[Video]: Blade mCPx BL Soft 3D Yemek Arası Mini Uçuş

Berkay35' Alıntı:
Abi zaten bu model ile 922 kıyaslamak doğru olmaz ikiside tamamen farklı klasmanlarda :)
Evet kesinlikle haklısın Berkay %p Yanlış ifade kullanmışım :embarras: Her ikisinin yeri ve amacı farklı. Amaç ve ihtiyaca göre her ikisi de doğru tercih ve doğru model :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet kesinlikle haklısın Berkay %p Yanlış ifade kullanmışım :embarras: Her ikisinin yeri ve amacı farklı. Amaç ve ihtiyaca göre her ikisi de doğru tercih ve doğru model :thumbup:
Evet abi v922 tam bir eğitim modeli ve ben bunun çok büyük kanıtıyım :laugh: Mcpx bl tam bir 3d canavarı sende bunun kanıtısın :laugh:

922 super bi model en azindan cok saglam ben 20 m irtifadan hold cektim cakildi model ve hicbirsey olmadan ucmaya devam etti

Berkay sende imzadaki 922 yi kaldir artik bence puhahahah

Pilotajım olsa hiç durmam bu canavarı alırım!! %p

Ama alırsam rahat durmayıp uçurmaya çalışacağım için uzak durmak en iyisi ;D ;D Bu güçle en iyi kırımları yaşıyacağım kesin :lollol:

Mehmet bey elinize emeğinize sağlık Türker beyinde kameramanlığını görmemezlikten gelinmez ;) zevkle izledim görsel şölen için tşkler.

arkadaşlar,, mcbl bl de kullandığınız idle up değerlerini yazabilirmisiniz (throttle, pitch, expo) bugün invert denedim heliyi ilk inverte a aldım ama tutamadım sonra düzelttim tekrar denedim yine aynı üçüncü de yeri gördü zaten hasar yok şükür,, sadece dişli oynadı yine yerine taktık acaba ilk taktığımda yerine tam oturtamadım da yeterli negetive açımı vermedi diyorum,, model invertte saçmaladı gibi, yada pilotaja mı bağlı bu hafta deneyip görücez tekrarda ayarlar konusunda sıkıntı mı var onuda merak ediyorum...

Güzel uçuş olmuş :) Kendi küçük işlevi büyük hemen fırlayıp gidiyor. Ben sizin büyük helikopterle uçuşunuzu geçen ilk defa gördüm buluşma konusunda, hep mikro uçuş videolarınızı izledim :D

kadir kocaman' Alıntı:
arkadaşlar,, mcbl bl de kullandığınız idle up değerlerini yazabilirmisiniz (throttle, pitch, expo) bugün invert denedim heliyi ilk inverte a aldım ama tutamadım sonra düzelttim tekrar denedim yine aynı üçüncü de yeri gördü zaten hasar yok şükür,, sadece dişli oynadı yine yerine taktık acaba ilk taktığımda yerine tam oturtamadım da yeterli negetive açımı vermedi diyorum,, model invertte saçmaladı gibi, yada pilotaja mı bağlı bu hafta deneyip görücez tekrarda ayarlar konusunda sıkıntı mı var onuda merak ediyorum...
Kadir Bey,

Manualdeki değerleri aynen girdik. Şayet sizde invert pozisyonda tutunma sorunu varsa, ki benze durum bugün Mordo abide de vardı, o zaman sorun bence başka.

Şöyle ki, zamanla bazen düşmelere sonucunda Swasplate orta konumu referans olarak kayabiliyor. Bu durumda da, her ne kadar manualdeki değerleri doğru girmiş olsanız bile, siz de + ve - açı değeleri farklı oluyor.

Bu durumda servo kolların boylarını uzatmak / kısaltmak gerekiyor. Bunu nasıl kontrol edip, düzeltebileceğinizi daha önce V922 ile ilgili aşağıdaki konuda anlatmış idik. İsterseniz bir kontrol edin, olmadı deneden konuşuruz.

NOT: Bu arada BL'nin link ballerinde yön olayı var unutmayın. Yani yarım dur sıkma ve açma değil, tam tur yapmanız gerekecek. Aksi halde servo kolunu zaten swashplate takamayacaksınız. Bir de tüm kollarda aynı tur sayısını uygulamayı unutmayın ;)

Kadir Bey,

Manualdeki değerleri aynen girdik. Şayet sizde invert pozisyonda tutunma sorunu varsa, ki benze durum bugün Mordo abide de vardı, o zaman sorun bence başka.

Şöyle ki, zamanla bazen düşmelere sonucunda Swasplate orta konumu referans olarak kayabiliyor. Bu durumda da, her ne kadar manualdeki değerleri doğru girmiş olsanız bile, siz de + ve - açı değeleri farklı oluyor.

..............

teşekkürler Mehmet Abi, Çok fazla kırım yaşamadım 1 kere ilk gün çakılmıştı o zaman da bütün hareketleri rahatlıkla yapıyordu,, ondan sonra bir daha hiç düşmedi sanırım pilotajım buna yeterli değil model çok atik, dediğiniz gibi pal açılarını tekrar kontrol etmekte fayda var ama pilotaj işte bir türlü olmadı mı olmuyor...

kadir kocaman' Alıntı:
teşekkürler Mehmet Abi, Çok fazla kırım yaşamadım 1 kere ilk gün çakılmıştı o zaman da bütün hareketleri rahatlıkla yapıyordu,, ondan sonra bir daha hiç düşmedi sanırım pilotajım buna yeterli değil model çok atik, dediğiniz gibi pal açılarını tekrar kontrol etmekte fayda var ama pilotaj işte bir türlü olmadı mı olmuyor...
Söylemeyi unuttum, bazen fabrika ayarlarında da küçük sapmalar olabiliyor. Bence mutlaka kontrol et.

Bu arada, model küçük ama boyutuna aldanmamak lazım, gerçekten atik ve çevik. Bu yüzden alışması vakit alacaktır ve gayet normal. Bir de bu mikrolar collective management dediğimiz doğru zamanda sağ ve sol stickleri oynatmayı çok güzel öğretiyor. Her şey zamanla :)

Ben 3 yıldır bu işin içindeyim, ve ilk invert hover yapalı nereden ise 1,5 yıl oldu. Fakat son 3 aydır yavaş yavaş ters uçuşlar yerine oturdu. Bu nedenle acele etmeden aynen devam. Bazı insanlar çok hızlı yol alıyor, bazıları da benim, sizin gibi biraz daha sürece ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle sabırla devam ederseniz, bir gün her şeyin yerine oturduğunu göreceksiniz.

Bu arada siz zevk alıyor musunuz uçarken. Şayet evetse, bu durumda ne yaptığımız, ne kadar yaptığımızın ne önemi var. Inanın Tareq sizden benden daha az zevk alıyordur, malum artık adam doyuma ulaşmış, sadece seyirciye oynuyor :laugh:

Bu arada siz zevk alıyor musunuz uçarken. Şayet evetse, bu durumda ne yaptığımız, ne kadar yaptığımızın ne önemi var. Inanın Tareq sizden benden daha az zevk alıyordur, malum artık adam doyuma ulaşmış, sadece seyirciye oynuyor :laugh:
haklısın Mehmet Abi, tabi önemli olan zevk almak ama yeni hareketleri de yapmak istiyor insan,,, şu pal açılarına hafta içi bir göz atıcam,, teşekkür ederim