[Urun]: WLtoys V922 3D 6 Kanal Micro Flybarless Heli

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet arkadaşlar,

Yeni bir sürpriz ile karşınızdayız ;). Hatırlarsanız geçen hafta 4 kanal süper bir ürün tanıtmış ( ) ve şiddetle almanızı tavsiye etmiş idik.

Bu hafta ise aynı firmanın yeni bir süprizini sizlerle paylaşıyoruz. :)

GERÇEK INCELEME Detayları için aşağıdaki Konulara bakınız.
WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile Farklar
WLtoys V922 Nasıl ? V911 kadar Dayanıklı mı ? Tavsiye Eder misiniz ?
WLtoys V922 Heli Ilk Enerji Verme, High ve Normal Mod Farkı, Servo ve Pal Açılar
WLtoys V922 : Uçuş Test ve Deneyimlerimiz
WLtoys V922 : Uçuş Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Düşüş Sonrası Kontroller
WLtoys V922 : Kırım ve Tamir ( Frame - Govde Degisimi)
WLtoys V922 : Invert - 3D- Takla Denemelerimiz ve Performans Değerlendirmesi
Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça Uyum Liste

WLtoys V922 2 4G Flybarless 3D 6CH RC Helicopter
Bu sefer WL'nin "yeni BLADE mCPx" > "Hisky FBL-100 Klonu"> klonlamış. Yani suyunun suyu şeklinde. :lollol: Gerçi WLtoys V911'de klonunn klonu idi.

Ürünümüz bu sefer 6 kanal. Yani bir nevi "WLtoys V911" abisi, isminden de anlaşılacağı üzere :laugh:
Henüz piyasa çıkmadı. Aralık ayında çıkması bekleniyor. Fakat ön sipariş vermek mümkün. Ürünün detayları ve test uçuş videoları ekte.

Şayet bu ürün de V911 kadar başarılı olur ise mutlaka alınmalı :bravo:. Böylece çok ucuza, az stres ile 6 kanal heli uçurma heyecanı herkes tadma imkanına bulur.

Çıkanca %99 ben 1 tane alacağım. O zaman gerçek izlenimleri sizlerle yeniden paylaşmış olurum.

Fiyat: $106 (Kargo Dahil)

Sipariş verilebilecek siteler:

Kutu içeriği:
NOT: V911 oldugu gibi "Turnigy 9X" kumanda ile haberleşeceği bildirildi.
1x Heli, with combined rx, esc, linear servo control board
1x 6 ch 2.4G Transmitter
2x 3.7v Lipo battery
1x set first-aid replacement parts
1x 2-3s Lipo charger

Teknik Özellikler:
Flybarless 3D Helicopter, Three-Axis Gyro Control system , Flybarless Balance System
Boy: 238mm
Yükseklik: 93.7mm
Ağırlık: 50g
Ana Rotor Boyu:113mm
Pal Çapı: 249mm
Kuyruk Pal Çapı: 45mm
Batarya : 3.7V 300mAh 30C Li-Poly
Uçuş Süresi: 7 minutes

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: [Urun]: WLtoys V922 3D 6 Kanal Micro Flybarless Heli

Fiyat gerçekten iyiymiş hemen ön sipariş patlatalım üstad. :bravo:

selamlar:
bir süre ara verdiğim rc konusuna bu sitede övgülere mazhar olan v922 ile devam etme kararı aldım
daha önce simulator çalışmam ve 4 kanallı esky kob koaksiyel tecrübem oldu v922 ile ilgili sorularıma üstadlardan yanıt alırsam memnun olacağım :

1- v922 nin kumandası başka bir 6 ch rc helikopterde kullanılabilir mi?
2- bu model için yedek parça siparişi vereceğim mutlaka alınması gereken yedek parçalar hangileri ( helinin hangi parçları daha kırılgan)
3-Banggood dan sipariş verdim 95.59 dolara maloldu...bunun haricinde gümrük vs vergi ödemem gerekecek mi..?

şimdiden teşekkürler kırımsız uçuşlar

Ynt: Ynt: [Urun]: WLtoys V922 3D 6 Kanal Micro Flybarless Heli

Eralp' Alıntı:
selamlar:
bir süre ara verdiğim rc konusuna bu sitede övgülere mazhar olan v922 ile devam etme kararı aldım
daha önce simulator çalışmam ve 4 kanallı esky kob koaksiyel tecrübem oldu v922 ile ilgili sorularıma üstadlardan yanıt alırsam memnun olacağım :

1- v922 nin kumandası başka bir 6 ch rc helikopterde kullanılabilir mi?
2- bu model için yedek parça siparişi vereceğim mutlaka alınması gereken yedek parçalar hangileri ( helinin hangi parçları daha kırılgan)
3-Banggood dan sipariş verdim 95.59 dolara maloldu...bunun haricinde gümrük vs vergi ödemem gerekecek mi..?

şimdiden teşekkürler kırımsız uçuşlar
Merhaba Eralp Bey,

Öncelikle forumuza hosgeldiniz :thumbup: RC Modelcilik virus gibi, vücuda girince çıkmıyor :laugh: Nitekim sizde de öyle olmuş ;)

Sizden rica etsem, sizleri daha yakından tanıyabilmemiz adına TANISMA bölümüne konu açarak kendinizden, yaşadığınız yer, yasınız, modelcilik geçmişiniz.... bahsedebilir misiniz acaba. Böylece tüm üyelerimiz sizleri daha iyi tanıyıp, bundan sonra soracağınız sorulara daha doğru bir şekilde cevap verebilirler.

Gelelim sorunlarınıza. Evet V922 bence de kesinlikle övgüyü hak ediyor. Diğer forumlardaki kullanıcılar pek tutmamış olsa da aşağıda hazırladığımız detaylı konulara baktığınızda onlarla aynı fikirde olmadığımız göreceksiniz ;D Şu konulara mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile Farklar
WLtoys V922 Nasıl ? V911 kadar Dayanıklı mı ? Tavsiye Eder misiniz ?
WLtoys V922 Heli Ilk Enerji Verme, High ve Normal Mod Farkı, Servo ve Pal Açılar
WLtoys V922 : Uçuş Test ve Deneyimlerimiz
WLtoys V922 : Uçuş Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Düşüş Sonrası Kontroller
WLtoys V922 : Kırım ve Tamir ( Frame - Govde Degisimi)
WLtoys V922 : Invert - 3D- Takla Denemelerimiz ve Performans Değerlendirmesi
Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça Uyum Liste

Sorularınıza özel cevap verecek olur isek
1- v922 nin kumandası başka bir 6 ch rc helikopterde kullanılabilir mi? HAYIR ne yazık ki kullanamazsınız
2- bu model için yedek parça siparişi vereceğim mutlaka alınması gereken yedek parçalar hangileri ( helinin hangi parçları daha kırılgan)Oldukca dayanaklı. Kolay kolay kırılmıyor. Ama tabii ki bu sizin daha önceki 6 kanal tecrübenizin ne kadar olduğuna bağlı. Bu konudaki tecrübenizi paylaşırsanız daha detaylı cevap verebiliriz.
3-Banggood dan sipariş verdim 95.59 dolara maloldu...bunun haricinde gümrük vs vergi ödemem gerekecek mi..? Biraz sans ile normalde bir şey ödemeden alıyor olmanız lazım. Eğer kötü sans ile Gümrük inceleme girer ise, o zaman %20 vergi ödeyeceksiniz. Bununla ilgili su konulara bakabilirsiniz.

Internet RC Hobi Sitelerinden Alışveriş için Tavsiyeler
Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

hocam detayli cevabiniz icin tesekkur ederim
oldukca yararli bilgiler mevcut banggood urunu kargolamis bekliyorum

aklimda micro v922 heliye bi scale uh-1 kabin uydurmak var
eger bulabilirsem veya yapabilirsem
sanirim 1/48 olcek uyacak gibi
selamlar...

Eralp' Alıntı:
hocam detayli cevabiniz icin tesekkur ederim
oldukca yararli bilgiler mevcut banggood urunu kargolamis bekliyorum

aklimda micro v922 heliye bi scale uh-1 kabin uydurmak var
eger bulabilirsem veya yapabilirsem
sanirim 1/48 olcek uyacak gibi
selamlar...
Bence SCALE işi ile hiç uğraşmayın. Ürün zaten 50 gr. Uygulamaya düşüneceğiz Scale ağrılığı min 20 gr olsa, toplam ağırlık ciddi şekilde artacaktır.

Bu da genel performans düşüsüne ve herhangi bir çarpma / düşmede daha büyük hasarlara neden olacaktır. Tabii ki bunlar benim şahsi düşüncem. Nihai karar elbetteki sizin ;)

v922 pilotlarından malumat istiyorum
bu ufaklık kaç günde geliyor Banggood dan sipariş ettim
simulator hover falan artık bi yere kadar

Eralp' Alıntı:
Hayırlı olsun bende banggoodtan aldım 16 günde sorunsuz geldi harika bir model çok stabil ve sağlam rüzgara çok iyi dayanıyor rüzgarlı havada da uçurdum sadece titreme oldu ama alıp götürmedi 3D bi yaptı bu heli :D

Eralp' Alıntı:

sevgili eralp, kargo takip numarası olmadan banggood 20. günümde elime ulaştırdı. sevgiler %p

12 Martta bnggood dan satın aldığım v922 helikopterim. bu gün yani 25 martta elime ulaştı. Baya hızlıymış

Cahit Kaş' Alıntı:
12 Martta bnggood dan satın aldığım v922 helikopterim. bu gün yani 25 martta elime ulaştı. Baya hızlıymış
Hayırlı uğurlu olsun Cahit Bey. Inşallah kazasız, kırımsız güzel uçuşlarınınız olur ve en az bizim kadar zevk alırsınız :D

Uçuş öncesi detaylı V922 inceleme konularımaza mutlaka bakmanızı öneririz.

4 Kanal - 6 Kanal Micro Bölümü

Daha sonrada aşağıdaki konuda kişisel yorumlarınızı paylaşırsanız, almayı düşünen diğer arkadaşlara fikirlerini aktarmış olursunuz ;)

WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulguları

Hayırlı olsun Cahit Bey kırımsız uçuşlar. %p

Çok teşekkürler. Tam zamanında geldi aslında. zira v911 imin kuyruk motoru arızalandı. ama yedek olsun diye BNF de almıştım banggood dan. o da yolda.

şu an ev içinde kullanmak istemiyorum. geniş bir alanda kısa zamanda denicem. her ne kadar simülasyon çalışsam da gerçeği ile ne kadar benzer henüz bilgim yok.

Ynt: Ynt:[Urun]: WLtoys V922 3D 6 Kanal Micro Flybarless Heli

Cahit Kaş' Alıntı:
Çok teşekkürler. Tam zamanında geldi aslında. zira v911 imin kuyruk motoru arızalandı. ama yedek olsun diye BNF de almıştım banggood dan. o da yolda.
şu an ev içinde kullanmak istemiyorum. geniş bir alanda kısa zamanda denicem. her ne kadar simülasyon çalışsam da gerçeği ile ne kadar benzer henüz bilgim yok.
Kesinlikle ilk ucusu acık alan ve mümkün ise sıfır rüzgar ve yumuşak zeminde yapmak çok doğru bir karar %p

Cahit Kaş' Alıntı:

Uçuş öncesi tüm ayarları kontrol etmeni ve konuları dikkatli okumanı tavsiye ederim, aceleci davranma sakin ve yavaş stick kontrolleri ile küçük kalkış ve inişler le başla, sonrası kendiliğinden gelir, ve ensonda Trexin 800 nitrosu ile devam eder ;D