Turnigy 9X Pille Çalıştıran Aparat

furkin84

Uye
Merhabalar arkadaşlar :saygilar: turnigy9x i biliyorsunuz
bunun lipo ile değil de normal pil ile çalıştırlabilen aparatı vardı onun adını felan söylermisiniz :)

Furkancığım, lipo ile değilde normal pille çalıştıracaksan , 8 adet normal alkalin pil yeterli olur.Normal piller de biliyorsun şarj olmazlar , ama illa ben pilli ve şarjlı istiyorum dersen , bunlardan 8 adet alacaksın ve bataryanı şarj ettiğin şarj cihazı ile ayrı bir yerde şarj edeceksin.Kumanda üzerinde şarj edilebilir belki ancak ben yapanı görmedim , pek tavsiye edildiğini de bilmiyorum. ;) :saygilar:

Yok abi şarja gerek yokta 8 adet kalem pil yetiyorsa onu kumandaya nasıl bağlayacağım orda takıldım :rolleyes: duracel veya panasonic kullanacağım zaten şarjlı değil kullan-at pillerden alacağım

Furkan kumanda gelince zaten pil için yuvası var içinde 8 tane pili takıyorsun kullanıyorsun lipo kullanacaksan onu çıkarcan lipo takcan ben normal pil takıyorum 8 tane zaten üstünde pilin durumunu gösteriyor azalınca değiştirirsin :)

Saol kadir abi aparat üstünde ise problem yok :thumbup: abi seninde bi fikrini alayım memnun musun T9x den ?

Furkan Bozacı' Alıntı:
Saol kadir abi aparat üstünde ise problem yok :thumbup: abi seninde bi fikrini alayım memnun musun T9x den ?
kumanda güzel bir sürü özelliği var. Daha 1 defa uçtum ve düştüm alıcının kablosu kopmuştu yaptırdım şimdi testten geldim yaklaşık olarak 300-350 metre gittim zaten uçarken o kadar gidiyorum çekti sorun yok. Düzgün kullanırsan bir şey olmaz ben memnunum :)

Teşekkür ederim :)