[Urun]: Yeni Proje Goblin Urukay

İlker Sönmez

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.drilkersonmez.com
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşımızın yeni modeli Goblin Urukay bugün elimizde olacak ve montajına başlayacağız.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Böylece Goblinin 630 hariç tüm modelleri Adana filomuzdan geçmiş oluyor.

Şu anki mevcut filomuz şu şekilde:

Goblin 380
Goblin 500S
Goblin 570
Goblin 700C
Goblin Speed
Goblin Urukay

Goblin 770'imizi elim bir kaza sonucu pert ettik . Anısı hep kalbimizde yaşayacak :)

2 palli urukay mı var :eek:
Ben ilk defa burda gördüm :)

Hayırlı uğurlu olsun :halay: :halay:

Üç palli modelleri kullananların yaptığı yorumlara bakarak modelin collective açısından belirgin şekilde sağırlaştığını öğrendiğimiz için iki palli modeli tercih ettik.

Öncelikle 770 için geçmiş olsun diyelim :-\ Yeni model hayırlı olsun :thumbup:

Urukay'ı beğeniyor muyum beğenmiyor muyum hala karar verebilmiş değilim :laugh: :D Herhalde bu model buluşmaya yetişir diye düşünüyor ki bu vesile ile dünya gözü ile Urukay da görmüş olalım ;D

Adana ekibinden şov devam ediyor, katılımcı sayısı Yozgat buluşmasını geçecek bu gidişle. :laugh:

Modeller göz kamaştırıyor. :bravo: Sırf görmek için gelinir. :RCKolik:

Elektronik olarak Goblin 770 den kurtardığımız elektroniği kullanacağız :

Motor : Quantum 4530-500 KV 5000 watt
ESC: Castle EDGE 160 HV
Servolar: Torq 9180-9188
BEC: Gryphon Quasar Hyper 75V 20 Amper
FBL: BD3SX
Optipower Ultra Guard

Motor şaftı şu anda iyi görünüyor ancak gözün farkedemeyeceği kadar bir eğrilik bile titreşime sebep olabilir. O yüzden motoru model üzerinde çalıştırınca eğer bir titreşim görürsem yeni şaft sipariş vermem gerekiyor. Bunun dışında servoların bir tanesinde dişlilerde problem olabilir diye düşünüyorum , servoları açıp bakacam. Hepsi gayet normal çalışıyor gibi görünüyor ama genede kontrol etmek lazım. Ola ki bunlarda sıkıntı çıkarsa buluşmada uçar hale gelemeyebilir. İlk uçuş öncesi bayağı bir test yapmak taraftarıyım.

Evet , demin dağıtımcı Abdullah abi aradı , bir sürü sitem etti kaç zamandır görüşemiyoruz diye :) Modeli güvenliğe bırakıyorum dedi.

hayırlı olsun şimdiden kırımsız uçuşlar :saygilar:

Modelin otopsisini gene ben yaptım. Gerçekten komple bir 770 kiti çöpe atmak zor geldi. Elimde sadece rotor kafası , swash ve bir kaç metal parça kaldı :) Belki bir gün lazım olur diye bir kenara koyduk.
Malum sevdiğini kaybettiğin zaman en iyi ilaç yenisini bulmaktır :lollol:

Bu arada ekibimizin kullandığı tüm karbon versiyonların güneş batımına yakın saatlerde kaza geçirmesinden yola çıkarak , karbon versiyonlardaki bol miktardaki siyah rengin oryantasyon kaybında etkili olduğu düşünüyorum. Bu yüzden sarı turuncu kırmızı gibi renkleri tavsiye ediyorum.

Rescue sistemleri işe yaramadı mı? Yoksa uzak mesafede mi oldu olaylar?

Böyle durumlarda sanırım en iyisi, Skookum 720+gps...

Kazayı be görmedim , ama gün batımında oryantasyon kaybı sonucu olduğunu biliyorum. Rescue çektimi çekmedimi sormadım. Arkadaşla görüştüğümüzde daha detaylı bilgi alırım :) Bu arada sk720+gps de %100 garanti değil. Titreşimden kafasının karıştığını ve devreden çıktığını pilot da bunun farkında olmadığında büyük hasara sebep olduğunu görmüşlüğüm var , titreşim engelleme konusunda çok dikkatli olmak lazım :) Her güzelin bir kusuru oluyor.

İlker Sönmez' Alıntı:
...Bu arada ekibimizin kullandığı tüm karbon versiyonların güneş batımına yakın saatlerde kaza geçirmesinden yola çıkarak , karbon versiyonlardaki bol miktardaki siyah rengin oryantasyon kaybında etkili olduğu düşünüyorum. Bu yüzden sarı turuncu kırmızı gibi renkleri tavsiye ediyorum.
Gün batımı bence en sakat zaman dilimi. O zaman dilimi için renk ne olursa olsun bence ciddi bir risk var :-\