UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

selocasper

Yeni Uye
Merhaba , 4 Pervaneliler ile yeterince haşır neşir olduktan sonra, uzun süre havada uçabilecek birşey ararken uçan kanatlar üzerinde çalışmaya karar verdim , araştırmalarıma günlerce yaparak bilgi sahibi olmaya çalıştım fakat şunu gördüm forumlar tamamen bilgi kirliliği ile dolu ve elinde iyi bir sonuç tutturanlarda bilgi paylaşımı yapmıyor(3liralık şeyi 33'e satmak için).
Zagi konusunda gerçekten (gerçek bilgi) bilgi sahibi olan insanların yardımına ihtiyacım var , tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Kaba taslak araştırmalarım sonucu zagi için önce elektronik ısmarladım tabi önce fiyat araştırması yaptım malesef Türkiyede fiyatlar çok tepede profesyonel satanlarda,biraz kaba bilgisi olanda sattığı şeyin teknik özelliklerini bilmeden 3liralık şeyi 33'e satıyorlar.
Örneğin bir hazır zagi kanadına 75-125 arası fiyat istiyorlar + 30-60tl de kargo parası var bu paraya ortalama 20 köpük eder 19 köpüğü harap etsen 20de ustası olursun... xps köpük,strapor 7tl.
inşaatçı olduğum için köpüğü tanıyorum 1 adet xps köpük aldım kestim(mh45 airfoil ile) keserken yanlışlarımı gördüm 2.köpükte bunları düzelttim.
Şuan için elimde hazırda denenmeyi bekleyen bir zagi var 120cm kanat açıklığı var.

Elektronikler şu şekilde.
motor:2200kv çin malı herkeste bulunan 4$lık motor.
esc: bu motorun yanında standart satılan 30a esc.
pil:zippy compact 2700mah 3s.
kumanda flysky i6.
servolar: 9 gram basit servolar.
pervane 6x4e.
Bu malzemeleri pil hariç kumanda fiyatına kumanda dahil dizdim :) Aliexpres sağolsun.Pil için başka fikirlerim var uçmayı becerebilirsem fpv ve pil işini ileri seviyeye taşıyacağım bu arada fpv içinde alıcı verici siparişi verdim boscam marka.5km menzil veriyorlar yüksek kazançlı antenler ile, deneyince göreceğiz.

Bilgi sahibi arkadaşlardan , büyüklerimden , küçüklerimden tecrübelerini benimle paylaşmalarını rica ediyorum(hangi airfoil daha iyi, hangi ölçüler ağırlık taşımada daha iyi, yada hangi elektronikler daha uyumlu? 100-150cm kanatlar için) tecrübe ve teknik bilgiye sahip zagi yapmış ve stabil bir performansa ulaşmış arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.(Ticareti sokmayalım lütfen işin içine kimseden kanat falan almak istemiyorum :) elimde tel de var strapor da :) Verebileceğiniz bilgi ve tecrübelerden faydalanmak istiyorum , şimdiden teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

Zagi üzerinde fpv ile apm kurulu. İstersen numaram 05462456225 yazışmak yerine konuşmak daha kolay [emoji2]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

Buradan da konfigürasyonu paylaşırsanız biz de nasipleniriz

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

Uzman bora abi,

İyi kötü takip ediyorum şu apm li zagin bitti sanırım, bununla ilgili senden güzel bir uçuş videosu bekliyoruz artık özlettin kendini,

Dragonfly...

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

Üzerinde apm fpv var. Motor emax 2826 /6 esc 60a pil 5s zagi 145 cm. Kumanda at9 . Bunlarla 3500mt yi buldum. Kumanda menzilden çıkınca zagi kendi eve dönüyor. Videoyu yakında koyarım [emoji6]

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

uzm-bora abiciğim uygun bir zamanda müsait olursan ararım inşallah,konuyu açtıktan sonra misafirliğe gittim ancak şimdi yazabildim.
kullandığın ekipmanlardan memnunsan ve fiyatta iyi ise ekipman listesi almak isterim benim fpv set ile uyumludur inşallah, üzerine osd almayı düşünüyordum.

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

Zagiler benimde cok hosuma gidiyor..konuyu yakindan takip edecegim

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

selami dnçer' Alıntı:
...fakat şunu gördüm forumlar tamamen bilgi kirliliği ile dolu ve elinde iyi bir sonuç tutturanlarda bilgi paylaşımı yapmıyor(3liralık şeyi 33'e satmak için).
Evet haklısınız Selami Bey, malesef bazı forumlar ve insanlar öyleler. :rolleyes:

2200 kv motorlar her 30a esc ile çalışmazlar bilginiz olsun, yani aslında çalışırlar ama ya esc çok ısınır yada pil ile sorun yaşarsınız, 2200 kv turuncu o standart motorlar için 40A öneririm ben..

Evet iş fpv ve otomatik pilota dönünce zagi bayağı ağırlaşıyor. Bunun için önce yapmak istediğin ve koymak istediğin ekipmana göre ağırlığı bulup motor esc pili seçmek en doğrusu galbaha

Bu ekipman yaklaşık 2.5 kg

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

Bende böyle birşey yaptım. Gövdeyi desteklemek için kullandığım renkli lifli bant sağlam oldu ama renkli koli bandı ile kaplayınca çok kuvvetli yapışmamış köpüğe. İlk zagim oldu uçacak mı görecez. Profil olarak zagi 12 kullandım mh45 e göre biraz kalın profil. Kanat açıklığı 1m. Köpük olarak her zaman mavi köpüklen 1 tane isteyip alıyordum en son gittiğimde xps verdiler önceki mavi köpüğe göre biraz daha sert.

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

Türker Akgün' Alıntı:
Evet haklısınız Selami Bey, malesef bazı forumlar ve insanlar öyleler. :rolleyes:
Maalesef öyle

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

Volkan Güneş' Alıntı:
2200 kv motorlar her 30a esc ile çalışmazlar bilginiz olsun, yani aslında çalışırlar ama ya esc çok ısınır yada pil ile sorun yaşarsınız, 2200 kv turuncu o standart motorlar için 40A öneririm ben..
Evet daha ucmadan esc'nin ısındığını fark etmiştim , aslına bakarsanız motoru küçültmeyi düşünüyordum uçuş testlerinden sonra , hedefim orta seviye bir hızla uzun süreli uçuş , bunun için motor , esc de değişim yapacağım.Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için [emoji4]

UÇAN KANAT (ZAGİ VS.)

uzm-bora' Alıntı:
Evet iş fpv ve otomatik pilota dönünce zagi bayağı ağırlaşıyor. Bunun için önce yapmak istediğin ve koymak istediğin ekipmana göre ağırlığı bulup motor esc pili seçmek en doğrusu galbaha

Bu ekipman yaklaşık 2.5 kg

Abicigim senin iç kanat ölçüsü 35cm falan galiba bu kadar şeyi üzerine alması için geniş bir kanat şart , baktınız mı bilmiyorum zagi işini TBS (teamblacksheep) en iyi yapanlar , en azından ben onlarda karar kıldım [emoji4] adamlar gerçekten iyi , çok kişi uçuyorlar harika [emoji4]
Lazer kesim kanatları ve satışta yapıyorlar tabi biz o parayı onlara vermeyiz [emoji4] keyifli olan kısmı tecrübe zaten.