[Video]: Phoenix ile Hitec Aurora 9 Nasil Ayarlanır , Kullanilir ?

slowbend

Uye
Merhaba Arkadaslar

Bu videoda Hitec Aurora 9 kumandasi ile Phoenix 4 simulator programinin ayarlarini anlatmaya calistim. Burada kullandigim araclar,

1. Windows 7 64 bit yuklu bir bilgisayar
2. 12 in 1 Simulator Dongle :
3. Hitec Aurora 9

Burada dikkat etmemiz gerekenler

1. Kumandayi acmadan once mutlaka kabloyu takmamiz gerekiyor. Ancak bu sekilde Aurora bize "Multi I/O" secenegini veriyor.
2. Model ayarlarken mutlaka 1 Servo 90 derece secenegini secmemiz lazim.
3. Eger helikopter stabil degilse, trimler ile oynamak yerine mutlaka once yeniden kalibrasyon yapmaliyiz.

Takildiginiz bir yer olursa cekinmeden sorun arkadaslar

Surc-i lisan ettiysek affola) :embarras:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: Phoenix ile Aurora 9 Nasil Kullanilir

Erman Bey çok güzel bir paylaşım, teşekkür ederiz. :bravo:

Aurora son derece popüler bir kumanda ve çevremde birçok modelci arkadaşımda da var.
Eminim onlar ayrıca bu konuyla ilgileneceklerdir. :)

Elinize sağlık Erman Bey :bravo:

Çok güzel ve yararlı bir paylaşım olmuş %p Konuyu kaynak dokuman olarak hemen sabitleyip, indeksleyelim ;)

Türkiye'de özellikle son dönemlerin en populer kumandası Hitec ile ilgili oldukça faydalı bir konu olmuş. Eminim bir çok arkadaş yararlanacaktır :)

Çok teşekkür ederiz Erman Bey, bize taaa oralardan güzel konular açıp , hem bilgi dağarcığımızı hem forumumuzu zenginleştiriyorsunuz.Elinize dilinize sağlık... :saygilar:

Rica ederim arkadaşlar) Umarım bir faydam dokunuyordur. Türker'in sayfalar dolusu videolu simulator derslerinin yanında benimkisi devede kulak)

İlerleyen günlerde Aurora ile idle up ayarları, Expo/Dual rate, Alıcı tanıtılması, Stick Hassasiyet ayarları, Hitec Hp-22 modul ile yazılım güncelleme gibi konularda da video hazırlayacağım. Ancak sunum konusunda acemiyim, umarım anlaşılır bir şekilde anlatabiliyorumdur.)

Herkese kırımsız uçuşlar)

Erman Yaman' Alıntı:
İlerleyen günlerde Aurora ile idle up ayarları, Expo/Dual rate, Alıcı tanıtılması, Stick Hassasiyet ayarları, Hitec Hp-22 modul ile yazılım güncelleme gibi konularda da video hazırlayacağım. Ancak sunum konusunda acemiyim, umarım anlaşılır bir şekilde anlatabiliyorumdur.)
Desenize Auro konusunda hemen hemen ihtiyaç duyulabilecek tüm konular hakkında bir videomuz olacak :bravo:

Bu arada sunumlar şahane %p Neticede bizler profesyonel insanlar değiliz. Bu nedenle hepimizin küçük eksiklikleri olacaktır. Önemli olan bu işe zaman ayırıp başkalarına yardımcı olacak kaynaklar hazırlamak ve buna niyet etmek ;)

Erman Yaman' Alıntı:
Rica ederim arkadaşlar) Umarım bir faydam dokunuyordur. Türker'in sayfalar dolusu videolu simulator derslerinin yanında benimkisi devede kulak)

Herkese kırımsız uçuşlar)
Erman önemli olan herkesin yapabileceği kadar faydalı olmaya gayret etmesi. %p
Esasında bir puzzle yapmaya benziyor, eğer sen tamamlamasaydın Hitec'le alakalı kısım boş kalacaktı örneğin. :(
Hiç kimse tek başına böyle bir hobiyle alakalı herşeyi bilemez ve herşeye sahipte olamaz. :-\

Biz bu kaçbin parça olduğunu bile bilmediğimiz devasa puzzle'ı elbirliği ile ortaya çıkartmaya çalışıyoruz.
Sende çok güzel parçalar koyuyorsun bence. ;) Tekrar teşekkürler. :saygilar:

Erman kardeşim, video ile çok güzel bir anlatım olmuş. Bir Hitec'çi olarak en başta benim ve birçok kimsenin işine yarayacak bir başlık. Eline sağlık, teşekkür ederiz.

Erman Abi çok iyi bir konu hazırlamışsınz. tebrikler :bravo: ben de hitec aurora kullanıcısıyım. ama kumandaya hala yabancıyım. gerçi menüsü gayet basit ama. takıldığım yerler oluyor bazı zamanlar. kumanda hakkında Türkçe kullanım bilgisinize çok fazla ulaşamadım. genelde ingilizce. hitec hakkında diğer videolarınızı da merakla bekliyorum.. özellikle versiyon güncelleme. iyi çalışmalar. :thumbup:

Erman Yaman' Alıntı:
Merhaba Arkadaslar

Bu videoda Hitec Aurora 9 kumandasi ile Phoenix 4 simulator programinin ayarlarini anlatmaya calistim. Burada kullandigim araclar,

1. Windows 7 64 bit yuklu bir bilgisayar
2. 12 in 1 Simulator Dongle :
3. Hitec Aurora 9

Burada dikkat etmemiz gerekenler

1. Kumandayi acmadan once mutlaka kabloyu takmamiz gerekiyor. Ancak bu sekilde Aurora bize "Multi I/O" secenegini veriyor.
2. Model ayarlarken mutlaka 1 Servo 90 derece secenegini secmemiz lazim.
3. Eger helikopter stabil degilse, trimler ile oynamak yerine mutlaka once yeniden kalibrasyon yapmaliyiz.

Takildiginiz bir yer olursa cekinmeden sorun arkadaslar

Surc-i lisan ettiysek affola) :embarras:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Konuyu hortlatmak istemezdim ama bilgi akışı güzel :) herşeye harfiyen uyarak kumandamı ayarladım ve elimdeki donanımlar ile aynı, Sadece eksik olarak donglenin driveri kaldı elimde yok driver:) o kısımdada yardımcı olursanız sevinirim :)

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Konuyu hortlatmak istemezdim ama bilgi akışı güzel :) herşeye harfiyen uyarak kumandamı ayarladım ve elimdeki donanımlar ile aynı, Sadece eksik olarak donglenin driveri kaldı elimde yok driver:) o kısımdada yardımcı olursanız sevinirim :)

driver neden istedi anlamadım aynı dongle ile farklı birkaç pc de ayar yaptım bilgisayar kendi buluyor dongle'i

pc'ler windows 7 idi takar takmaz çalışıyor flash bellek gibi.

yeni donanım bulundu diyor ve görünüyor. :D

Iskender Yenimol' Alıntı:
driver neden istedi anlamadım aynı dongle ile farklı birkaç pc de ayar yaptım bilgisayar kendi buluyor dongle'i

pc'ler windows 7 idi takar takmaz çalışıyor flash bellek gibi.

yeni donanım bulundu diyor ve görünüyor. :D
Abi tanıyor fakat phonexe girdiğim zaman kumanda yok diyor ayarlıyamıyorum sankim :)

sbebebini bilemiyorum

fakat sim'i nasıl açıyorsun aurora9 ile kullanırken emulatör ile değil direk phoenix kısa yolu ile açacaksın. :D

Iskender Yenimol' Alıntı:
sbebebini bilemiyorum

fakat sim'i nasıl açıyorsun aurora9 ile kullanırken emulatör ile değil direk phoenix kısa yolu ile açacaksın. :D
Phonex.exe ile çalıştırıyorum emu ile denedim defar etmedi :) çözmem gerek

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Muharrem zaten konularin ara ara hortlamasi gerekiyor %p bazi konular ilerisi dusunulerek yapilmisti :D

Yanliz sorununun cozulememesi ilginc olmus :rolleyes:

Asagidaki sayfaya bir goz at istersen, epey bir soru cevap var, belki isine yarayan bir sey cikar :embarras: