[Video]: Cameron Airshow 2014 - Gerçek Uçakla Akrobasi Show

Amma bıdıbıdı ettiniz. Bir kere burada yaptığımız şeyin adı "modelcilik"!
Ne demek? Gerçekten var olan birşeyi modelleyerek küçüğünü yapıyor ve kullanıyoruz. O halde temelde gerçekte var olan bir şeyin gerçekte var olan davranışlarının modellenmesi lazım. Hani vantilatörlerinizde o "gerçeklik"???
Har har har oradan oraya vurup sonra tuzla buz ediyorsunuz, neymiş helikopter uçuruyormuş beyler. Hadi canımmm...
Haa aranızda scale kanopiler ve detaylarla modeli renklendiren ve gerçekten scale uçanlar olabilir. Ama şu tik tak mı tick tock mu her ne karın ağrısıysa, onu yapan bi tane gerçek helikopter gostersenize bana. Bi tanecik video yaw. Yok mudur? :lol:

Valla Sümer abime katılmamak elimde değil, ne o öyle vız vız , cız cız arı gibi , aslında Sümer abim'den harika bir scale helici olabilirdi.Gerçekten .Zamanında yaptığı hoverlere bakarak kesinlikle Sümer abim mükemmel bir scale heli pilotu olurdu.Ancak ne oldu , geldi daha acemi birkaç heli pilotu , kırdılar helilerini 3D yapacağız diye , Sümer abi de baktı uçakçılar sakin sakin kalkıyoooor , dönüp havada sakince iniyorlar.O da bu tam benim işim dedi.İşte bunu için uçakcı oldu Sümer abim, ama biliyorum gönlünün taaaaaa derinliklerinde , şöyle 600 sınıf güzel bir Century kasa Bell222 uçurma hevesi var...Var yaa , adım gibi biliyoruuum... :evil:

Sümer Yamaner' Alıntı:
... Ama şu tik tak mı tick tock mu her ne karın ağrısıysa, onu yapan bi tane gerçek helikopter gostersenize bana. Bi tanecik video yaw. Yok mudur? :lol:
" Allah biliyoda vermiyo biliyoda vermiyoooo " bize gerçek helileri Sümer Abi. :lollol: :lol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
" Allah biliyoda vermiyo biliyoda vermiyoooo " bize gerçek helileri Sümer Abi. :lollol: :lol: :lol:

Vermez tabii!...Küçüğü bile dünyanın parası, kırıp dökeceksiniz gerçeklerini de... Tik tok yapmaya kalkacaksınız, tik var tok yerde maazallah!... :lollol:

Omer Erkan' Alıntı:
Vermez tabii!...Küçüğü bile dünyanın parası, kırıp dökeceksiniz gerçeklerini de... Tik tok yapmaya kalkacaksınız, tik var tok yerde maazallah!... :lollol:
Bu videodaki uçakçı abilerin yaptıkları hareketler çok mantıklı hareketler diyorsun öyle mi yani Ömer Abi. :laugh:

Bu adamlar çıldırmış :) resmen canlarını ortaya koymuşlar, valla helal olsun :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Bu videodaki uçakçı abilerin yaptıkları hareketler çok mantıklı hareketler diyorsun öyle mi yani Ömer Abi. :laugh:

Ohooo... Abim sen olayı kavrayamamışsın bi kere. "Mantık" arayacaksak bu forumda ne işimiz var ki?! Hangimiz "akıllı, mantıklı" olduğunu iddia edebilir??? :lol:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ohooo... Abim sen olayı kavrayamamışsın bi kere. "Mantık" arayacaksak bu forumda ne işimiz var ki?! Hangimiz "akıllı, mantıklı" olduğunu iddia edebilir??? :lol:
Dedigin gibi abi bu hobide mantik pey yok, modelci dedigin biraz catlak ve mantiksiz olmali. Iste biz de diyoruz ki olmusken en iyisi olalim :lollol: :lol: Bu yuzden model olarak en mantiksiz olani tercih ettik :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Dedigin gibi abi bu hobide mantik pey yok, modelci dedigin biraz catlak ve mantiksiz olmali. Iste biz de diyoruz ki olmusken en iyisi olalim :lollol: :lol: Bu yuzden model olarak en mantiksiz olani tercih ettik :lol:

Aman aman alın sizin olsun. Ama unutmayın aranızdaki en uçuk helicilerden Karakaya bile uçakçı oldu. Gözü uçaktan başka birşey görmüyor. :D :p

Sümer Yamaner' Alıntı:
Aman aman alın sizin olsun. Ama unutmayın aranızdaki en uçuk helicilerden Karakaya bile uçakçı oldu. Gözü uçaktan başka birşey görmüyor. :D :p
Biliyorsun abi yukseklerde oksijen orani az oluyor ve uzun sure kalinca insanda asiri yorgunluk basliyor ;)

Biraz asagiya inip, nefes alip dinlenmek istemistir :lollol: :lol: Dinlensin yine zirveye geri doner abi, ben eminim :lol: :halay:

Uçakçı-helici tartışması başlamış yine. Ben iki aylık modelcilik tecrübemle, plandan uçak yapıp uçurduktan sonra helici olmaya karar verdim. :) sonuçta uçtu mu uçtu, bu kadar basit. :)

Ynt: [Video]: Cameron Airshow 2014 - Gerçek Uçakla Akrobasi Show

Cahit bey olay bu zaten ucak ucar :)

heli ucmaya calisir ahahahhhaa xdxd afhsddssd xxxdcdhfahag ;D icabilen birsey degil iste ucmak icin biseyler yapiyor :p

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: [Video]: Cameron Airshow 2014 - Gerçek Uçakla Akrobasi Show

Şöyle düşün... Bir kartalın, bir leyleğin sakin, huzurlu, muhteşem uçuşu... Bir atmaca ya da şahinin kıvrak ama ahenkli dalışı...
Diğer yanda bir sivrisineğin zırıltısı.
Fark tam da bu... Ahenk ile zırıltı farkı.
:lol:

Bu sohbette en son noktayı ben koyayım peki :thumbup: Model olarak en iyisi, en harikası uçaktır :lollol: :lol: Tamam mı oldu mu ;D ;D

Gönül ne kahve ister, ne kahvehane;
Gönül sohbet ister, MODEL bahane!... :)