[Urun]: Micro Brain Flybarless Unit (MSH 51621)

Eveet, 1s mevzusunu Fast-lad, ikon ve brain firmalarına maille sordum. Hepsi de bugün dönmüşler.

Fast-lad:
Hello

We don’t know for sure if your transmitter will work with this sorry, the operating voltage is 4-8v

Thanks

İkon:
The specs are the same as the standard iKON.

Officially 4,8-8,4 Volts. It can go lower than 4,8 but on a 1S once it gets discharged is going to be on the limit.

Brain:
Hi
The micro brain will run off 3.3v so you will be fine.

Thanks for the interest.

Şimdi Hekim Beyim hangisine inanayım. :eek: :( ???

Bence voltajından daha önemlisi , ayrı esc ve alıcı istemesi. Hepsi bir kartta türü modeller ile çalışacağını düşünmüyorum. Üzerinde throttle , sat , sbus girişleri normal fbl ünitesi mantığıyla çalıştığını gösteriyor.

Brain 3,3v yeterli demis unitenin kendisi icin, ancak fast-lad ve ikon aliciyi da dusunerek temkinli cevap vermisler. 3.3v ile calisan bir alici da bulunabilirse calisacak gibi gorunuyor buna gore.
Tabi diger yandan modele brain takmaya degerse, en azindan 2s modifikasyon yapmaya da deger bana gore :)

Abi modelin 1s olduğuna aldanma esc si ayrı zaten :)
Alıcı olarak da tek satellite iş görür hatta dışındaki plastik korumayı bile sökerim. Hafif olur. orjinalinde de alıcı ve gyro üstüste duruyor zaten..

serkan sinan' Alıntı:
Abi modelin 1s olduğuna aldanma esc si ayrı zaten :)
Alıcı olarak da tek satellite iş görür hatta dışındaki plastik korumayı bile sökerim. Hafif olur. orjinalinde de alıcı ve gyro üstüste duruyor zaten..
Serkan sakıncası yoksa hangi model için düşündüğünü paylaşır mısın :) Zira 1S olupta ayrı ESC ve alıcı olan modeli şahsen merak ettim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Serkan sakıncası yoksa hangi model için düşündüğünü paylaşır mısın :) Zira 1S olupta ayrı ESC ve alıcı olan modeli şahsen merak ettim.

Olmaz abi paylaşamam, paylaşırsam tefe koyarlar beni ;D

Şaka bi yana walkera v120d02s 10 nümero bi helidir.

Bu arada az önce red bullum geldi Spektrum olarak hangi protokolle uçuyorsunuz. DSM2 DSMX ? neye göre ayarlayayım..

Rasim Öztürk' Alıntı:

Rasim hocam bind tamam :thumbup: ama bazı kanallar eksik. Sizin kumandalardaki ail elev gyro thr vs sıralamasını öğrenebilirmiyim. Ben deviation yazılımla kullanacağım da sıralamayı sizinkiyle aynı yapmam lazım sanırım.

serkan sinan' Alıntı:
Rasim hocam bind tamam :thumbup: ama bazı kanallar eksik. Sizin kumandalardaki ail elev gyro thr vs sıralamasını öğrenebilirmiyim. Ben deviation yazılımla kullanacağım da sıralamayı sizinkiyle aynı yapmam lazım sanırım.

Spektrum kanal sıralaması şu şekide; THR - AIL- ELE - RUD - GEAR - AUX1 (COLL.PITCH) - AUX2 - AUX3 .... ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
... Zira 1S olupta ayrı ESC ve alıcı olan modeli şahsen merak ettim.

Ayrı alıcı yok da, ayrı esc 977'de vardı sanırım :D

Hımmm,
Üniteye bi tane satallite takıp deviation yazılımla kullanırım diyordum ama malasef az önce aklıma bişey geldi. Spektrum yani satallite 5.5 voltun altını istemiyor. Yani brain desteklese de satallite desteklemiyor 1s i. Al iste spektrumum spartaküs hallerinden biri daha. Boşuna dememiş usta düşünür. Hitec al hitec diye.. :bravo: :bravo: :bravo:

serkan sinan' Alıntı:
Hımmm,
Üniteye bi tane satallite takıp deviation yazılımla kullanırım diyordum ama malasef az önce aklıma bişey geldi. Spektrum yani satallite 5.5 voltun altını istemiyor. Yani brain desteklese de satallite desteklemiyor 1s i. Al iste spektrumum spartaküs hallerinden biri daha. Boşuna dememiş usta düşünür. Hitec al hitec diye.. :bravo: :bravo: :bravo:
Ya da fantezi yapmak için şu step-up modülünü alıp (IN-) girişinin iki sağıdaki direnci 180K'lık bir direnç ile değiştirip, 3.7V -> 6V'luk bir dönüştürücü yaparsın. Böylece sat'ı da 1S'den desteklersin. 2cm x 2cm bir şey zaten her yerede sığar :).

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Zafer SAHIN' Alıntı:
Ya da fantezi yapmak için şu step-up modülünü alıp (IN-) girişinin iki sağıdaki direnci 180K'lık bir direnç ile değiştirip, 3.7V -> 6V'luk bir dönüştürücü yaparsın. Böylece sat'ı da 1S'den desteklersin. 2cm x 2cm bir şey zaten her yerede sığar :).

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Zafer Abi Benim göbek adım fantezi zaten . Tamamdır bunu deneyeyim ama bu 1A diyor. Yetmez ki. Yok mu bunun sağlamı. Ya da sadece servolar için yeterse 700 gibi alıcıyı bunla thryi direk esc si ile mi beslesem.

v120d02s zaten 1S ile çalışmıyor mu ? Benim anladığım, Microbrain ve Sat için yüksek voltaja ihtiyacın var. Geri kalan her şey için 1S yeter.

Derken yazarken farkettim, eğer servoları micro brain yerine tekrar 1S'den beslemeye kalkarsan minicik helikopter bir kablo salatası haline gelecek. Ama bir de şu var, daha önce 1S'den mutlu olan servolar, 6V ile pek anlaşamayabilirler.

Neyse, elektriksel olarak bu durumun ideali, Microbrain ve Sat 6V'dan beslenir, geri kalan her şey, 1S'den beslenmeye devam eder ama kablolama için muazzam bir işçilik gerekecek.