[Urun]: Tarot ZYX ünite kurulum ve ayar (TÜRKÇE )

Çok sağolasın. Ben de aynı üniteyi kullanıyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Akan abi bi pazar gel beraber ayarlıyalım alanda 10dk zaten :) bluetooth dongle ını aldınmı ?

Ynt: [Urun]: Tarot ZYX ünite kurulum ve ayar (TÜRKÇE )

Mesut AKIN' Alıntı:
Akan abi bi pazar gel beraber ayarlıyalım alanda 10dk zaten :) bluetooth dongle ını aldınmı ?
Insallah üstad dongle yok üstad sadece unite var

Ynt: [Urun]: Tarot ZYX ünite kurulum ve ayar (TÜRKÇE )

Benimde kullandigim guzel bir ünite. Tam bir f/p canavarı..

Mesut AKIN' Alıntı:
....
buda mehmet abileri ziyarete gittiğimde
Nerede ise 1 yıl olacak üstad sen buraya geleli... Zaman ne cabuk geçiyor :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Nerede ise 1 yıl olacak üstad sen buraya geleli... Zaman ne cabuk geçiyor :-\

abim havalar az daha ısınsın gelicem yine inşallah 600E PRO da uçuralım o mekanda :)

Mesut AKIN' Alıntı:
abim havalar az daha ısınsın gelicem yine inşallah 600E PRO da uçuralım o mekanda :)
Valla güzel olur üstad :thumbup: :halay:

step by step harika olmus elinize saglik . Ama ben s2 sparis verdim standart alıcı bağlantısını yaptım optima 7 de ama baglanamadim . s2 sizin anlattiginiz s den ayri bir arayuz kullaniyor ama ilerleme ayni sekilde . Windows 8 den dolayimi gercekten ?

Ek: Fotoğraf eklemeyi gerek görmedim bağlantılar doğru ( yanlış olsaydı Head lock mod'da olmazdı ya da sürekli kırmızı ışık yanmazdı ) usb yi bilgisayara bağlayıp aktif portu seçip connect butonuna bastığımda aşşağıda unconnected ibaresi değişmiyor yani ne yaptıysam bağlanamadım win 8 ve 10 yüklü 2 bilgisayarda denedim .

Ek:2 Aygıt yöneticisinden usb sürücüsüne baktım code 10 hatası veriyor üniteyi bağladığım usb portunda.

Bilgisayardan çok anlamiyorum usb 2 - 3 uyumsuzluğu ile ilgili bir sorunu hitec telemetry de daha önce yaşamıştım . Böyle bir ihtimal var mıdır ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaşlar Tarot'un arayüzüne windows 8 ve 10 da ulaşamıyorsunuz . Usb 2.0 converter ile denedim olmadi , usb port driverlerini kaldirip tekrar kurdum olmadi , com3 portta usb calistirici yazilimlar denedim olmadi .
En son windows 7 ye downgrade yaptim.Sorunsuz bağlandı .. Teknik detayini bilmiyorum ama Tarot üniteye win 7 ile bağlanın .

Mustafa Deveci' Alıntı:
......Sorunsuz bağlandı .. Teknik detayini bilmiyorum ama Tarot üniteye win 7 ile bağlanın .
Oncelikle sorunn cozulmesine sevindik Mustafa. Ayrica sonucu ve cozumunu bizlerle paylastigin icin de ayrica tesekkurler :RCKolik:

Ben bu fbl yi çok sevdim :) belkide tarotun arayüzü kolaylığındandır .. Çubuklu beni çok uğraştırıyordu :) Basic setupla 450 yi bugün indoor test ettim şimdi advance ayarlari öğreniyorum/inceliyorum. Yakin zamanda benim emektar raptor 90 ı da fbl yapacağım. s2 nin defult ön ayarı bana biraz tepkisiz geldi , 3d flight da rol ve pitch gainlerini 30% hassasiyet ( agility ) 45 , +-10 pitch 5,5-6 cyclic açılar benim gibi scale ucan arkadaslar icin ideal geldi bana . Advance parametreleri tam öğrenip/test edince 450/90 verileri yazarım .

Tarot olayini cozdum diyorsun yani Mustafa :thumbup:

Haha Yok hocam estagfurullah :) ama sevdim fbl isini , elveda cubuklu :(p

Bugün yasadigim bir ilgincligi aktarayim . 450 de correction direction ile ilgili bir sorun yasamadigim icin arayuzde arama geregi duymamistim ki s2 nin yaziliminde s deki gibi yön kontrolü yapabileceginiz parametre yok . Bugün r90 da deneyim dedim zamanin darligindan aceleye getirince correction direction kontrolünü unutup sahaya gittim o da neyin nesi + elevator - düzeltme yapacagina + yapinca saplaniyordu . Hatayi farkedip evde ayarlayim derken düzeltme parametresini göremeyince ch2 ve ch3 ü reverse yapinca düzeltme yönü doğru oldu bu seferde tek servo swash 90 derece setup yaptigimiz icin radyodan swash da reverse yapamayip sadece pitch de yapildigi icin kucuk capli kaos olustu sonra dedim ki üniteyi yerlestirdigim yönü arayüzde ters olanini secim .. Evet düzeltme doğru oldu . 450 de üniteyi yerlestirdigim yönü seçimiştim , r90 da tersini seçince düzeltme yönü doğru oldu .

Mustafa Deveci' Alıntı:
Bugün yasadigim bir ilgincligi aktarayim . 450 de correction direction ile ilgili bir sorun yasamadigim icin arayuzde arama geregi duymamistim ki s2 nin yaziliminde s deki gibi yön kontrolü yapabileceginiz parametre yok . Bugün r90 da deneyim dedim zamanin darligindan aceleye getirince correction direction kontrolünü unutup sahaya gittim o da neyin nesi + elevator - düzeltme yapacagina + yapinca saplaniyordu . Hatayi farkedip evde ayarlayim derken düzeltme parametresini göremeyince ch2 ve ch3 ü reverse yapinca düzeltme yönü doğru oldu bu seferde tek servo swash 90 derece setup yaptigimiz icin radyodan swash da reverse yapamayip sadece pitch de yapildigi icin kucuk capli kaos olustu sonra dedim ki üniteyi yerlestirdigim yönü arayüzde ters olanini secim .. Evet düzeltme doğru oldu . 450 de üniteyi yerlestirdigim yönü seçimiştim , r90 da tersini seçince düzeltme yönü doğru oldu .
Oncelik le gecmis olsun kirimsiz atlatmaniza sevindim

Aslibda s2 ninde farkli olsugunu dusunmuyorum yukaridan parametrelerden giyro dir diye menu olmasi lazim ordan bi kontrol edin isterseniz o sekilde reverse ederek cozumu bulmussunuz ama buda muhtemelen gyro icindeki sensor leri bi yere kadar zorluyacaktir muhtemelen en kritik bi noktada sapitma imkani söz konusu olabilir.

Veya bi arayuz resmi atin isterseniz bi goz atalim

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi