[Urun]: Toplama Bilgisayar Kasası

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Doğukan silkroad 4 yıl oynadım 1 parti 110 üstü charm var 2 tane 120 charm var biri Wiz biri glavye Terimleri bile unutuyorum artık 1.5 yıl oldu çok emek istiyor abi yaa böyle iyi gerçek dünyada varmış.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Orjinal serverda mı var yoksa private servarlarda mı? :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu konuyu bekliyorduk dökülmek için :laugh:

Doğukan bu kadar rağbet bekliyor muydu bilmem ama konu her yönüyle iyi gelişti :)

Abi umduğumdan çok çok fazla çıktı valla çok teşekkür ederim :laugh: Bu akşam ki bilgisayar işi olmazsa zaten sizin yönlendirmenizle yine hareket edeceğim , elinize sağlık tekrar :)

Private ile ugrasmadim hiç öyle olsa kendi severim i kurardim hep orjinal oynadım oyunu Amerikalılar aldı bitirdiler Kore bu işi yapıyordu

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Private ile ugrasmadim hiç öyle olsa kendi severim i kurardim hep orjinal oynadım oyunu Amerikalılar aldı bitirdiler Kore bu işi yapıyordu

Devam edelim dersen ederim yanlız :laugh:

Yok kardes bana helikopter hobisi yeter her ne kadar daha masraflı olsada o taraflara girmek istemiyorum şu an aslında charlari satsam iyi bir kumanda eder mi acaba zevkine değiştirmiş olurum. İyi dediğim 300 400 dolar arası birsey hep niyetleniyom sonra 2 yıllık emek diyip kiyamiyorum

Konu almış başını gitmiş :laugh: , Semih beye değerli tavsiyesi için teşekkür ederim...600 tl altından kalkabileceğim bir mebla...Neyse ben konunun gidişatını bölmeyeyim... :saygilar:

Tam 2 yıl önce amd kasa topladım. Amacım benchmark testleri yazmaktı. Bütçem ilk başlarda çok değildi oyüzden işe Amd 8350 + R9 280x le başladım. Birkaç benchmark işi tutunca bütçem birazdaha arttı yaklaşık 1 yıl önce rahatlık için birde Titan X aldım.Su soğutma ile 4ghz base speed e sahip işlemciden Nepton 240m ile 5.8ghz performans alıyorum ( 1yıldır aralıksız çalışıyor işlemci tık yok :halay: ) Titan x den sonra 280 i overclocklıcam diye yaktım servise yolladım eski nesil kart diye para iadesi verdiler. Bende üzerine biraz daha koydum yeni nesil fury x aldım. (ekran kartları zayıf noktam haline gelmiş yeni fark ediyorum :eek: )
Şimdi bunları yazmaktaki amacım temel olarak Amd yi küçümsememek lazım. Yeni nesil i7 6700k ile aynı sürede render alıyorum 8350 ile ( 6700k base speed de :) )Fiyat olarak ise biri diğerinin 2 katı kadar ve ddr4 desteği olmayışı. Ddr4 nakadar ileriye taşır pc yi bilemiyorum kullanmadığım için fakat aradaki fiyat farkına daha iyi ekran kartı,ssd,su soğutma gibi farklı yükseltmeler alınabilir. Bir daha pc toplarken tekrardan kesnilikle amd ön planda olur benim için.
Render alınacak bir pc de ama olmazsa olmaz olarak su soğutmalı işlemci soğutucu şart gibi geliyor bana. Su soğutucu varsa %25 lik bir overclock render süresini %25-30 gibi bir süre kısaltıyor.Bilen vardır firestrike benchmarkı, taban grafik renderını 3 günde alabildim. Bu overclock ile aldığım süre bunun gibi büyük renderlarda oc çok fazla avantaj sağlıyor.
Rasim abi bu arada arada bir dirt rally duydum sanki :p . Uzun zamandır araba yarışı oynarım ve şu anda pc de yüklü 20 ye yakın araba yarışı vardır aralarında oyun motorunu en çok beğendiğim kesinlikle dirt rally. Gerçeğe en yakın hissi dirt rally veriyor bana (tabikide toprak yolda verdiği histen bahsediyorum). Gerçekte de yarışlara ilgiliyimdir ve birkaç tane tırmanma ve volki car yarışlarında yarışmışlığım vardır ve g27 + dirt rally combosu gerçenten o aksiyonu heycanı bana yaşatıyor.
Cs:Go da oynuyorum bir kaç arkadaşımla tek oynuyorsan abi bana ulaş katıl bize ;) Ruslar herzamanki bilidğiniz ruslar gibi sarhoşlar ve tat vermiyolar :laugh:

Tecrübe paylaşımı için teşekkürler Engin :) Aslında benim benchmark, render vs işlerim olmuyor pek. Öylesine keyiften takılıyorum, yarım yamalak ilgili olduğum zamanlar oluyor.

Oyunlar konusunda da öyle geniş zamanlarım olmuyor, keşke 18 20 yaşlarında şöyle bi sistemim olsaydı diyorum sadece ;D Ama çoğu klasikler arasında yer alan/alacak yaklaşık 220 oyun var steam hesabımda. Eskisi gibi trade işlerine de bakamıyorum, o yüzden indirimden indirime hoşuma gidenleri tek tük ekler oldum. Bi dönem FM2011 sarmıştı, Team Fortress zaten tutkumuzdu bi noktaya kadar. Yeri geldi ETS2 de direksiyon salladık, yeri geldi EUIV te strateji kastık... Bu aralar TF2 yi tamamen bıraktım gibi, CS:GO çok iyi gerçekten. Düzenli bi takılmam yok arada bir iki competitive maç... Eğlencelik takılıyorsam da casualda on onbeş dk takılıp çıkıyorum. Çok bi ilerlediğim yok level16-17 gibi... Steam nick "CAPRICORN !!!" Mavi bi pyro avatarı var, eklersen denk geliriz illa ki...

Dirt Rally ise son günlerde oynar oldum ama çok sağlam olmuş :) Henüz 1960 fwd arabalarından ileri gidemedim. Lancia Fulvia ile kaydıra kaydıra gidiyoruz :D Önceleri düz oynuyordum, çok viraj kabiliyetini falan sevemedim. Sonra Brake Bias biraz daha arka tarafa kaydırdım, şimdi çok sağlam oldu :) Bi de peugeot 205 edindim... Grafikler şahane. Ben zaten rally olayını daha çok seviyorum stadyum,drift,gösteri işlerine nazaran. Konsept de harika o bakımdan. Simülasyon/Arcade dengesi iyi ayarlanmış, daha bi simülasyon tarafında... Arada ekrana kafa atasım geliyor ama o zamanlarda Alt+F4 yapıyorum, beş dk sonra geçiyor :laugh:

Yardımlarınız için öncelikle hepinize teşekkür ederim :)

Dün akşam bilgisayarı denemeye gittim , sağolsun Akın hocam (Bilgisayar sahibi) beni bir güzel karşıladı , denemeden bu bilgisayarı alamassın diye kızdı :laugh:

Bilgisayar neredeyse kullanılmamış , eve getirdiğimde tarama geçmişlerine baktım ne kadar sıklıkla kullanılmış belki anlaşılır diye , 3 tarayıcının da geçmiş hikayesi çok az, ayda 1 ya da 2 kere açılmış :laugh: :laugh:

Kasanın dışı tozlanmıştı ama içerisi tertemizdi ben alırken :D Sonuç olarak bilgisayarı aldım , şuan aldığıma da gerçekten memnun oldum. :agreed:

Eve getirir getirmez format öncesi Sony Vegas 13 ve Next simülator'ü yükledim dayanamadım :D Performans muazzam (en azından bana göre , hiç böyle bilgisayarım olmamıştı :evil: ) Sony Vegas'da en ufak takılma , donma , zorlanma vs yok. Render işlemleri gayet hızlı , fevkalade.

Next için yorum bile yapmak istemiyorum , oyunu kurar kurmaz otomatik en yüksek ayarda kuruldu. Ben böyle bir şey görmedim , çok akıcı ve canlı oluyor. Demo modda 30 kere üst üste oynadım sanırım :laugh:

Şimdi sizden istediğim bana oyun önermeniz :laugh: :laugh:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Yardımlarınız için öncelikle hepinize teşekkür ederim :)

Next için yorum bile yapmak istemiyorum , oyunu kurar kurmaz otomatik en yüksek ayarda kuruldu. Ben böyle bir şey görmedim , çok akıcı ve canlı oluyor. Demo modda 30 kere üst üste oynadım sanırım :laugh:

Şimdi sizden istediğim bana oyun önermeniz :laugh: :laugh:

Doğukan öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde kullan ama performansı güzel bir bilgisayar alınca simulatöre bile oyun demeye başlamış ve oyun arayışlarına girmişsin.:laugh: Pilotajını izlmekten keyif aldığımız yerli pilotlardan biri olarak asıl amacından sapmamanı öneririm. ;D

Arda Erkan' Alıntı:
Doğukan öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde kullan ama performansı güzel bir bilgisayar alınca simulatöre bile oyun demeye başlamış ve oyun arayışlarına girmişsin.:laugh: Pilotajını izlmekten keyif aldığımız yerli pilotlardan biri olarak asıl amacından sapmamanı öneririm. ;D

Aman abi , kafa gitti.. Yanlış tabirde bulunmayalım , haklısın.. Özür diliyorum :laugh:

Bu arada teşekkür ederim :)

Öncelikle birini bul yanına, fazla online takılmayan... Next orjinal al ;) Aç kapa uğraşma, online a gel, saha çeşitlerin olsun :)

Bilgisayar hayırlı uğurlu olsun, zaten donanıma göre fiyat iyiydi, sahibi de belli ki sıkıntı çıkarmayacak birisi, herkes için iyi olmuş :yuppi:

Oyun önerilerine gelirsek,

CS:GO (lise yıllarında çok keyifliydi, onları bi kenara koyarsam grafik ve oynanabilirlik olarak tekrar zirveye çıkmış durumda)
Dirt Rally (böyle bir simülasyon yok, acayip)
Witcher 3 (rpg seversen şu anda yaşayan efsane gibi bişey)
Fallout 4 (henüz oynamadım ama adı yeter, seri postapokaliptik rpg)
Mortal Kombat X (dövüş oyunlarının şahlarından)
PES serisi... NBA2K serisi...
Batman serisini sevebilirsin, aksiyon...
Kamyona çıkacağım dersen ETS2, ATS...

Tür söyle tavsiye edelim, çok genel oluyor böyle :D

Yeni PC niz hayirli olsun :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Rasim abi guzel oyun onerileri yapmis yukaridaki haric :), daha gercekci olsun simulasyon vari olsun dersen FIFA ya bakmani oneririm diyerek yeni bir tartisma baslatabilirmiyim acaba :lollol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Öncelikle birini bul yanına, fazla online takılmayan... Next orjinal al ;) Aç kapa uğraşma, online a gel, saha çeşitlerin olsun :)

Bilgisayar hayırlı uğurlu olsun, zaten donanıma göre fiyat iyiydi, sahibi de belli ki sıkıntı çıkarmayacak birisi, herkes için iyi olmuş :yuppi:

Oyun önerilerine gelirsek,

CS:GO (lise yıllarında çok keyifliydi, onları bi kenara koyarsam grafik ve oynanabilirlik olarak tekrar zirveye çıkmış durumda)
Dirt Rally (böyle bir simülasyon yok, acayip)
Witcher 3 (rpg seversen şu anda yaşayan efsane gibi bişey)
Fallout 4 (henüz oynamadım ama adı yeter, seri postapokaliptik rpg)
Mortal Kombat X (dövüş oyunlarının şahlarından)
PES serisi... NBA2K serisi...
Batman serisini sevebilirsin, aksiyon...
Kamyona çıkacağım dersen ETS2, ATS...

Tür söyle tavsiye edelim, çok genel oluyor böyle :D

Teşekkürler Rasim abi , aslında Steam üzerinden orjinal takılmak istiyorum ama çok pahalı oyunlar. Öncelikle bir tane GTA 5 temin edip can sıkıldıkca oynayabileyim diye kenarda dursun istiyorum. :D
Şu ana kadar favori oyunlarım , Sniper Ghost , God Of War serisi , Wolverine'in bir oyunu tam hatırlamıyorum. Bu tarz oyunlar hoşuma gidiyor , yarışlara bulaşmak istemiyorum. Need For Speed Carbon'da bıraktım en son. Bulaşırsam Logitech G27 oradan bana gülüyor. O yüzden fazla bulaşmamak lazım ;D
Witcher 3 hoşuma gitti , işlerimi hallettikten sonra Steam üzerinden uygun oyun kovalamaya başlayacağım :D

Mehmet Can Seymen' Alıntı:
Yeni PC niz hayirli olsun :)
Rasim abi guzel oyun onerileri yapmis yukaridaki haric :), daha gercekci olsun simulasyon vari olsun dersen FIFA ya bakmani oneririm diyerek yeni bir tartisma baslatabilirmiyim acaba :lollol:

Teşekkürler kardeşim :)

Futbolla pek aram yok desem asıl ben tartışma başlatmış olur muyum :laugh: