[Video]: 24.02.2016 Mini Ankara Buluşması

[Video]: 18.02.2015 Mini Ankara Buluşması

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Maşallah arkadaşlar ekip şahane Uçuşlar yürek hoplatan cinsten, Uçanın çekenin katılanın ellerine sağlık maiden hayırlı olsun, keyifle izledim. :thumbup: :thumbup:

Mustafa hocam maidenimiz kazasız belasız geçti şükürler olsun teşekkür ederiz gainle alakalı bi sıkıntımız var onuda aşarsak inşallah tiridiye başlarız yavaş yavaş :)

kemalcan' Alıntı:
Mustafa hocam maidenimiz kazasız belasız geçti şükürler olsun teşekkür ederiz gainle alakalı bi sıkıntımız var onuda aşarsak inşallah tiridiye başlarız yavaş yavaş :)
Gain işleri kumanda dan olamıyorsa 150 liralık Windows tabletler den alıp ayar süreci bitene kadar taşımak lazım ayar işi bitti gi zamanda evde bırakmak lazım ama o olmuyor ayar işi bitiyor yinede birsey olursa diye yanda taşınıyor ama iyidir bence ucuz bir tablet.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Aynen kumanda ile yapamıyoruz malesef laptopun da pili öldüğü için şarjdan çıkarınca direk kapanıyo artık bi çaresine bakcaz sahada ayar şart :)

Tamam alcam v control :lol:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Maşallah arkadaşlar ekip şahane Uçuşlar yürek hoplatan cinsten, Uçanın çekenin katılanın ellerine sağlık maiden hayırlı olsun, keyifle izledim. :thumbup: :thumbup:

Teşekkürler abi. :saygilar:

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Güzel bir etkinlik olmuş, nice keyifli uçuşlar dilerim. Bu heliler ile yapılan akrobasinin 10 da 1 ini quadcopter e yaptırsak, havada Esc leri motorları ayrı ayrı Toplarız, yere 10 parça halinde iner heralde :)

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Teşekkürler. :saygilar:

Hardları da izledim, şimdi biraz yorum zamanı :) Artık klasik "eline sağlık, çok güzel uçuş" demenin yanında yorum da yapmak istiyorum. Onlardan zaten bolca diyorum diyoruz diyorlar...

* Tictoclar, piroflip, hurricane... Hepsi yine bolca aksiyonla harmanlanmış. Zevkle izledim.
* Tictoc sonraları bazı yerlerde tek tur kuyruk çevirme var. Bu bi tık daha şıklık katıyor çıkışlarına...
* Piroflip güzel, biraz daha yere yakın olunca heyecan düzeyi artacaktır. Güzel bi gerçek uçuş bulamadım şimdi ama simde şöyle bişey yapmış birisi;
* Hurricaneler var da, funnel da aradım biraz.
* Tail in invertten gidip yükselip overspeed ile bitiriyorsun. Gelirken güzel oluyor, ses zaten harika... Giderken ise ani pozitifler verip irtifa değiştiriyorsun, onlar hareketin sürekliliğini bozuyor gibi oluyor, o kısımları pek beğenmedim :D

Kemal'in hoverda elevator wobble tarzı bişey var. Mekanik olarak da bi bakmak lazım. Swashtaki ball'lar çok gevşek olmayıp diğer taraftan rahatça hareket ediyor mu? Paller ne çok gevşek ne aşırı sıkı mı? Damperlar modelin kendi ile gelen stok olanları mı, her tarafları ve spindle güzelce greslenmiş mi? Kafadaki bütün linkler rahatça hareket edebiliyor mu? Kafaturu düşük mü yoksa ideal değerinde mi? Herşey ok ise, cyclic gain değeri ile oynayarak çözülmesi lazım.

Bir de rengine aldanmasın, o plastik gibi duran kuyruk pallerini sallasın. Emre abi çok çekti titreşimden, sebebi dandik kuyruk palleri çıktı. 700 model için CF dışında pek kullanmamak lazım.

Bir de videolar çok canlı :) 50-60fps videoların tamamı çok güzel görünüyor youtube'da... Boyut olarak çok fark ediyor mu upload ederken? 2-3dk lık bir video kaç mb'dan kaç mb'a çıkıyor 30fps den 50fps ye geçince?

Rasim Öztürk' Alıntı:
Güzel bi gerçek uçuş bulamadım şimdi ama simde şöyle bişey yapmış birisi;

Gezinirken denk geldi, paylaşmış olayım onu da :) 1.30 gibi başlıyor...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hardları da izledim, şimdi biraz yorum zamanı :) Artık klasik "eline sağlık, çok güzel uçuş" demenin yanında yorum da yapmak istiyorum. Onlardan zaten bolca diyorum diyoruz diyorlar...

* Tictoclar, piroflip, hurricane... Hepsi yine bolca aksiyonla harmanlanmış. Zevkle izledim.
* Tictoc sonraları bazı yerlerde tek tur kuyruk çevirme var. Bu bi tık daha şıklık katıyor çıkışlarına...
* Piroflip güzel, biraz daha yere yakın olunca heyecan düzeyi artacaktır. Güzel bi gerçek uçuş bulamadım şimdi ama simde şöyle bişey yapmış birisi;
* Tail in invertten gidip yükselip overspeed ile bitiriyorsun. Gelirken güzel oluyor, ses zaten harika... Giderken ise ani pozitifler verip irtifa değiştiriyorsun, onlar hareketin sürekliliğini bozuyor gibi oluyor, o kısımları pek beğenmedim :D

Kemal'in hoverda elevator wobble tarzı bişey var. Mekanik olarak da bi bakmak lazım. Swashtaki ball'lar çok gevşek olmayıp diğer taraftan rahatça hareket ediyor mu? Paller ne çok gevşek ne aşırı sıkı mı? Damperlar modelin kendi ile gelen stok olanları mı, her tarafları ve spindle güzelce greslenmiş mi? Kafadaki bütün linkler rahatça hareket edebiliyor mu? Kafaturu düşük mü yoksa ideal değerinde mi? Herşey ok ise, cyclic gain değeri ile oynayarak çözülmesi lazım.

Bir de rengine aldanmasın, o plastik gibi duran kuyruk pallerini sallasın. Emre abi çok çekti titreşimden, sebebi dandik kuyruk palleri çıktı. 700 model için CF dışında pek kullanmamak lazım.

Bir de videolar çok canlı :) 50-60fps videoların tamamı çok güzel görünüyor youtube'da... Boyut olarak çok fark ediyor mu upload ederken? 2-3dk lık bir video kaç mb'dan kaç mb'a çıkıyor 30fps den 50fps ye geçince?

Rasim saol yorumların için en azından mantıklı olarak sorunu çözmeye yönelik doğru tespitlerde bulunmuşsun bazı arkadaşlar gibi laf olsun diye bişeyşler yazmamışsın herneyse.
O plastik gibi dediğin kuyruk palleri gerçektede kbdd plastik :laugh: ve üzeri oje ile boyalı :lol: kuyrukla ilgili bi sorunumuz yok taş gibi ama illaki değişecek.
helifreak ta şöyle bi konu buldum ( ) şöyleki gaui x 7 ile neo kullanmak istersek sanırım gainleri düşük seviyo gaui x 7 de neo kullanacak arkadaşların dikkatine. zaten kadir abi bana gerekli parametreleri söyledi daha helikoptere elimi süremedim uygulicam inşallah bu hafta.
K bar da direk pc üzerinde yaptığımız ayarlarla gayet güzel maiden yapmıştık 3 d yapılacak seviyedeydi. Neo bizi biraz uğraştıracak gülü seven dikenine katlanır diyorum ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:

Ben kendi kısmıma cevap vereyim. :laugh:

Şöyle açıklıyım:

10 saniyelik bir video için; 25p çekim 65 mb boyutunda, 50p çekim ise 69 mb boyutunda oluyor. Bunların ikisindede 50 mbps bitrate değeri sabit.

Yani 50 mbps sabit görüntü verisi kullandığı için 25 ve 50 fps arasında çok boyut farkı oluşmuyor. Boyutu etkileyen fpsden çok görüntünün bitrate değeri. Bitrate değerini düşürdüğümüzde boyutta oldukça düşüyor.
( Aslında fps saniye başına kaydettiği kareyi belirtiyor. 50p'de 25'e göre saniye başına iki kat fazla kare kaydetmesine rağmen boyutta ciddi bir fark oluşmuyor, buda makinenin sıkıştırma parametreleriyle alakalı.)

Tabi ben videoları yüklemeden önce mutlaka render işleminden geçiriyorum. Render sırasında bitrate ayarını 50'den 15'e kadar düşürüyorum. Bu konudaki Arda'nın ilk uçuş videosundan örnek vereyim. 2:30 uzunluğundaki videonun orijinal hali 965mb, renderdan sonraki hali 278mb. Yani youtube'daki hali 278 mb boyutunda.

Bu düşürme normalde pc'de izlerken çok az kalite kaybına yol açsada, youtube zaten videoların kalitesini oldukça düşürdüğü için kesinlikle anlaşılmıyor. Yani 50mbps olarak renderlayıp yada direk orijinal halini yüklesem son izleyici için görüntü aynı olacak.

Upload kısmıda internet hızına bağlı olarak değişiklik göstercektir tabi. :)

Rasim Öztürk' Alıntı:

Rasim ellerine sağlık benim için böyle bir yorum çok daha değerli. :thumbup:

Beğenilerin için çok teşekkürler. :thumbup:

***Piroflip gerçekten zor bir hareket.Benim için tam anlamı ile refleks oluşmadı. O yüzden yere fazla yaklaşmakta istemiyorum. :laugh:

***Funnel konusunda modelim eskisine göre ciddi anlamda agresif ve hassas.Çok memnunum ama mümkün olsa funnel ve hurricanelerde eski ayarlarım aktif olmasını isterdim.:)

***Tail in invert konusunda videoyu izlerken bende sevmedim senin gibi.Fakat çıkan sesi sevdiğim için yapıyorum sanıyorum. ;D Aslında tırmanma öncesi nedense bir eksi basıp öyle geçmek gerektiğini düşünüyorum.Modele düzgün bir tırmanma için gereken enerji gibi. ( trambolin etkisi diyebiliriz ;D )

Burak'tan süper bir bonus geldi. :thumbup:

Arda Erkan' Alıntı:
Burak'tan süper bir bonus geldi. :thumbup:

Şimdi buna bakıyordum kardeşim valla masallah diyim ne diyim bilemedim ki [emoji28][emoji28]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Burak Öğüt' Alıntı:
Ben kendi kısmıma cevap vereyim. :laugh:

Şöyle açıklıyım:

10 saniyelik bir video için; 25p çekim 65 mb boyutunda, 50p çekim ise 69 mb boyutunda oluyor. Bunların ikisindede 50 mbps bitrate değeri sabit.

Yani 50 mbps sabit görüntü verisi kullandığı için 25 ve 50 fps arasında çok boyut farkı oluşmuyor. Boyutu etkileyen fpsden çok görüntünün bitrate değeri. Bitrate değerini düşürdüğümüzde boyutta oldukça düşüyor.
( Aslında fps saniye başına kaydettiği kareyi belirtiyor. 50p'de 25'e göre saniye başına iki kat fazla kare kaydetmesine rağmen boyutta ciddi bir fark oluşmuyor, buda makinenin sıkıştırma parametreleriyle alakalı.)

Tabi ben videoları yüklemeden önce mutlaka render işleminden geçiriyorum. Render sırasında bitrate ayarını 50'den 15'e kadar düşürüyorum. Bu konudaki Arda'nın ilk uçuş videosundan örnek vereyim. 2:30 uzunluğundaki videonun orijinal hali 965mb, renderdan sonraki hali 278mb. Yani youtube'daki hali 278 mb boyutunda.

Bu düşürme normalde pc'de izlerken çok az kalite kaybına yol açsada, youtube zaten videoların kalitesini oldukça düşürdüğü için kesinlikle anlaşılmıyor. Yani 50mbps olarak renderlayıp yada direk orijinal halini yüklesem son izleyici için görüntü aynı olacak.

Upload kısmıda internet hızına bağlı olarak değişiklik göstercektir tabi. :)

Şimdi üstad, olay sanırım bitrate de kopuyor :)

Ben yozgatta 50p ile çekimler yaptım, hiç renderlamadan olduğu gibi yükledim. Toplamda 32gb çekim yapmıştım, haliyle upload bayağı üzdü. Ama youtube'da 50-60p videoları izlemek apayrı bir keyif... Youtube sitesinde tabii, forumdan player uygulaması aracılığı ile değil.
Boyutlar şişince 1080*50p den vazgeçip, 1080*25p ile çekmeye başladım. 35mbps den 24 mbps ye düştü. Makinenin çekim modları aşağıda var.

Yapmam gereken, yine 1080*50p ile çekip, bitrate düşürmek sanırım... Corel Video Studio Pro X8 kullanıyorum, orda bunların ayarı var mıdır? Baktım ama çok fazla seçenek göremedim.

Kayıt modu

Dört AVCHD kayıt kalitesi modu

50P: 1920 x 1080, 28 Mbps;
MXP 50i/PF25: 1920 x 1080, 24 Mbps;
FXP 50i/PF25: 1920 x 1080, 17 Mbps;
LP 50i/PF25: 1440 x 1080, 5 Mbps

Dört MP4 kayıt kalitesi modu

50p: 1920 x 1080, 35 Mbps;
25p: 1920 x 1080, 24 Mbps,
25p: 1920 x 1080, 17 Mbps,
25p: 1280 x 720, 4 Mbps