[Urun]: Futaba 18SZ Tanıtım/Kutu Açımı/İnceleme

Yarin aksam bi on acilim yaparim ben ona [emoji6]

Oooo hadi hayırlı olsun o zaman :thumbup:
heyecanını anlıyorum :saygilar:
Kırımsız uçuşlar yaparsın inşallah :yuppi:

Dün akşam yoldan gelir gelmez kumandaya sarıldım, sevim, okşadım, baktım şöyle iyice bir, 3 bin eder mi lan acaba bu diye ;D İlk fark ettiğim 8FG'den azıcık daha büyük olduğu, 14SG boyutlarında, 18MZ'den daha küçük. Tabi bu durumda tasarladığım "herşey bir arada" çanta planım biraz yalan oldu, zira 8FG ile aynı zannederek ona göre bir kumanda bölümü yapmıştım. Neyse hallederiz :)

Kumandanın elde duruşu, stiklerin hissiyatı falan çok güzel. Büyük ekran, herşey elinizin altında, monitörde 18 kanalın hepsini aynı ekranda görebiliyorsunuz mesela, güzel şeyler bunlar :) 178 sayfa manuelin 125. sayfasındayım. Daha önce de hızlıca gözden geçirmiştim, ama şimdi kumanda elimde olunca herşey daha iyi yerine oturuyor, güzel ayrıntılar var, ince düşünülmüş ayrıntılar, çoğu ilk başta anlamsız gelse de, bir süre kullandıktan sonra sebebini anlayıp hoşunuza gidecek şeyler, Futaba'nın böyle şeyleri var.

Bu arada akşam FrSky alıcılardan en eskisini bind ettim, hiçbir sorun olmadı. En azından bind işinde sorun yok, fonksiyon olarak denemedim, onu da hepsi için deneyeceğim ilerleyen günlerde, hatta belki sahada hem orijinal alıcıyla, hem de FrSky'larla bi range check bile yapabiliriz. Saha şartları yaşama elverişli olsun hele bir :D

Akşama birşey çıkmazsa kutu açılım videomuzu çekicez, yükliycez. Elimden geldiğince kumandayı öğrenip ilgi çekici kısımları sizlere aktarmaya çalışıcam. İlerleyen günlerde detaylara ineriz..

Emre Kaman' Alıntı:
Dün akşam yoldan gelir gelmez kumandaya sarıldım, sevim, okşadım, baktım şöyle iyice bir, 3 bin eder mi lan acaba bu diye ;D ....
Ben olsam ben de severdim :laugh: ;D Kutu açılım ve inceleme videosunu 4 gözle bekliyoruz :RCKolik:

Emre abi hayırlı olsun güle güle kullan. İmza değişsemi artık :D

Emre Kaman' Alıntı:
Elimden geldiğince kumandayı öğrenip ilgi çekici kısımları sizlere aktarmaya çalışıcam. İlerleyen günlerde detaylara ineriz..

Yaa ne ilgi çekici bişii olacak ki?! İki stick birkaç buton. :p :D

Güle güle kullan.

Onun sticklerini mıncıklarım ben [emoji23]

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre hayırlı olsun. :bravo:

Sağ/salim, gümrüksüz/mümrüksüz geçmiş eline çok şükür. :halay: :halay: :halay: :yuppi:

Ben olsam evin duvarına camlı anahtarlık dolabı gibi ışıklı bir dolap yaptırıp orada sergilerdim kumandayı. :laugh:

Fotoğraftanda zaten küçük bir ücret aldığında bitti bu iş. Bak Mehmet abi logo800'den sonra arabayı falan değişicem diyordu en son. :lollol: :lol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Ben olsam evin duvarına camlı anahtarlık dolabı gibi ışıklı bir dolap yaptırıp orada sergilerdim kumandayı. :laugh:

Açıkçası ben de sahaya toz toprağın içine getirmezdim o kumandayı. Türker'in vitrin önerisi süper! :p

Türker Akgün' Alıntı:
...Fotoğraftanda zaten küçük bir ücret aldığında bitti bu iş. Bak Mehmet abi logo800'den sonra arabayı falan değişicem diyordu en son. :lollol: :lol: :lol:
Aylar önce almadığıma pişmanın zaten :laugh: :lollol: :lol:

O zaman ben bunu çerçeveletip 8FG kullanmaya devam edeyim, soranlara 18sz var bende derim ;D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yaa ne ilgi çekici bişii olacak ki?! İki stick birkaç buton. :p :D

Güle güle kullan.

Sümer abi bak senin için aradım buldum, en azından bana ilginç geldi. Mesela siz bazen servolar böyle yavaş çalışsın istiyorsunuz ya, ekstra bi alet falan gerekiyor, bu kumandada gerekmiyor. Her kanalın servo çalışma hızını ayrı ayrı ayarlayabiliyorsun :) İlginç işte :D

Emre Kaman' Alıntı:
Sümer abi bak senin için aradım buldum, en azından bana ilginç geldi. Mesela siz bazen servolar böyle yavaş çalışsın istiyorsunuz ya, ekstra bi alet falan gerekiyor, bu kumandada gerekmiyor. Her kanalın servo çalışma hızını ayrı ayrı ayarlayabiliyorsun :) İlginç işte :D
Hmm sonunda yapmışlar. İyi. Biz bu özelliği Aurora ile senelerdir kullanıyoruz. Sana da hayırlı olsun.[emoji14]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni değilmiş, başka Futaba'larda da varmış, hatta Spektrumda bile varmış, ben bilmiyormuşum :D Cahillik işte... Uçak işleri, bizde servonun hızlısı makbul abi :p

Şöyle şeyler sanırım;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hepimize hayırlı olsun o zaman :D