 bir kumanda. Türkiye'de MODE 2 kumanda tercih edilir. Forumda mode 1 ve mode 2 farkları ile ilgili konular var.

Turnigy 9X kumanda

Merhaba kumandada mod 1 seçilmis.yeni bir model oluştururken mod2 yi seçiyorsunuz sorun bitiyor.you tubede yeni model oluşturma videoları ve anlatımları var.kolay gelsin

Turnigy 9X kumanda

Basitçe Mode 2 seçilmesi yetmez. Öncelikle sol stick'in ileri geri hareketinin yayı iptal edilip sağ stick'e aktarılacak. Sağ stickte var olan sürtünme plakası da sol stick'e aktarılacak. Daha sonra yazılımsal olarak Mode 2 seçilecek.

Turnigy 9X kumanda

haklısınız Sümer bey o kısmı atladım. kumanda içine müdahale edilip stiklerin yer değiştirilmesi gerekiyor.

Turnigy 9X kumanda

Merhaba arkadaşlar. Önerdiğiniz çözümler için teşekkürler. kumada stickleri ayarı ile ilgili videoyu seyrettim. gerektiği şekilde kalibrasyon işlemini yaptım. Daha öncede yazdığım gibi konuya ve rc kolik formuna çok yabancıyım. Tanışma bölümün dede bahsettiğim gibi model uçak yapmak arzusu ile yola çıktım ama model gemi yaptım. throttle'ın end point yüzdesinin nasıl değiştireceğimi bilmiyorum formda bulmaya çalışacağım. Tekrar teşekkürler.
Tanışma bölümünden alıntı
(Herkese merhaba Ben Hüseyin ORHAN Yaşım 63 İzmit/ KOCAELİ Doğumluyum. Rusya'da yaşıyorum. RC Kolik Formuna çok yeni bir üyeyim. Bir sene önce model uçak yapmaya karar verdim. Ancak bulunduğum yerde malzeme bulma şansım yoktu. Lisan problemimde olunca meyve sandıklarında gemi maketi yapmaya başladım. Uçak modelciliği için bir başlangıç olur düşüncesi ile. Şu anda elimde yeterli miktarda balsa ağacı var bir eğitim modeline başlamak istiyorum. ancak elimde sadece CESSNA 182 ye ait projeler var. Bu modelin eğitim için uygun olmadığını formdan okumuştum. Eğitim uçağı projesi araştırması içindeyim.
Saygılarımla
Hüseyin ORHAN)