Turnigy 9x Range Ayarları

degefpv

Çalışkan Uye
Range ayarlarını yaptım fakat multikoprterimin sol kolunun range tanıtımı biraz farklı oldu, sağ kol ve kuyruk gazı yukarıda iken dıt dıt,aşağı indirince dıt dıt dıt, yukarı kaldırınca da dıt diye ötüyor ancak sol kol yukarıdayken dıt dıt aşağı indirice dığğğt diye bir defa ötüyor bu esc den kayaklanan problem mi yoksa böylemi olması gerekiyor, bence böyle olmaması gerekiyor birde servomun dişlileri kırılmadan önce uçuşa hazırdı bütün ayarlarını yapmıştım fakat throttle yi az kaldırınca motorlar titriyordu aynı anda dönmüyorlar bir türlü bu testleri paller sökülüyken yaptım ve gazı birden kökleyincede hiç biri çalışmadı hepsi titremeye başladı sorunu bir türlü bulamadım yazı biraz uzun oldu hazır sorunlar aklımdayken yazayım dedim yardımlarınızı bekliyorum rckolik ailesi :)
Video iphone 5 ile çekildi facebookta paylaşıldı oradan bilgisayara indirildi ve youtubeye upload edildi ve sonuç 240p :(
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

valla ne yalan söyliyim ben hiçbirşey anlamadım :) :halay:

konu hakkında bilgim yokta iphoneden youtubeye yükleme için capture uygulaması var :)

Ben 2 farklı problem olduğunu anladım :) 1.problem ESC ayarlar ilen biri digerine göre farklı ses çıkarıyormuş. Diğer problemi ise ben de net anlamadım :(

1.problemde gaz stick rante ayarı yaparken ESC söküp, teker teker alıcıya takiyorsun. Hic quadro programlamadin ama sanki bu işlem sırasında kontrol kartının da arada olması gerekmiyor mu ? Bir de kullandığın ESC marka modeli nedir ? Hangi kontrol kartını kullanıyorsun. Bu detayları da paylaşırsan daha net cevap ve yardım alabilirsin diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

evet Mehmet abi esc lerin karta takılı olması lazım, esc ye alıcıdan bişrtane gaz kablosu bağlanıyor ve range tek hat üzerinden 3 esc yede aynı anda yapılıyor.

Mesut AKIN' Alıntı:
evet Mehmet abi esc lerin karta takılı olması lazım, esc ye alıcıdan bişrtane gaz kablosu bağlanıyor ve range tek hat üzerinden 3 esc yede aynı anda yapılıyor.
Teyid ıcın teşekkürler ustad

Bu durumda Muhammed 1. Probleminde işlem seklin zaten yanlışmış

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

telefon arkadaşın olduğu için bu işlere gelemiyormuş :) herneyse, yani ben throttle range ayarını kk boarda kablolar takılı halde ikenmi yapıcam, forumdan berkay abi bana yardımcı oldu, bana tüm kabloları sök demişti esc leri alıcının throttle kanalına tek tek tanıtıcaksın demişti bende videoda öyle yaptım herşey acık bence

iyi ozaman Berkay abinin dediğini yaptın ve olmadı dimi ? ben sana doğrusunu söyledim ister yap ister yapma, madem bizi dinlemeyceksin Berkay söyledi doğru yaptım diyosun neden konu açıp soruyorsun ?

abi biraz ön yargılı davranmıyormusun ? Bu forumun amacı hesap sormakmı yardım etmekmi ben anlayamadım

tamam esclerin kaboları bağlı karta alıcıdan gelen tek gaz kablosu kartın hangi slotuna takılıcak ?

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
abi biraz ön yargılı davranmıyormusun ? Bu forumun amacı hesap sormakmı yardım etmekmi ben anlayamadım

hayır ön yargılı falan davranmıyorum ;)

sen birine sormuşsun , ama yapılan işlem yanlış bizde yanlış dedik, ama sen ben doğru yaptın diyorsun ! akıl mantık işimi bu şimdi ?

şimdi araban bozuldu diyelim arakadaşın şunu yap dedi ama araba düzgün çalışmıyor, sende tamirciye gittin adam böyle olmaz şurayı tamir etmek lazım diyor ama sen tamirciye, ben arkadaşa yaptırdım , doğru olan buymuş dersen tamirci sana ne der ?

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
tamam esclerin kaboları bağlı karta alıcıdan gelen tek gaz kablosu kartın hangi slotuna takılıcak ?

esc leri M1 M2 M3 slotlarına takacaksın. alıcının gaz kanalından gelenide karttaki THR yazan kanala takacaksın

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

dediğin gibi yaptım hiçbir hareket yok abi :)

Ynt: Turnigy 9x Range Ayarları

Gaz koluu sağa çekip yada sola çekip kartı aktif ettin mi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

olmadı abi armingi stick yaptım yine almadı :mad: :D