V922 Kuyruk Kaçırıyor Hem de Delice !!!

Utku

Yeni Uye
Dün değiştirdiğim sıfır yepyeni kuyruk motorunu mu yoksa v922 yi mi çöpe atayım bilemedim. Az önce uçurmaya çıktım ve helikopteri yerden kaldırdım, sonra fazla yükselince alçaldım derken kuyruk yavaş yavaş sola çevirdi heliyo sonra durdu havadaydı daha bende bu sırada yere çok yaklaştığım için yükseldim kuyruğa komut verdim ama almadı ! Daha fazla uçurup bozmadan indireyim derken heli sakinleşti birden, sonra kuyruk saldı ama havada birkaçkez döndürdü bende çektim holdu , ama anlamıyorum neden oldu bütün bunlar sizce ?

Motoru degistirme sirasinda lehim yaparken motor kablosunu ana karttan soktun mu ? Motoru degistirirken motor kablosunun izalasyonunu kontrol ettin mi ? Buyuk ihtimal motoru yol veren ana kart uzerinde ilgili FET elektronik elemani zarar gormustur. Bu durumda ne yazik ki tek secenek ana karti degistirmek :embarras:

kablo takılıydı ama taa anakarta sıcaklık gitmemiştir nasıl giderki ? Gitse elim yanardı kabloyu tutarekn heralde :eek:

Utkucan Gülüncehan' Alıntı:
kablo takılıydı ama taa anakarta sıcaklık gitmemiştir nasıl giderki ? Gitse elim yanardı kabloyu tutarekn heralde :eek:
Valla benim ki tahmin sadece. Belki de ucus sirasinda bir problem oldu, neticede elektronik bir eleman her an her sey olabiliyor ne yazik ki :embarras:

Neticede net ve acikmolan sey ne yazik ki ana karttin ariza yapmis :-\

bende aynı sorun oldu birkaç defa leğimleri kontrol etmende fayda var bazen gözden kaçabiliyor ufak kopukluklar

Tekrar lehim yaptım olmadı, birde ilk 1 dakika boyunca kaçırma veya kendiliğinden dönme olmuyor ama anakart ısındıkça sorun başlıyor.

Utkucan Gülüncehan' Alıntı:
Tekrar lehim yaptım olmadı, birde ilk 1 dakika boyunca kaçırma veya kendiliğinden dönme olmuyor ama anakart ısındıkça sorun başlıyor.
Bu durumda kart üzerindeki bir eleman enerji altında deger değiştiriyor ve problem çıkarıyor demektir. Kartı degistirmekten başka care yok gibi ne yazık ki :-\

Herkese selamlar,

V922 yerden havalandiginda ara ara kuyruk titremesi ( savurma , kaçırıyor , vibrasyon , sallıyor ) yapiyor.

Kuyruk pal'i motor cubuguyla sifira sifir konumda,
Tum disliler kontrol ettigim kadariyla duzgun,
Tailboom yerinde,

Sizce neden olabilir, forumda ve nette aradim ama herhangi bir net bilgi bulamadim. Berkay Arkadasimiz ruzgarla ilgili birsey bahsetmisti sanki, acaba havanin ruzgarli olmasiyla ilgili birsey mi?

Tesekkurler,
*parantez icinde o kelimeleri yazmamin sebebi, baska biri ayni sorunla ilgili arama yaparsa rahatlikla bu konuyu bulsun diyedir :D cunku sorunu dile getirirken tabir edilebilecek bir cok kelime var :D

Bulut' Alıntı:
Berkay Arkadasimiz ruzgarla ilgili birsey bahsetmisti sanki, acaba havanin ruzgarli olmasiyla ilgili birsey mi?

Tesekkurler,
*parantez icinde o kelimeleri yazmamin sebebi, baska biri ayni sorunla ilgili arama yaparsa rahatlikla bu konuyu bulsun diyedir :D cunku sorunu dile getirirken tabir edilebilecek bir cok kelime var :D
Eğer bu durum biraz aşırı bir rüzgarda oluyor ise normal. Zira hem helinin palleri ile oluşan dönmeyi hem de rüzgarın etkisi ile mücadele edersen bazı durumlarda yeterli olmuyor olabilir. Bu durumu normal 6 kanallarda GAIN değerini arttırmak süretiyle ayarlıyoruz ama microlarda özellikle V922 gibi fırçasız kuyruk motoru kullananlarda bu mümkün değil ne yazık ki :embarras:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eğer bu durum biraz aşırı bir rüzgarda oluyor ise normal. Zira hem helinin palleri ile oluşan dönmeyi hem de rüzgarın etkisi ile mücadele edersen bazı durumlarda yeterli olmuyor olabilir. Bu durumu normal 6 kanallarda GAIN değerini arttırmak süretiyle ayarlıyoruz ama microlarda özellikle V922 gibi fırçasız kuyruk motoru kullananlarda bu mümkün değil ne yazık ki :embarras:

Evet rüzgar hafif değildi. Evde test etmeye çalıştım ama gözlemleyemedim... O zaman muhtemelen rüzgardandır gibi...

:saygilar:

Bulut' Alıntı:
Evet rüzgar hafif değildi. Evde test etmeye çalıştım ama gözlemleyemedim... O zaman muhtemelen rüzgardandır gibi...
:saygilar:
Hafif değildi demek, epey vardı demek oluyor galiba :laugh: Bu durumda her şey normal ;)