[Video]: Cameron Airshow 2014 - Gerçek Uçakla Akrobasi Show

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Malum uçaklara karşı pek ilgim yok :lollol: :lol: Bu nedenle de çok fazla uçak videosu izlemiyorum, vakit kaybı olmasın diye :lollol: :lol:

Ama şu ana kadar gördüğüm en güzel ve muhteşem gerçek uçak ile yapılan akrobasi show :thumbup: Mutlaka izleyin derim :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Harika olmuş :)

AT-6 Texanlar şahane ya :D :halay: :halay:

bu arada :D şşş heliciler :D şşş size diyorum :lol: :lol: :lol: böyle model uçak ile gerçek uçağın aynı hareketleri yapabildiğini gördük :D peki 3D yapan bi heli vidyosu koyunda izleyelim yav ;D acık gülelim :lol: :lol: :lol: :p :p :evil: :evil: :evil: :evil:

Hiç bu kadar dumanlı bir gösteri görmemiştim. Güzel görüntüler... %p

Mesut AKIN' Alıntı:
bu arada :D şşş heliciler :D şşş size diyorum :lol: :lol: :lol: böyle model uçak ile gerçek uçağın aynı hareketleri yapabildiğini gördük :D peki 3D yapan bi heli vidyosu koyunda izleyelim yav ;D acık gülelim :lol: :lol: :lol: :p :p :evil: :evil: :evil: :evil:

Valla Mesut, sanki aklımdan geçenleri okudun! Bırak bu da onlara kapak olsun! ;D

Mesut yaa belden aşağı vurma. Onlar zaten mahcup durumdalar şimdi. :)

Eskiden Hezarfen'de Ali İsmet Öztürk'ten benzer şovlar izleyebiliyorduk.

NOT: Videonun sonu çok hoş. Herhangi bir hayvan ve pilot zarar görmemiş! :lol:

Sümer Yamaner' Alıntı:
...
NOT: Videonun sonu çok hoş. Herhangi bir hayvan ve pilot zarar görmemiş! :lol:

Sümer Bey, ben de her uçuş gününün sonunda bunu düşünürüm! Uçuş alanımız malum!

Ortada bir yanlış anlama var. Ben gercek uçakları veriyorum. Benim derdim o Cook basit mekanik ve elektroniğe sahip modelleri ile :) :) ;)

Ynt: [Video]: Cameron Airshow 2014 - Gerçek Uçakla Akrobasi Show

Mehmet abi ucak cok basit biseymi sana gore ? birkere aerodinamik harikasidir , sizin helikopterlerin asla yapamayacagi seyleri yapiyor ;) hangi helikopteri bulutlarin uzerinde ucarken gordun ? atmosfere kadar cikanini duydun ? yada hangi helikopter ses hizini mac1 mac 2 yi astigini gordun :D ahaha

Sumer abi bak yine belden assagi oldu ya :D ahahaha xdxd

Ömer abi ah bu heliciler ah bu heliciler :p

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi ucak cok basit biseymi sana gore ? birkere aerodinamik harikasidir , sizin helikopterlerin asla yapamayacagi seyleri yapiyor ;) hangi helikopteri bulutlarin uzerinde ucarken gordun ? atmosfere kadar cikanini duydun ? yada hangi helikopter ses hizini mac1 mac 2 yi astigini gordun :D ahaha
Ustad usteki mesajimi iyi okumadan galiba :lol: Ben zaten gercek ucaklari bu yuzden seviyorum, sen bu mesajinla sebebini aciklamis olsun ;D

Benim derdim ucak modelleri ile, gercekleri ile degil. Basit yapi ve elektronik dedigim kisimda zaten gercekleri icin degil, modeller icin gecerli :lollol: Tak 3, pa4don hatta 2 uyduruk servo, 3 kanal olarak ucur. Ama Heli oylemi, en microsu bile bir teknoloji harikasi ;D

Ya bir de dikkat edersen bu konuyu acan benim. Bu da soylediklerimin guzel bir teyidi olsa gerek :lol:

yok abi ben mesajini cok iyi anladim :D , model ucaklarda uyduruk tahta olurmu okadar agirlik merkezi kanat kaldirma kuvveti , yuzey alani , modelin boyuna gore agirlik orani vs birsuru seyi varda , ben anlatsamda heliciler bunu anlayamaz :D anlayamadiklari icin heli kullaniyorlar zaten yukari kalk assagi in asansor gibi :p

(not : arkadaslar yanlis anlamayin sakalasiyoruz :D )

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
yok abi ben mesajini cok iyi anladim :D , model ucaklarda uyduruk tahta olurmu okadar agirlik merkezi kanat kaldirma kuvveti , yuzey alani , modelin boyuna gore agirlik orani vs birsuru seyi varda , ben anlatsamda heliciler bunu anlayamaz :D anlayamadiklari icin heli kullaniyorlar zaten yukari kalk assagi in asansor
Yok artik :laugh: izin ver o kadarcik birseyler de olsun be ustad :lol: :lollol:

Bir de oyle Arda Arda yazinca karisik gelen tum terimleri ve ucagi etkilerini, baktim ucakcilar aciklamiyor, ki haklilar yoksa isin gercek yuzu ortaya cikacak :lollol: :lol:, bir helici olarak 1 saat nette arastirdim ve konusunu bile actim ;)

Dusun yani tum soylediklerin bir helici tarafindan 1 saatte anlasilabilecek kadar basit seyler :lol: :lollol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yok artik :laugh: izin ver o kadarcik birseyler de olsun be ustad :lol: :lollol:

Bir de oyle Arda Arda yazinca karisik gelen tum terimleri ve ucagi etkilerini, baktim ucakcilar aciklamiyor, ki haklilar yoksa isin gercek yuzu ortaya cikacak :lollol: :lol:, bir helici olarak 1 saat nette arastirdim ve konusunu bile actim ;)

Dusun yani tum soylediklerin bir helici tarafindan 1 saatte anlasilabilecek kadar basit seyler :lol: :lollol:

Mehmet Abi ben daha uçakçıların senin markaja aldıklarını yeni gördüm, yalnız bırakmazdım seni :eek: ;D

Neyse bende dahil olup konuyu iyice uzatmıyayım, yoksa uçakla helinin farkları ortaya çıktıkça herkes helici olacak bize de didişecek uçakçı kalmayacak, bir renktir sonuçta olması lazım onunda. :lollol: :lol: :lol:

İyidir iyidir uçakta iyidir, gerçek söylüyorum. :lol: :lol: :lol: