turnigy 9x kumandayı simulator kumanda olarak kullanmak

hakanmak

Uye
İlgi Alanı
Multikopter
selamlar

iki tarafı erkek audio kablosu alarak bu işi halledebilirsiniz sanırım.
ben denedim şuan oluyor.
3,5 mm audio kablosu alın 3-5 tl
spp ve PPjoy programını indirin.
ve simulasyon programı
ppjoy programını kururun
aşağıdaki gibi sırayı takip edin
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bu noktaya geldiğinizde bilgisayarın sesini 20 db aşaıda tutunuz yoksa hata verecektir.

spp programını kurun

sakla dedikten sonra simulasyon programını çalıştırın
kumandanın arkasındaki kirstali söktüğünüzde sinyallerde karışmıyor.

Ynt: turnigy 9x kumandayı simulator kumanda olarak kullanmak

Elinize saglık guzel bir paylaşım olmuş Hakan Bey :bravo:

Çalıştırmanıza da ayrıca sevindim ;) Ben de en kısa süre icinde V922 kumandası ıcın aynısını deneyeceğim :)

Hangi işletim sisteminde ( XP, Win7..) ve hangi simülator yazılımında (Real'den Flight, Phoenix..) çalıştırdınız acaba ??

mehmet abi
win 7 32 bit ,realfight

bu şekilde deneyecek arkadaşlar
kumanda bazen sinyalleri karıştırıyor. durup dururken azda olsa elevator veya rudder veya gaz veriyor bu sebebten bence en iyisisi dongle alarak kullanmak. :rolleyes: :(

mehmet abi
geçen hafta sonu size bir dongle gözstermiştim o işe yaradı ve audio kablosuyla kullanmaktan çok daha iyi
audio kablosunun belki başka ayarları vardır. ben incelemedim fakat dongle geyet iyi diğer programlarada (ppjoy,spp) gerek yok :)

Ynt: Ynt: turnigy 9x kumandayı simulator kumanda olarak kullanmak

hakan' Alıntı:
bu şekilde deneyecek arkadaşlar
kumanda bazen sinyalleri karıştırıyor. durup dururken azda olsa elevator veya rudder veya gaz veriyor bu sebebten bence en iyisisi dongle alarak kullanmak. :rolleyes: :(
Valla Hakan 1-2 saat uğraştım ama PPJoystick Win 7 64 Bit kuramadım. Bir iki destkeleyen sürüm buldum ama indirmek pek içimden gelmedi. Zira daha indirme aşamasında bazı güvenlik seviyelerini düşürmek gerek falan yazıyordu. Yani kötü kod bulunma ihtimali vardı. Ben de vazgeçtim.

Dongle güzel bir tercih. Bunu tavsiye ederim %p

katılıyorum
donglenin kullanımı daha zevkli

1 haftadır uğraşıyorum galiba bugün biraz aşama kaydettim. T-rex 100x kumandasıyla beraber bir usb kablosu geliyor. Onunla gayet güzel hem Phoenix hem de Real Flight ta çalıştım ama insan devamlı ilerlemek istiyor. Turnigy kumanda gelince onu bağlamaya çalıştım aynı kablo ile hiç bir problem olmadı ancak 4 kanal çalıştı sadece. Araştırma yaparken audio kablo ile mikrofon girişinden ppjoy kullanarak tüm kanalları kullanabildiğimizi öğrendim. İşte bunu bir haftqadır deniyordum daha önceden hep PC kasasının önündeki jack'a girmiştim biraz önce arka tarafa taktım en azından normal kanalları gördü sim. Şimdi sanırım sıra ppjoydan kanalları ayarlamakta :)

Bu arada dongle ile tüm kanalları çalıştırabilen var mı?

Gecen hafta ppjoy win 7 64 bitte denedim. Indirdigim programlardan biri virus cikti. Fark edip yarim biraktim ama yine de bulasmis, dun onu temizlemekle ugrastim. :lollol:

Sakin Almanca bir siteden win 7 64 bit driver indirip, kurmayi denemeyin.

Bu arada tum kanallar derken ?? Onemli olan 4 stick hareketi ve 2 switch fonksiyonu (idle-up switch :Heliyi 3d moda alma, Throttle cut : Pallere enerji aktarimi)

Tüm kanal dediğime bakmayın aynen switchleri kastetmeye çalışmıştım. Klavyeden tuş atanabiliyor ama insan simulator bile olsa klavye kullanmak istemiyor doğrusu :)

kemal bulungiray' Alıntı:
Tüm kanal dediğime bakmayın aynen switchleri kastetmeye çalışmıştım. Klavyeden tuş atanabiliyor ama insan simulator bile olsa klavye kullanmak istemiyor doğrusu :)
Klavye ile switch adama isi USB kumandalari Tanitmak icin kullanilan EMU yazilimida var. Kendi RC kumandayi sim baglanti yaparken bu programi degil, dongle kullaniyoruz. Bu nedenle de dongle switch destekliyor, belki olmasi gereken yerde cikmiyor ama uzerindeki 1-2 switch mutlaka goruyor. :laugh: En azindan su ana kadar benim kullandiklarimda bir sorun olmadi ;)

Acaba benim dongle dediğim şey dongle mı değil :laugh:

Tam olarak şu kablo usb'ye takınca kırmızı ışığı yanıp sönüyor.

kemal bulungiray' Alıntı:
Acaba benim dongle dediğim şey dongle mı değil :laugh:

Tam olarak şu kablo usb'ye takınca kırmızı ışığı yanıp sönüyor.
Bence değil, ama cok benziyor :laugh:

Dongle 2 tipi var. Biri eski tip kablolu ki sizinki ne cok benziyor ama eskinden üzerinde şimdilerde ise yazılımsal olarak kullanılacak Simulator programı seçmeniz gerekiyor. Bir örnek

12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle

[attachimg=1]

Ya da yaklaşık 1 yıl önce çıkan kablosuz da kullanılabilen "Wireless Dongle" ki tavsiyem budur. Detaylar için aşağıdak konuya bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• USB Dongel.jpg
    USB Dongel.jpg
    16.2 KB · Görülme: 319

Neyse bu kadar uğraşacağıma gösterdiğiniz alternatiflerden birini sipariş vereyim bari. Aslında çok az bişeyler kaldı tamamlamama. Mikrofon girişinden bağladım kumandayı görüyor kanalları da kısmen hallettim ama throttle iki kanlı birden kumanda ediyor şimdi de :(