V922 Havalanmama sorunu

Tlgalp

Yeni Uye
Selamlar. yaklaşık 3 yıldır rc helikopter ve 4 motorlu olan quadrocopter modelleri uçuruyorum pek çok model denedim aldım sattım yani oldukça iç içeyim bu hobiyle, fakat ilk defa 6 kanala v922 ile geçtim. 10 kez falan heliye alışmak için inverte geçmeden açık alanda 4 kanal bir heli uçurur gibi uçuslar yaptım sonrasında kumanda da solda bulunan idle up stick ini açarak havalanmayı denedim :) sanırım yanlış bi seçim oldu çünkü gazı verir vermez pervaneleri fırlattı heli :lollol: Herneyse kırılan parçaları şipariş ettim yenileri geldi zaten kırım sadece cross axle denen pervanleri tutan ufak boru şeklindeki parçada ve kaybolan stepped rings lerdi. Yeni parçaları ve kendi pervanelerimi yerine taktım fakat hover yapmaya çalıştığımda helikopter yukarı havalanmak yerine asşğıya doğru itiyor kendini. Benm bildiğim bu sorun pervaneleri ters taktığımızda olur defalarca söküp yeniden denedim ama sorun hala aynı ve çözülmedi o yüzden sizlerin yardımını almak için buraya yazdım. Yardım edebilen olursa çok memnun olurum

V922 Havalanmama sorunu

Tolga öncelikle aramıza hoşgeldin,

Kendini tanıtmışsın ama keşke tanışma bölümüne ayrı bir konu açsaydın böylece senin tanımak isteyen diğer modelci arkadaşlarımız oradan seni tanıyabilirlerdi. Şimdi bu konuyla birlikte kaybolacak söylediklerin.

Soruna gelince " idle-up " diye bahsettiğin switch " easy-fly " switchi dolayısıyla modelini invert (ters) pozisyonda kabul ederek kontrolleri veriyor. Sonuç olarak doğaldırki sürekli anapervanen bu sebeple negatif açı alıyor.

Aşağıdaki konuyu incelemeni ve videoları izlemeni öneririm.

Özellikle 6. konu başlığı olan "6- Kumanda ve Fonksiyonları:" dikkat etmeni öneririm ;

4- Uçuş Modu Seçim Düğmesi: Normal mod (L) ve Akrobasi (H) olmak üzere 2 çeşit uçuş modu
5- "Idle-1" Switch: Normal Uçuş modunda (L) Kolay Ters tuşu diyebiliriz. Zira ters pozisyonda bu tuşu ON yapılır ise, yönler tıpki DÜZ pozisyondaymış haline dönüyor. Agrobası (H) modunda ise bilinen standard 3D Idle-up görevi görmektedir.

V922 Havalanmama sorunu

Türker Akgün' Alıntı:
Tolga öncelikle aramıza hoşgeldin,

Kendini tanıtmışsın ama keşke tanışma bölümüne ayrı bir konu açsaydın böylece senin tanımak isteyen diğer modelci arkadaşlarımız oradan seni tanıyabilirlerdi. Şimdi bu konuyla birlikte kaybolacak söylediklerin.

Soruna gelince " idle-up " diye bahsettiğin switch " easy-fly " switchi dolayısıyla modelini invert (ters) pozisyonda kabul ederek kontrolleri veriyor. Sonuç olarak doğaldırki sürekli anapervanen bu sebeple negatif açı alıyor.

Aşağıdaki konuyu incelemeni ve videoları izlemeni öneririm.

Özellikle 6. konu başlığı olan "6- Kumanda ve Fonksiyonları:" dikkat etmeni öneririm ;

4- Uçuş Modu Seçim Düğmesi: Normal mod (L) ve Agrobasi (H) olmak üzere 2 çeşit uçuş modu
5- "Idle-1" Switch: Normal Uçuş modunda (L) Kolay Ters tuşu diyebiliriz. Zira ters pozisyonda bu tuşu ON yapılır ise, yönler tıpki DÜZ pozisyondaymış haline dönüyor. Agrobası (H) modunda ise bilinen standard 3D Idle-up görevi görmektedir.

Türker teşekkür ederim cevabın için. Kumanda ile ilgili olan videoyu şuan izledim zaten kumanda ile alakalı bir problemim olmadığını düşünüyürom çünkü kırım yaşamadan önceki şekilde herşey, easy switch açık değilken ve kumanda L modda iken normal bi şekilde hover yapmaya çalıştığımda heli havalanmıyo ve tam ters iskimetine yani yere doğru ivme kazanıyo. bu sorunu çözemedim bi türlü

V922 Havalanmama sorunu

Tolga bey o zaman size zahmet kumanda da ekranda gozukecek seklilde bir video cekersiniz, belki daha kolay yardimci olabiliriz ;)

V922 Havalanmama sorunu

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tolga bey o zaman size zahmet kumanda da ekranda gozukecek seklilde bir video cekersiniz, belki daha kolay yardimci olabiliriz ;)

resimler ile anlatsamda aynı şekilde bilgilendirici olur sanırım. ilk resimde kumanda ekranında herşey normal gördüğünüz gibi bu haldeyken hover denediğimde helikopter havalanmak yerine aşağıya doğru gitmek isteyip yere baskı uyguluyor resmen landing skid eğiliyor baskıdan. ikinci reimde easy switch kapalı durumda iken pallerin açısı bu halde. :rolleyes:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V922 Havalanmama sorunu

burda is ilk resimde easy switch açıkken pallerin açısı görülüyr. ikinci resimde ise pallerin a yüzleri yukarıda olucak şekilde kutudan ilk çıktıgı gibi taktım hiç bir teslik yok ama neden havalanmıyor çözemedim gitti :mad:

V922 Havalanmama sorunu

Muhtemelen düşme sırasında ana dişli ile ana shaft yerinden çıkmış. Resimdeki noktayı kontrol edin.

Ana dişliğinin yerinden oynamadığını teyid edin (Ana milin uç kısmı, dişliğinin uç tarafında olmalı)

Daha fazla detay için :

V922 Havalanmama sorunu

Muhtemelen düşme sırasında ana dişli ile ana shaft yerinden çıkmış. Resimdeki noktayı kontrol edin.

Ana dişliğinin yerinden oynamadığını teyid edin (Ana milin uç kısmı, dişliğinin uç tarafında olmalı)

Daha fazla detay için :

Hayir mehmet bey ordada bir sikinti yok suan baktim aynen resmdeki gibi benimde. Zaten dusme yasamadim heli ile easy control acikken hover denedim heliyi yerden kaldirmak icin gaz verdigimde palleri firlatti cross axle denilen parca egildi yenisi siparis ettim yerine taktim aynen kitapcikta gosterdigi gibi ve sonra bu sorun olustu. Bu parca shaftin en ust noktasindaki delikten gecen ince bir boru shaftan ve pal tutucularin icinden gecirilip vidalaniyor ve pal tutucularini karsilikli sabitlemek icn kullaniyor sanirim.

V922 Havalanmama sorunu

Hıım Tolga bey. Şimdilik aklıma başka da bir şey gelmiyor ki :rolleyes:

V922 Havalanmama sorunu

tolga bey yanlış görmediysem pal tutucuları ters takmışsınız onu bi kontrol edin yanlış görmüş olabilirim. head link ile pal tutucuların bağlı olduğu yerlerden çıkartın iki pal tutucunun linklerle bağlı olduğu yerler tam ters olması gerekiyo bunu yaptıktan sonra palleride çıkartıp tekrar düz takmanız gerekecek.