[Urun]: Toplama Bilgisayar Kasası

Ya bu fiyatlar ve performans nedir arkadaşlar böyle.. :eek: Tabi bir oyun canavarı olmadığım için bana acayip uçuk gelmesi normal.. :laugh:

Ben de şöyle bir tavsiye istiyorum...Pahalı ve yüksek performans konfigürasyon tarif etmesi kolay , sıkıysa bana da bir yardım edin de görelim..Mevcut sistemim pentium p4 2 ghz , 128 mb ekran kartı :D , 512 mb ram :lollol: işletim sistemim xp sp2 :D
Sırf foruma girmek için internet kullanıyorum ama sistemim eskidiği hatta antika olduğu için artık Chrome kullanamıyorum.Mozillaya geçtim , forumdaki videoları seyretmek için her gün adobe flash player güncellemesi yapmaktan bıktım..Amacım sadece foruma girip , arada sim antremanı yapmak.Sosyal medya hesaplarımı falan aktif olarak kullanmam bile..
Bana öyle bir toplama kasa lazım ki , hem iyi , hem güncel , hem de UCUZ olsun.... :D Bütcem şu sıralar dar da olsa , yapacağınız tavsiyelere göre parçaları taksitle almak kaydıyla 750-800 kadar bir masrafı gözden çıkarabilirim..Bütçe çok düşük , olmaz diyorsanız hiç yorulmayın , abi sen lütfen en yakın köprüden kendini bi zahmet atıver deseniz de olur.... :D

Merhaba;

Yukaridaki sistem önerilerine baktim ancak açikcasi istediğimi bulamadim, ben yazayim dedim:)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle 2 sistemde de hdd yok. Üstteki sistemin r9 380 li halini kisa süre önce arkadasima topladik(2gpu var fiyata aldanmayin 2. yi fiyat görmeniz için ekledim). Memnun ve sizin de işinizi görecektir. 380 li hali 2000 lira tutmakta hdd de eklendiğinde 2200 civari tutar. Bütçeyi biraz artirabilirseniz gpu yükseltip gtx970 alabilirsiniz. Biraz daha yükseltirim intel olsun yeni nesil olsun derseniz alttaki sisteme bakabilirsiniz. Buna da ek bütçe çikarsa anakart yükseltin. Ancak r9 380 alip intel almak gibi bi hata yapmayin. Bir "oyun manyağina" oyun sistemi topluyoruz 8300 yeterli bi işlemci:) Paylaştiğiniz 2. el sistem de fena değil, gtx770 güncelliğini koruyan gtx960 ile gtx970 arasinde bir kart ben de kullaniyorum ve memnunum. İşlemci zaten kendini kanitlamis bir işlemci. Ürünlerin garantisi varsa düşünülebilir.

:saygilar:

Hakan Bey Allah Nazardan saklasın
Senin bilgisayar bu sene Üniversiteye başlıyacak :thumbup:

Doğukan a önermiştim Ama onlar Acro mod bilgisayar arıyorlar
Sizi bu da Emekli Eder
Monitörsüz kasa

(599 TL) Kasa
1 adette 1 gb 256 bit ekran kartı ilave ettir yeter
pci ex slotu varmış 2 yıl garantili %p
Faturalı :thumbup:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Phoenix bile yüksek ayarda kullanamıyorum :)

bir oyun manyağı olarak boş vakitlerim de oynayabileceğim bir oyun bilgisayarı da olursa çok iyi olur

sizden ricam maksimum 2000-2500 TL arasında bir toplama bilgisayarın (sadece kasa) hangi parçaları hangileri ile uyumluysa şunlardan al derseniz sevinirim

Semih bey, Doğukan zaten belirtmiş amaçlarını ve bütçesini :)

Emekli eder etmez bilemeyiz, belki Doğukan'ın eskidi dediği şimdiki bilgisayarı bile daha iyi durumda olabilir... Onun tercihleri doğrultusunda tavsiyelerde bulunduk bizler :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Semih bey, Doğukan zaten belirtmiş amaçlarını ve bütçesini :)

Emekli eder etmez bilemeyiz, belki Doğukan'ın eskidi dediği şimdiki bilgisayarı bile daha iyi durumda olabilir... Onun tercihleri doğrultusunda tavsiyelerde bulunduk bizler :saygilar:
O Hakan abi ye cevap verdi sanırım.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Ben o kısmı atlamışım, özür dilerim :)

Şimdi gördüm Hakan abinin mesajını da ;) O kasa mantıklı olabilir tabii bu durumda da, ihtiyaçlara cevap verir...

Abilerim ve arkadaşlarım , ilginiz ve alakanız için teşekkürler.. Paylaştığınız sistemleri güzelce inceledim. Hepsi birbirinden şahane ancak fiyatlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim :laugh:

Dün akşam Mustafa ve Rasim abinin biraz daha kafasını şişirdim sağolsun yardımcı oldular :D

İlk mesajımda yazdığım i7 işlemcili bilgisayarın biraz daha detaylı bilgileri geldi , onlarıda sizinle paylaşayım..

i7 4770 İşlemci
Asus Z87-A Ana Kart
Nvidia GeForce GTX770 4GB Ekran kartı
8GB Ram (Ramlerin markalarını bilmiyoruz)
Xigmatek kasa
750 watt güç kaynağı
SSD ve Harddiskde dahil
Sadece fanlara 400 TL verdim dedi bir de ;D

Bunlar için toplam 2300 TL fiyat istiyor , belki ufak bir rakam daha pazarlık olabilir. Ayrıca kasayı satan kişi ile aynı mahallede oturuyormuşuz , gidip görme şansımda var. Ben ilk tercih arasına bunu ekledim ama sizin yorumlarınız daha iyi olur bu konuda... Acele de etmek istemiyorum bir yandan ama biraz da acelesi var.. İşlenecek video ve fotoğraflar birikti , bir kaç iş konusu daha var aksatmak istemiyorum. O yüzden acelesi var desek yeridir :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ram konusunda bir ekleme yapmak gerekirse, şu anki anakartım 3000mhz e kadar destekliyor oc.

İlk aldığım 2x4gb ramler 2133mhz idi... Geçenlerde vatana başka bişey almak için gittim, gitmişken orda ramler gözüme çarptı, 2x4gb daha aldım :) 1866mhz yanılmıyorsam yenileri..

Ben hepsini standart 1600mhz de çalıştırıyorum. Performansa çok fazla, bariz bir katkıları olmuyor diye düşünüyorum. En azından ben hissetmiyorum. Bu aralar sadece CS:GO ve Dirt Rally oynuyorum gerçi...

Bu sabah biraz daha bakınayım dedim... Dual channel ile quad channel arasında hissedilir fark yok çünkü genelde ram bant genişliği darboğaz yaratan bir unsur değil denilmiş...

Aynı şekilde 1600mhz de çalıştırmakla 1866 veya 2133 veya daha üstte çalıştırmak arasında da hissedilir hiçbir fark yok kullanımda. Sadece benchmark tarzı testlerde birkaç puan oynama belki... Anakart mesela 3000mhz de destekliyor o.c. , ama bu tip şeylerin çoğu gereksiz harcamadan ibaret. Dört ramde fazladan verilen 60-70 liradan başka bişey değil.

i7 4770 İşlemci ---- stoklarda artık yok ama yaklaşık 1000tl idi eskiden (çok da eski değil, haswell serisi sanırım)
Asus Z87-A Ana Kart ---- 425 tl
Nvidia GeForce GTX770 4GB Ekran kartı ---- tam bilmiyorum piyasasını ama güzel kart (benim eski kart ayarında,7970oc... Hiçbir sıkıntım yoktu tamamen kaşıntıdan değiştirdim. İkinci el 550 lira civarından vermiştim, nvidianın piyasa bi tık daha üstte olabilir.)
8GB Ram (Ramlerin markalarını bilmiyoruz) ---- 200tl diyelim ortalama
Xigmatek kasa + 750 watt güç kaynağı ---- 630tl (fotodan gördüğüm kadarıyla muhtemelen talon black edition vector 80+) (güzel kasa ;) )
SSD ve Harddiskde dahil --- hard disk 1tb ise 200 de ona koyalım, ssd de 120gb ise bi o kadar da ona koyalım...

Ekran kartını bile saymasak yine fiyat 2600 leri bulabiliyor. Bu pencereden bakınca güzel fırsat. Yine de tanıdık bildik olsun, muhabbet kur, ilerde iletişim sıkıntısı olmasın. Bence güzel sistem ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
i7 4770 İşlemci ---- stoklarda artık yok ama yaklaşık 1000tl idi eskiden (çok da eski değil, haswell serisi sanırım)
Asus Z87-A Ana Kart ---- 425 tl
Nvidia GeForce GTX770 4GB Ekran kartı ---- tam bilmiyorum piyasasını ama güzel kart (benim eski kart ayarında,7970oc... Hiçbir sıkıntım yoktu tamamen kaşıntıdan değiştirdim. İkinci el 550 lira civarından vermiştim, nvidianın piyasa bi tık daha üstte olabilir.)
8GB Ram (Ramlerin markalarını bilmiyoruz) ---- 200tl diyelim ortalama
Xigmatek kasa + 750 watt güç kaynağı ---- 630tl (fotodan gördüğüm kadarıyla muhtemelen talon black edition vector 80+) (güzel kasa ;) )
SSD ve Harddiskde dahil --- hard disk 1tb ise 200 de ona koyalım, ssd de 120gb ise bi o kadar da ona koyalım...

Ekran kartını bile saymasak yine fiyat 2600 leri bulabiliyor. Bu pencereden bakınca güzel fırsat. Yine de tanıdık bildik olsun, muhabbet kur, ilerde iletişim sıkıntısı olmasın. Bence güzel sistem ;)

Benzer fiyatı Mustafa abi de çıkardı , o da 3300 TL civarı bir fiyat çıkardı. O da bu kasayı tercih ederdim dedi. Bugün fırsat olursa gidip bakacağız :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yine de tanıdık bildik olsun, muhabbet kur, ilerde iletişim sıkıntısı olmasın.

En önemli kısım burası :)

Güzel fırsat ama sonuçta boncuk saymayacaksın. 2300 vereceğime 3300 verseydim, 3 vereceğime 4 verseydim ama kafam rahat olsaydı dememek lazım. Faturaları varsa, az da olsa garantileri devam ediyorsa, satan arkadaş ürünün arkasında sağlam duruyorsa hiçbir problem görünmüyor. Hayırlı olsun :)

O resimdeki kasanin aynisini bende kullaniyorum, boyut olarak biraz dikkat edilmesi gereken bir kasa. Evdeki bilgisayar masasina sigmiyor, boyutlari cok buyuk haberin olsun Dogukan.

Yaklasik 2 sene once oyun amacli amd sistem kurdum, amd x8 islemcili ve ati radeon r9 290 tri-x ekran kartli. O zaman bende cok tereddut etmistim amd icin ama suan iyiki amd yapmisim diyorum. İkinci el o bilgisayar icin amd sistem dusunebilirsin.

Bence kasaları artık küçük bilgisayar masalarının alt gözlerinden çıkarıp, masanın yan tarafında bir yere koyma zamanı geldi. Hem soğutma açısından daha ferah bir ortam oluyor hem de kasada boyut kısıtlamasını bertaraf etmiş oluyoruz.

Güncel kaliteli ekran kartları hem iki slot (hatta bazen üç) işgal ediyor, hem de boyuna uzun oluyorlar. Üç adet fanlı kartlar 30cm nin üzerinde boylara çıkabiliyor. Coolermaster HafX kasanın ekran kartı desteği 322mm ye kadar, bendeki kart da 303mm...

Ekran kartının boyunu ve eğer stok fan harici hava soğutma düşünülüyorsa işlemci fanının yüksekliğini hesaba katmak gerek kasa için.

Diğer konuda ben de önce amd düşündüm, Sapphire HD7970oc kartını aldım. Hatta bir ara crossfire bile yaptım ama sonra ikisini de elden çıkarıp Zotac gtx970 amp extreme aldım. Nvidia çok daha sık güncelleme çıkarıyor, nerdeyse her ay... AMD ne yazık ki o kadar aktif çalışmıyor güncelleme konularında ve oyunların optimizasyonunu göz önüne aldığımızda nvidia destekliler daha fazla. Yine de kısa ve orta vadede üst segment kartlar arasında uçurum fark olmayacağından, amd de mantıklı :)

Benimde tek isteğim küçüklüğümden beri toplama bir kasa ama hiç nasip olmadı, ben laptop hayatına bir girdim çıkamadım, sonra Apple'a bulaştık iyiden sıkıntılar arttı. Artık kendimizi kurtaramıyoruz. Ben ne grafik işlemleri ile ilgilenirim, nede düzenli oynadığım bir oyun vardır. Açıkçası bundan öncede Ultrabook vardı bir miktar fiziksel deformasyon olduğu için sattım. Yerinede 4500 TL değerinde sıfır Macbook aldım. Neden derseniz Apple altın gibi, bugün 6000 TL fiyatı var ikinci el satmaya kalksam en azından aldığım fiyattan daha fazla bir para isteyeceğim. Ama şöyle bir sıkıntısı var, bugün Macbook aldım Iphone olmazsa olmaz, evde iken film izlersek oyun oynarsak Macbook'un ekran büyük Iphone'nun ekran küçük ne yapacağız Ipad'de alacağız. Hatta yeter mi yetmez, bir de saat lazım bize. Onunda yeni versiyonunun bekliyorum almak için.

İşlemcidir hızıdır performansıdır zaten sırf internet kullanan biri için gereksiz konular bunlar, benim en sevdiğim özelliği uyumu. Telefonum odamda şarj olurken Ipad ile oturma odasında TV seyrederken çağrı gelince Ipad'den cevaplayabiliyorum. Sümer Abi konuma cevap veriyor bir bakmışım destanlar yazmış, şimdi buna Ipad'den cevap vermem saatlarimi alır hemen geçiyorum bilgisayarıma tıklıyorum Safariye kaldığım yerden mesaja cevap vermeye devam ediyorum. Baktım arkadaşım kısa mesaj göndermiş, anında bilgisayar başında cevaplayabiliyorum. Fotoğraflarımı Iphonum ile çekip, Ipadim ile sosyal medyada paylaşıp, gerekirse Macbook'um ile düzenleyip aynı işlemi tekrarlıyorum. Tabi bunlar dışında bir hayrı yok mu var, ama değer mi değmez.

Bundan yıllar önce basit şekilde Android programlama ile uğraşıyordum, kendimi Apple'a teslim etmem elimi verirsem kolumu kaptırırım diyordum. İki yıl önce Iphone ile maceraya bir katıldım ki Allah kurtarsın. Artık kurtuluş olmuyor.

Keşke bende bir bilgisayar kasası toplayabilecek durumda olsam. İlerleyen zamanda kısaca kendi evime geçince sırf bu keyfi yaşamak için toplayacağım. Bir an o kadar heyecanlıydım ki hala anti-statik matım bile var. :D

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
O resimdeki kasanin aynisini bende kullaniyorum, boyut olarak biraz dikkat edilmesi gereken bir kasa. Evdeki bilgisayar masasina sigmiyor, boyutlari cok buyuk haberin olsun Dogukan.

Yaklasik 2 sene once oyun amacli amd sistem kurdum, amd x8 islemcili ve ati radeon r9 290 tri-x ekran kartli. O zaman bende cok tereddut etmistim amd icin ama suan iyiki amd yapmisim diyorum. İkinci el o bilgisayar icin amd sistem dusunebilirsin.

Boyut olarak problem yaratmaz , kasa zaten dışarıda duruyor. Bu açıdan bir problem yok neyse ki :)