[Urun]: Boscam RX-LCD 5802 5.8GHz LCD Diversity Monitör İncelemesi

Omer Kose' Alıntı:
O zaman ImmersionRC 600mw verici ile harici bir monitor ve alici sanirim daha fazla is gorecektir. Belirttiginiz gibi 5.8 fazla menzili yok ama 1.2 de fazla mi olur diye dusunuyorum. Quad ile FPV yapacagim icin 2 Km fazlasina gidebilecegimi pek dusunmuyorum. Bu konuda sizin de fikirlerinizj almak isterim. 1.2 mi 5.8 mi :)

Ömer ben 1.2 fazla gibi 2.4ghz kumandaya. Üstelik 2.4ghz ile girişim yapmaması açısından 5.8 in daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ben 400mw ts353 verici ile kullanıcam 3km civarı görüntü alanlar var. Munitörü helical ve cloverleaf ile vericiyi cloverleaf anten ile kullanmak planlarım arasında..

leandro' Alıntı:
Ömer ben 1.2 fazla gibi 2.4ghz kumandaya. Üstelik 2.4ghz ile girişim yapmaması açısından 5.8 in daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ben 400mw ts353 verici ile kullanıcam 3km civarı görüntü alanlar var. Munitörü helical ve cloverleaf ile vericiyi cloverleaf anten ile kullanmak planlarım arasında..

Bende 1.2 nin fazla olacagini dusunuyorum. 400mw ile 3 km goruntu alinabiliyorsa eger benim isimi fazlasiyla gorecektir. Ayni sekilde cloverleaf ile suslersem tadindan yenmeyecektir :) Cevabiniz icin cok tesekkurler. Benim icin faydali oldu.

Omer Kose' Alıntı:
Bende 1.2 nin fazla olacagini dusunuyorum. 400mw ile 3 km goruntu alinabiliyorsa eger benim isimi fazlasiyla gorecektir. Ayni sekilde cloverleaf ile suslersem tadindan yenmeyecektir :) Cevabiniz icin cok tesekkurler. Benim icin faydali oldu.

Bu monitörün immersionrc 600mw ile de iyi menzil vermediğini söylüyorlar. Hatta immersion 250mw ile daha iyi sonuç aldığını yazan var.
Ben eğer parçalar gelir de sistemi denersem fotoğrafları paylaşırım. Ama dediğim antenler ile açık alanda en azından kumanda menzilim 1.5-2km yi görüntü olarak da görürüm diye umuyorum.

Peki o zaman sistemi erken toplayabilirseniz ona gore bende bir fpv sistem toplarim. Selamlar.

Omer Kose' Alıntı:
Peki o zaman sistemi erken toplayabilirseniz ona gore bende bir fpv sistem toplarim. Selamlar.
en erken 30gün sürer diye tahmin ediyorum :rolleyes:

Bu arada bu monitor icin konusacak olursak monitoru tripod'a monte etmek icin nasil bir mount kit kullanmamiz lazim bilginiz varmidir?

Omer Kose' Alıntı:
Bu arada bu monitor icin konusacak olursak monitoru tripod'a monte etmek icin nasil bir mount kit kullanmamiz lazim bilginiz varmidir?

Standart tripod a monitörün altındaki yuva giriyor diye biliyorum. Bende bu var;

buna takıp araba kaputun üzerinde kullanabilirim

leandro' Alıntı:

boscam rx-5802 ve ts353 400mw alıcı-verici ile görüntü aldım, ürünler elime ulaştı. Rcgroups'da 2.4 ghz kumanda üzerine montaj yapıldığında alıcı monitörün yani Rx-5802 nin girişime girdiği söyleniyor ve videolarla paylaşılıyordu özellikle phantom kumandası ile. Sadece taranis+ ile girişim yapmıyor diyorlar ve tripod üzerinde kullanılması tavsiye ediliyordu.

Kumandam Hitec optic 6 sport 2.4ghz ve monitör girişim yapmıyor, görüntü gayet net :) Yine Rcgroups'da bir arkadaşın yazdığı gibi vericimi CH5 5885mhz olarak ayarladım ve tertemiz görüntü alıyorum. Diğer kanallarında çok az da olsa girişim var.
Kumanda üzerine montaj yapacak arkadaşlara kaynak olması bakımından paylaşmak istedim.

leandro' Alıntı:
boscam rx-5802 ve ts353 400mw alıcı-verici ile görüntü aldım, ürünler elime ulaştı. Rcgroups'da 2.4 ghz kumanda üzerine montaj yapıldığında alıcı monitörün yani Rx-5802 nin girişime girdiği söyleniyor ve videolarla paylaşılıyordu özellikle phantom kumandası ile. Sadece taranis+ ile girişim yapmıyor diyorlar ve tripod üzerinde kullanılması tavsiye ediliyordu.

Kumandam Hitec optic 6 sport 2.4ghz ve monitör girişim yapmıyor, görüntü gayet net :) Yine Rcgroups'da bir arkadaşın yazdığı gibi vericimi CH5 5885mhz olarak ayarladım ve tertemiz görüntü alıyorum. Diğer kanallarında çok az da olsa girişim var.
Kumanda üzerine montaj yapacak arkadaşlara kaynak olması bakımından paylaşmak istedim.

Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Anten kullanımınız nasıl? Stock anten mi kullanıyorsunuz yoksa cloverleaf ya da o tarz anten mi kullandınız? Aynı alıcı ve vericiyi bende kullanacağım. Kumandam 9xR şimdilik. Fakat şöyle bir durum kafamı karıştırıyor. Şimdi tripod'a monitörü monte ettiğimde hava aracı nerdeyse o tarafa doğru tripodu da döndermem gerekecek gibi sanki. Stock anten ve cloverleaf tarzı antenlerde havadaki yönüne dönmemize gerek kalmayacak gibi. Fakat monitor üzerinde patch ya da helical anten kullanmamız durumunda bu iş nasıl olacak sadece oraya takıldım ben :)

Ömer bey daha ekipmanları sahada denemedim ama,
5 turn aomway helical ve cloverleaf anten ikilisini alıcıda kullanıcam, 1 adet cloverleaf da vericide.
Bu ikilinin diversty monitörlerde iyi olduğu yazılıyor uzun mesafe için. Dediğiniz doğru ancak uzun mesafe denemelerinde zaten çoğumuz düz çizgi şeklinde ilerliyoruz ve tripodu uçuş doğrultusunda bir kez ayarlayınca sorun olmayacağını tahmin ediyorum. Aslında ben de kumanda üzerinde kullanırım diyorum şuan için girişim vs. hiçbir parazit yok ancak monitör fazla ağır. Boyun askısıyla bile olsa nekadar süre taşırım o ağırlığı kumandada bilemiyorum..

En mantıklısı yine tripod o zaman. Bende helical ve patch kullanmayı düşünüyorum. Alıcı da kullanılan cloverleaf küre şeklinde dağılım yaptığı için bu sorun da olmayacaktır o zaman. Müsait olduğunuzda saha uçuşu yaparsanız tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

500 sınıfı quad.ımı henüz toplayamadığım için sahada şuan zmr250 ile deneme yapabilirim, o da yakın mesafe olur. Topladıktan sonra uzun mesafe testi bende yapmak istiyorum. Belki sen daha önce paylaşırsın :agreed:

Önümüzdeki ay monitör ve vericiyi sipariş edeceğim. Hangimiz önce yetişirse ona göre paylaşırız o zaman :)