[Video]: RC AIRBUS A330 ANTALYA KARAİN

Allah şu İstanbul'dan bizi kurtarsın.

Mesut Abiyi 15 yaşımdan beri tanırım gelmiş geçmiş en tecrübeli rc pilotlardandır.Bir ara Şekerpınar'da pist açmıştı(mustanghobbies) neden kapattı bilmiyorum fırsat buldukça gider seyrederdim.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Allah şu İstanbul'dan bizi kurtarsın.

Mesut Abiyi 15 yaşımdan beri tanırım gelmiş geçmiş en tecrübeli rc pilotlardandır.Bir ara Şekerpınar'da pist açmıştı(mustanghobbies) neden kapattı bilmiyorum fırsat buldukça gider seyrederdim.
Celalettin abi belkide Şekerpınar'da karşılaştık. 12 - 13 yaşlarımda babamla birlikte uçuyorduk orada.

Türker Akgün' Alıntı:
Celalettin abi belkide Şekerpınar'da karşılaştık. 12 - 13 yaşlarımda babamla birlikte uçuyorduk orada.

olabilir Türker her fırsat bulduğumda gider takılır Mesut Abiyi seyrederdim uçakları dans ettirirdi hatta dalga geçerdi pist başına kadar ters gelip hay Allah ters gelmişiz yahu deyip pist başında tono atar indirirdi.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
olabilir Türker her fırsat bulduğumda gider takılır Mesut Abiyi seyrederdim uçakları dans ettirirdi hatta dalga geçerdi pist başına kadar ters gelip hay Allah ters gelmişiz yahu deyip pist başında tono atar indirirdi.
Ben onun gibi uçan bir rc pilot daha görmedim Türkiye'de. Özellikle onun giant scale bir Mustang'i vardı, iniş kalkışını oturup seyretmeli her modelci.

Ynt: [Video]: RC AIRBUS A330 ANTALYA KARAİN

Şekerpınardaki pisti önce drag alanına arkasından da test sürüşü alanına çevirdiler. Antalyadaki alkollü drag sürücüsü 3 5 yıl önce birini oldürünce burdaki pist te kapatıldı. Bir ara müze gibi eski nitro motorlar ve araçlar vardı ama akibeti nedir bilemiyorum en az 3 yıldır uğramıyorum alana

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Türker Akgün' Alıntı:
Ben onun gibi uçan bir rc pilot daha görmedim Türkiye'de. Özellikle onun giant scale bir Mustang'i vardı, iniş kalkışını oturup seyretmeli her modelci.
Planlanan pist yapilacak olursa, seneye yapilacak Kartepe Hava senliklerinde Serdar Bey ile beraber Mesut Bey'i de cagir Turkerim %p Boylece dunya gozu ile gormus oluruz gercek SCALE ucusu :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Planlanan pist yapilacak olursa, seneye yapilacak Kartepe Hava senliklerinde Serdar Bey ile beraber Mesut Bey'i de cagir Turkerim %p Boylece dunya gozu ile gormus oluruz gercek SCALE ucusu :)
İnşallah Mehmet abi neden olmasın. :saygilar:

Mesut Sübakan - Model Uçak - Number1 TV

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Delikopter' Alıntı:
Mesut Sübakan - Model Uçak - Number1 TV
06:30 dan sonra spiker uzun heli uçuruyor gibi yapışı çok hoş olmuş :laugh: Paylaşım için teşekkürler Hüseyin ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
06:30 dan sonra spiker uzun heli uçuruyor gibi yapışı çok hoş olmuş :laugh: Paylaşım için teşekkürler Hüseyin ;)

:) Rica ederim abi, Mesut Hoca kimdir merak ettim bi bakim dedim, çok değerli bir üstadmış, Airbus A330u uçurmak için geldiğinde mutlaka tanışıcam kendisiyle, Spikerin heli olayına çok güldüm :D

merhaba arkadaşlar,
A330'la ilgili teknik bilgileri vermeden önce kendimi tanıtayım. İsmin, Bülent Deveci ve İstanbul'da ikamet ediyorum. Yolcu uçaklarına karşı çocukluğumdan beri zaafım olduğu için böyle bir uçak yapmaya karar verdim.
A330 modeli 1/16 ölçekli olup boyu 398cm, kanat açıklığı 377cm, gövde çapı ise 35cm'dir. Motor olarak 2 adet jetcat P80 kullandım. 10 dakikalık uçuş için 6 litrelik yakıt deposu bulunmakta. Uçağı toplamda 3.5 yılda bitirebildim. Yoğun iş temposundan dolayı sadece hafta sonları ilgilenebildiğim için süre bu kadar uzadı. Full time üzerinde çalışılsa 1-1.5 yılda tamamlanır diye düşünüyorum. Uçağın ağırlığı, yakıt dahil 35 kg civarında. Yapım şekliyle ilgili detaylı (fotoraflı) bir çalışama hazırladım. Bu yazıyı yazdığım bilgisayarımda olmadığı için bu dokümanı başka bir zamanda sizlerle paylaşacağım.
Uçuş için Antalya'yı seçmemizin nedeni, pistin uzunluğu ve sağladığı olanaklardı. Zira, geçen sene jet Fest'e Mesut hocayla birlikte geldiğimizde burada uçma kararını verdik. Daha doğrusu Mesut hoca bu konuda karar verdi. Videodaki görüntü, bu uçakla yapılan 2nci uçuştur. İlk uçuşu aynı günün sabahı sorunsuz olarak yapmıştık. Mesut hoca benimde hocam olup kendisinden pahı biçilemez bilgiler edinmişimdir.

sorularınız olursa, severek cevaplamaya çalışırım.

Bulent Bey,

Oncelikle forumumuza hosgeldiniz :) Sizleri de aramizda gormek bizleri cok mutlu etti.

Oncelikle boyle bir modeli yaptiniz icin sizi cani gönülden tebrik ederiz :thumbup: Malum ulkemiz şartlari nedeni ile ne yazik ki bu tür modeller cogumuz icin birer hayal. Siz bu hayali basarili bir sekilde yerine yetirmis ender insanlardansiniz.

Eminim konu hakkinda epey bir soru gelecektir. Ben baslangic olarak oncelikle "yapim asamalarini" bizlerle musait bir zamaninizda paylasmanizi rica edecegim. Bir de ozellikle jet motorlari hakkinda edindiginiz tecrübeleri de ayri bir konu olarak paylasabilirseniz cok makbule gecer.

Simdiden tesekkur eder, keyifli forumlar dilerim :saygilar:

Bülent Bey hoşgeldiniz,

Böyle bir modeli Türkiye'de görmek bizi inanılmaz heyecanlandırdı. Başta size ve emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Bu başarı öyküsünün detaylarını öğrenmeyi çok isteriz. :saygilar:

Bülent Bey, aramıza hoşgeldiniz. Böyle bir modelin ülkemizde yapılmış ve başarılı bir şekilde uçurulmuş olmasından dolayı çok mutlu oldum, sizi tebrik ederim. :bravo:

Yapım aşamalarını paylaşacağınızı belirtmişsiniz, ama ben sabırsızlanıp ilk soruyu sorayım; uçak tamamen sıfırdan tasarlanıp mı inşa edildi yoksa belli bir firmanın kiti olarakmı alındı? :-\

Teşekkürler