[Urun]: Align Trex 450L Dominator

450L 6s için 520 doları gözden çıkardıysan bir 60 dolar daha koy 500L al derim.

İlerde alırsam bunu değerlendiricem abi sağolasın :)

Mustafa Atabek' Alıntı:
şuan düşünmüyorum zaten almayı araştırma içindeyim bu GPRO nun ne farkı var acaba ???

araştırma içindeyseniz farkları bulursunuz illa ki :) ben bavarian demon, ikon brain, vbar falan biliyorum, align ünitelere yabancıyım. Yukarıdakileri genel olarak duyduklarım doğrultusunda yazdım.

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
450L 6s için 520 doları gözden çıkardıysan bir 60 dolar daha koy 500L al derim.

+1

500 modelin havada tutunması çok daha iyi. Bariz fark var... Ama tabii fark sadece 60 dolar değil, her lipoda da var olacak hem de ciddi... Ve yedeklerde de fark olacak... Ama değer mi, bence değer :)

Ben 6s Kullanıcısıyım aslında uçurma deneyimim sıfır denecek kadar az ama ürün gerçekten çok güzel tamamıyla parasının hakkını veriyor. Ben 3gx ünite ile aldım 3gx farkı 25 dolar diye aldım 3gx le kullanmaya devam ediyorum, benim için gayet güzel uçuyor. Araştırdım bu 3s-6s durumunu 6s böyle küçük helikopter için daha sağlıklı daha performanslı olacağı görüşündeler genel olarak. Paller fark etmiyor ben 325mm pal takıpta uçuyorum 360 da benim için hiç farkı yok sadece hover çalıştığım için. pillere gelince aslında onlarda sorun değil ne kadar ekmek o kadar köfte misali 3s 2250 mah pil 38 dolar 6s 1250 mah pil 41 dolar yani anlayacağın iki sistemlede aynı dakika uçarsın pil fiyat farkı çok yok ve 450 sınıfı için genelde forzalar da dahil 6s sistemler kullanmaya başladı millet: 6s 450 sınıfı için yeni denilebilir 6s avantajı anlatılanlarından biri ise söylenenlere göre ısınma durumu ESC ve motor daha az ısınıyormuş. eğer bir hatam varsa da daha bilgili arkadaşlarım düzeltirler.

360 palde 3s motor en az 50-60A çekmek ister. Ona göre esc ister, pil ister. Kocaman esc ve pil de o modele iyi gelmez. 6s motor 25-30A civarında işini görür. Ultra mega hard 3d'de max 40A falan ister. O yüzden özel durumlar haricinde pal büyüdükçe hücre sayısı artar.

450 sınıfında hem 3S hemde 6S setuplarla uçma şansı buldum. Bu sınıf için yıllarca 3S setupla uçmuş biri olarak ilk gördüğümde 6S bana fazlasıyla uçuk gelmişti ve tamamen bir fantaziden ibaret olduğunu düşünmüştüm. :D

Yozgat fun-fly'a gidipte Alvin Tai'nin 6S setup Gaui X3'ünü görünce denemeye karar verdim. Sonrasında Alvin'dekine mümkün olduğunca yakın konfigurasyonda birtane X3'de ben topladım ve hala severek uçmaya devam ediyorum.

Arada elbette fark var ama bu noktada bu farkın algılanması modelcinin beklentisine ve uçuş karakterine göre değişecektir. Asla 3S setup tercih edilmemelidir diyemem. Ama şuan 450 sınıfı bir Align alıyor olsam 6S setup tercih ederdim.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Emre reis 6s sistemde 325 pal çevirmekte sıkıntı yoktur herhalde :evil:

Yok tabi canım, en kötü bir diş büyük pinyon takarsın. Hatta ona bile gerek yok.