[Video]: ilk ucus Raptor 50

Emre Biçen

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaslar rc hayatima yeni baslamis biri olarak canli olarak hic helikopter kullanmamistim, sadece simulator uzerinde calismalar yaptim simulator uzerinde cok yol katettim fakat işi gercege dokmek gerekti.

Belki merak edenleriniz vardir 6 kanal bir helikopteri hic ucurmamis birinin ilk ucusu nasil olur diye. Iste size acemi bir rc pilot :saygilar:

Bu arada sunuda solemeden gecemicem raptor 50 yi bi abimden aldim butun eletronik donanimini modifiye ettim.( Murat kurdogluna saygilar )Rckolik ve cluprc ailesi sayesinde bu seviyeye ulastim hepsine teker teker tesekkur ederim. Bu arada Trex 600n dfc 3gx beni cok zorluyor bu konudada basinizi biraz agritcam heralde ;D :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İlk uçuşlarda , hatta ilk senelerde en önemli şey modeli eve tek parça götürebilmektir. Uçup inebiliyorsak bu iş tamam demektir. Nasıl uçtuğumuz çok önemli değildir. Tebrikler.

Ýlker Sönmez' Alıntı:
Ýlk uçuþlarda , hatta ilk senelerde en önemli þey modeli eve tek parça götürebilmektir. Uçup inebiliyorsak bu iþ tamam demektir. Nasýl uçtuðumuz çok önemli deðildir. Tebrikler.
tesekkurler bu konuda haklisiniz. Beni tedirgin eden tek sey ahsap paller korkuyorum parcalanip duscek diye :saygilar:

Mordo Ortasi' Alıntı:
Çok başarılı, tebrikler...

tesekkurler

Selam Kardeşim, :)

Gerçekten dediğin gibi sim çalışmış olman uçuşa bayağı yansımış tebrik ederim, yolun açık olsun ;) kırımsız uçuşlar dilerim :RCKolik:

SIRRI TABAKOĞLU' Alıntı:
Selam Kardeşim, :)

Gerçekten dediğin gibi sim çalışmış olman uçuşa bayağı yansımış tebrik ederim, yolun açık olsun ;) kırımsız uçuşlar dilerim :RCKolik:

Slmlar

teşekkür ederim :saygilar:

güzel uçuş olmuş tebrikler

Ynt: [Video]: ilk ucus Raptor 50

Emre 3D yapmadıkça ahşap palin patlama ihtimali olacağını zannetmiyorum ama bu sende tedirginlik yaratmış

Ynt: [Video]: ilk ucus Raptor 50

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Emre 3D yapmadıkça ahşap palin patlama ihtimali olacağını zannetmiyorum ama bu sende tedirginlik yaratmış

Evet abi ahsap olması tedırgın ettı,

zaten 3d uçuş için cok erken birazda olsa rahatlattın beni abi saol :) :saygilar:

gayet başarılı 10 numara 5 yıldız uçmuşsun.ben fbl ye çok kötü alışmışım.arkadaşın raptorla bi depo uçayım dedim kuyruk düzeltmekten imanım gevredi.700 dfc den sonra çubuklu zor geldi yaw.
nose in gelmeler falan gayet güzel.allah yolunu açık etsin baya ışık var sende.

rafet odabaş' Alıntı:
gayet başarılı 10 numara 5 yıldız uçmuşsun.ben fbl ye çok kötü alışmışım.arkadaşın raptorla bi depo uçayım dedim kuyruk düzeltmekten imanım gevredi.700 dfc den sonra çubuklu zor geldi yaw.
nose in gelmeler falan gayet güzel.allah yolunu açık etsin baya ışık var sende.

Tesekkurler assinda izledigin videoda kuyruk surekli saga donme egiliminde bi turlu duzeltemedim . flaybarless hic kullanmadigim icin o konuda bise y soleyemicem kuyruk haricinde model gayet iyi

Emre BİÇEN' Alıntı:
Tesekkurler assinda izledigin videoda kuyruk surekli saga donme egiliminde bi turlu duzeltemedim . flaybarless hic kullanmadigim icin o konuda bise y soleyemicem kuyruk haricinde model gayet iyi
Uçuşunuz başlangıç için mükemmel :saygilar: Uçuşunuz esnasında kuyrugun tutmadığını düşündüğünüzde indirip gyronun gainini biraz daha artırıp tekrar baksaydınız sorun gainden de olabilirdi..Videodan baktıgımda indirip gain değişikliği yapmadınız sanırım..
Kayış gerginliği de alakalı tabi kuyruk için..