[Video]: JET Motor, SCALE ve Aksesuar FUARI- JetPower Messe 2009

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Biraz eski tarihli olsada benim için hala çok etkileyici. Kesinlikle bir göz atın arkadaşlar :thumbup: Şu ana kadar hiç JET Motorlu helileri bu kadar net ve detaylı görmemiştim. Belki birgün bizde de bu tür fuarlar olur, kimbilir :laugh:

Bu arada o kadar güzel şeyler var ki, hepsini istiyorummmm :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: [Video]: JET Motor, SCALE ve Aksesuar FUARI- JetPower Messe 2009

Çok yakar abi bunlar, jet ya boşver. ( züğürt tesellisi versiyon 1 )
Sonuçta o da uçuyor bizimkiler de. ( versiyon 2 )
Parasına göre pekde öyle aman aman birşey yok bence. ( kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş versiyon 1 )
:lollol: :lol:

Tek uçuşda kaç galon yakıt yer acaba cidden merak ettim.

Abi iyi güzel hoş da , videoları göremiyorum bugün yaa..Evdeki pc de de aynı sorun var.Youtube da giremiyorum.Herhalde bizim resmi dnsler yine youtube ile küstü sanırım. :-\

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Çok yakacağı kesin ama ne kadar benim de hiçbir fikrim yok :lol:

Ynt: Ynt: [Video]: JET Motor, SCALE ve Aksesuar FUARI- JetPower Messe 2009

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Abi iyi güzel hoş da , videoları göremiyorum bugün yaa..Evdeki pc de de aynı sorun var.Youtube da giremiyorum.Herhalde bizim resmi dnsler yine youtube ile küstü sanırım. :-\
Allah allah. Youtube genel bir yasak yok ki dostum. Sende başka bir problem olmasın :rolleyes:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Yavuz Bey bir kez jet motorlu bunlara benzer bir helikopterin uçuşuna şahit oldum. Modelin sahibi yakıtı depoya el pompasıyla aktarıyordu ve yanındaki arkadaşına bu esnada "Çalıştığı zaman benim doldurduğumdan daha hızlı harcıyor " diyordu. :laugh:
Görebildiğim kadarıyla 2 lt kadar bir deposu vardı ve 10 dakika kadar havada kaldı.

Türkerim bunlarda jet yakıtı kullanıyorsa sıkıntı yok neredeyse litresi 1.5 lira civarıki her uçuşta dediğin gibi 2 litre yaksa model uçak yakıtlarından daha ucuza gelir.

Ynt: Ynt: [Video]: JET Motor, SCALE ve Aksesuar FUARI- JetPower Messe 2009

Hüseyin GENCER' Alıntı:
Türkerim bunlarda jet yakıtı kullanıyorsa sıkıntı yok neredeyse litresi 1.5 lira civarıki her uçuşta dediğin gibi 2 litre yaksa model uçak yakıtlarından daha ucuza gelir.
Yakıt olarak ne kullanıyorsunuz diye sormak aklıma gelmedi ama bunlarda gaz yağı kullanıyorlardır tüm jet motorları gibi bence.
Keşke bitanede bizde olsa bunlardan da tekirdağ rakısı yaksa ben razıyım. :laugh:

Ynt: Ynt: Ynt: [Video]: JET Motor, SCALE ve Aksesuar FUARI- JetPower Messe 2009

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Allah allah. Youtube genel bir yasak yok ki dostum. Sende başka bir problem olmasın :rolleyes:
Geldi kendi kendine , sanırım serverlere bakım mı yaptılar ne , ona rastgeldik herhalde...
Videoya gelince gözlerim kaldı :eek: , ağzımın suyu aktı :p , o ne fuarmış yav, yakınlarda bi yerde olsa herhalde kovulana kadar gezerdim. :)
Hemen bir inceleme yaptım , daha önce dediğim gibi Vario ve Heli-Factory bu işte lider olmuş.Yalnız heli factory 3d tipi heli için Türbin motorlu bir model yapmış , ona anlam veremedim.Türbin işi Scale'de belki olur ama , kim cesaret edebilir 5000 Euroluk motorla 3 d uçmaya onu bilemedim :lollol:
Başka bir stand gözüme takıldı, ben Ec-135 hastası olduğum için görüverdim.Schwing helicopter dedim hemen buluverdim arayınca.Adamlar fenestronu örtmüşler , saklamışlar yani, acaba Vario dan daha üstün bir sistem mi buldular acaba derken , sitelerine bakınca TIRT çıktı.Daha siteyi yapmamışlar bile ki bu adam fenestron yapacak.Boş iş :(p
Hakikaten mükemmel görüntülerdi , aktarma sistemine dikkat ettiniz mi , helisel dişli ve helisel pinyon vardı.Motoru da heliye 90 derece değil 0 ya da 180 derece koymuşlar.
Buralarda olsa o fuar , 2 günde kendime bir model imal edecek kadar bilgi toplardım. :lollol:
Birde multi blade rotor headlar.Öff be , ne işçilik vardı değil mi.
Mehmet , kardeşim benim bir an önce uçup , çakmam lazım yoksam psikolojim bozuluyor,doktora gidicem yakında,insan rüyasında bile model uçurur mu yaaa :lol:

Türker Bey;
Valla alayım dedim bitane ama madem çok yakıyo vazgeçtim. :laugh:

Bu arada kendi tasarladığım modelin yapımına başladım çok yakında maiden yapacam inşallah.

Videodaki ölçekller harika görünüyor, abi eski meski değil, gayet süper görünüyorlar :)

İçlerinde bir tane çift ana şaft ve çift rotorlu vardı, dikkat ettinizmi? Sanırım 15-20 derecelik açıyla yerleştirmişler şaftları, böylece paller birbirine çarpmadan diğerinin arasından geçerek dönüyor. :-\

Video için teşekkürler :saygilar: