Turnigy 9x Range Ayarları

Ynt: Turnigy 9x Range Ayarları

armingi stick mi yaptin bunu anlayamadim

gaz trimini en alta çek, kumandayi ac , esc baglantilarini yap , gaz kolunu en yukariya kaldir , pili tak , karti set etmek icin gaz kolu en ustte iken gaz kolunu sag yada sola itip 2 3sn bekle , once kartin uzerinde bi led yanmali kart hazir diye , bendeki kartlarda hep led vardi bundada vardir heralde , led yaninca kart acilmis olacak ve escler gaz kolu en ustte oldugunu algilayacak ve otecek sonra gaz kolunu en alta indir bu range ayari

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

benim kartın versiyonu 1.2 yalnız :) belirteyim

kart versiyonuyla bi alakasi yok bunun-

Mehmet abinin range videosuna göre yaptım 3 esc yi programladım şuan ayarlar daha hassas oldu motorlar titremiyor hepsi aynı anda çalışıyor şuan durum düzeldi gibi

nasil yaptigini anlatirmisin

abi biraz deneme yanılmayla oldu istersen videolu göstereyim :)

gosterirsen iyi olur senden sonrakiler faydalanir konudan vidyondan :)

Evet videoda yaptığım programlamayı diğer esclere de aynı şekilde yaptım çok stabil oldu ve bu ayarları yaptıktan sonra bütün kabloları düzgünce kk boarda taktım sonra pili taktım, kumanda açık bir şekilde gaz stiği yukardayken kontrol kartının 1 ve 4 üncü tuşlarına aynı anda basarak esc kalibrasyonunu yaptım izah etmek gerekirse bu tuşlara basılı tutarak gücü vermeden önce gaz stiği yukarda olacak, gücü veriyoruz 1 defa bip sesi gelecek aşağı çekiyoruz 2 bip ve 1 defa biiğğp diye ses gelicek ve kalibrasyon tamamlanmış oluyor :saygilar: :RCKolik:

240p için özür diliyorum :RCKolik: ailesinden :coolxf:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

mesut abi bir sorumda ha olacak kartı arming moduna almadan önce self level off olarak gözüküyor bu armingi devreye soktuğumzda on mu oluyor çünkü multicopteri kaldırdığım zaman sola yatık kalkıyor :rolleyes:

Muhammed benim dediğim gibi yapmışsın kalibrasyonu, senin kartında düğmelere basılarak olması kartla alakalı ama dediğim gibi tüm multilerde bu işlem karttan yapılır :)

self level özelliğini bilmiyorum Muhammed o karttan hiç kullanmadım

o zaman bu konunun başlığı esc programlama olacaktı :lollol: