[Video]: SK-540 İlk Test Uçuşu.

DenizSERT' Alıntı:
ünitenin hissiyatından memnunum ama x5 in performansından memnun değilim throtle kesmediği zamanlar oluyor ki o yüzden 2 riks atlattım :) videoyu bekliyorum.
Üzerinde ne var ki Throttle kesmiyor Deniz :rolleyes:

Ahmet Egemen SAYIN' Alıntı:
Deniz' in uçuşunu izlemek gerçekten zevkli. Umarım hakettiğin yerlere gelirsin. Başarılar dilerim. :RCKolik:
Teşekkür ederim abi niyetim dünya şampiyonu olmak inşallah o günleri de görürüz :)

Denizcim, bu motorda funfly daki motorda modele ve uçuş tarzına yetmiyor. motor çok fazla devir kaybediyor, hareketi kesmek zorunda kalıyorsun. Etrafındaki arkadaşlar yeter bu diyor olabilir yada maddiyat nedeniyle daha iyisi ele geçmiyordur. ancak gözün yükseklerdeyse uygun motorlar şart. Motorlar kolay bozulan parçalar değil. Bir defa alınca her modelde kullanırsın. Benim tavsiyelerim şöyle olacak:
500-520 mm pal için 4020 serisi 1800 watt civarı
550 mm pal için 4025 serisi 2300 watt
570 mm pal için kde direct 600xf serisi 3000 watt
600-630 mm pal için 4035 serisi 4000 watt
690-700 mm pal için 4525-4530 serisi 5000 watt civarı

Bir diğer faktörde esc tabi özellikle 6S setuplarda yüksek amper çekildiği için maalesef YEP esc ler üzerlerinde yazan akımı veremiyorlar freewheeling nedeniyle ısınmıyor ancak motora akım yetiştirme zorluğu oluşuyor yani bir darboğaz oluyor. Nereden biliyorsun dersen şöyle oldu : 550 modelimde YEP 150 amper , 600 xf motor ve pulse 4500mah 45c pillerimle devir kaybı yaşıyordum, pwm timing , gov gain hepsiyle oynadık ama düzelmedi. Motor esc konnektör pil ısıları hep normaldi. Sonra goblinimden çıkan castle 160 hv esc yi taktım, diğer bütün parçalar aynı kaldı. Pillerim numaralıdır, pilde aynıydı. Birdenbire bütün dertler yok oldu ve motora can geldi. Yere indirdiğimde gördümki pilin konnektörleri ısınmış ve lehimleri kısmen erimiş , esc motor ve pilin ısısı normal. Konnektör olarak 6 mm bullet kullanıyorum EC5 den daha fazla akım taşıma kabiliyeti vardır. Aynı piller ile defalarca konnektör ısınmadan uçtum demekki bu kadar çok akım geçmiyordu. Eskiden Esc darboğazdı şimdi ise konnektörler. Yeni 200 amper konnektörler yolda...

İlker Sönmez' Alıntı:
Denizcim, bu motorda funfly daki motorda modele ve uçuş tarzına yetmiyor. motor çok fazla devir kaybediyor, hareketi kesmek zorunda kalıyorsun. Etrafındaki arkadaşlar yeter bu diyor olabilir yada maddiyat nedeniyle daha iyisi ele geçmiyordur. ancak gözün yükseklerdeyse uygun motorlar şart. Motorlar kolay bozulan parçalar değil. Bir defa alınca her modelde kullanırsın. Benim tavsiyelerim şöyle olacak:
.........
Konnektör olarak 6 mm bullet kullanıyorum EC5 den daha fazla akım taşıma kabiliyeti vardır. Aynı piller ile defalarca konnektör ısınmadan uçtum demekki bu kadar çok akım geçmiyordu. Eskiden Esc darboğazdı şimdi ise konnektörler. Yeni 200 amper konnektörler yolda...
Ilker Hocam bu kıymetli bilgilerin arada kaynamasına gönlüm razı olmadı ve yine dayanamadım ve yeni bir konu açtım :laugh:

Bu arada EC5 yerine ne sipariş ettin ??

İlker Sönmez' Alıntı:
500-520 mm pal için 4020 serisi 1800 watt civarı
550 mm pal için 4025 serisi 2300 watt
570 mm pal için kde direct 600xf serisi 3000 watt
600-630 mm pal için 4035 serisi 4000 watt
690-700 mm pal için 4525-4530 serisi 5000 watt civarı

Bir diğer faktörde esc tabi özellikle 6S setuplarda yüksek amper çekildiği için maalesef YEP esc ler üzerlerinde yazan akımı veremiyorlar freewheeling nedeniyle ısınmıyor ancak motora akım yetiştirme zorluğu oluşuyor yani bir darboğaz oluyor. Nereden biliyorsun dersen şöyle oldu : 550 modelimde YEP 150 amper , 600 xf motor ve pulse 4500mah 45c pillerimle devir kaybı yaşıyordum, pwm timing , gov gain hepsiyle oynadık ama düzelmedi. Motor esc konnektör pil ısıları hep normaldi. Sonra goblinimden çıkan castle 160 hv esc yi taktım, diğer bütün parçalar aynı kaldı. Pillerim numaralıdır, pilde aynıydı. Birdenbire bütün dertler yok oldu ve motora can geldi. Yere indirdiğimde gördümki pilin konnektörleri ısınmış ve lehimleri kısmen erimiş , esc motor ve pilin ısısı normal. Konnektör olarak 6 mm bullet kullanıyorum EC5 den daha fazla akım taşıma kabiliyeti vardır. Aynı piller ile defalarca konnektör ısınmadan uçtum demekki bu kadar çok akım geçmiyordu. Eskiden Esc darboğazdı şimdi ise konnektörler. Yeni 200 amper konnektörler yolda...
Bu güzel yazın için öncelikle teşekkür ederim abi. Evet artık motor performansının yetmediği bi noktaya geldim ve motorlar yüzünden ileri de gidemiyorum malesef. Şimdi 700e pro dfc kit alıyorum büyük ihtimal yanında 4525 520 ultimate ile beraber bunu yep 120 ile kullanmayı planlıyorum. Konnektör olayını güzel anlatmışsın tabi 6 s çok amper çekiyor ama 12s de ec5 kullanımıyla ilgili bir sıkıntı olmasa gerek. Zira tareq bile ec5 kullanıyor pillerini ben takıp çıkardım funflyda ısınma yoktu. Ec5 i geçtim alan szabo t connektör kullanıyor o yüzden 12s de sorun olmuyor sanırım.

DenizSERT' Alıntı:
Bu güzel yazın için öncelikle teşekkür ederim abi. Evet artık motor performansının yetmediği bi noktaya geldim ve motorlar yüzünden ileri de gidemiyorum malesef. Şimdi 700e pro dfc kit alıyorum büyük ihtimal yanında 4525 520 ultimate ile beraber bunu yep 120 ile kullanmayı planlıyorum. Konnektör olayını güzel anlatmışsın tabi 6 s çok amper çekiyor ama 12s de ec5 kullanımıyla ilgili bir sıkıntı olmasa gerek. Zira tareq bile ec5 kullanıyor pillerini ben takıp çıkardım funflyda ısınma yoktu. Ec5 i geçtim alan szabo t connektör kullanıyor o yüzden 12s de sorun olmuyor sanırım.
Özetle 12S için en ideal EC5 tamam, peki 6S setup için ne öneriyoruz ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Özetle 12S için en ideal EC5 tamam, peki 6S setup için ne öneriyoruz ??
rxproplus markasının connektörleri bence iyi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

yetmez denirse

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

DenizSERT' Alıntı:
rxproplus markasının connektörleri bence iyi.
Hayda bu da nerden çıktı şimdi :eek: Anlaşıldı yeni bir konu daha açmamız gerekiyor :D Daha önce açtığımız bu konu ileri düzey setuplar için eksik :-\

RC Model Pil - Batarya Konnektörleri

Batarya Konnektör Konusunu buradan devam edebilir miyiz ;)

Hayda bu da nerden çıktı şimdi :eek: Anlaşıldı yeni bir konu daha açmamız gerekiyor :D Daha önce açtığımız bu konu ileri düzey setuplar için eksik :-\

RC Model Pil - Batarya Konnektörleri
alvinin modellere hiç mi dikkat etmediniz :)

RC Proplus 6mm , yada castle 6.5 mm. Yanlız fiyatlar biraz sıkıntı olabilir. 12S setup için EC5 ler yeterli.

Ilker Hocam bu kıymetli bilgilerin arada kaynamasına gönlüm razı olmadı ve yine dayanamadım ve yeni bir konu açtım :laugh:

Bu arada EC5 yerine ne sipariş ettin ??

6mm RCPROPLUS Supra X Gold Bullet Polarized Battery Connectors (20 pairs), 20M+20F

These Supra X bullet connectors are a must for the modellers who are after the ultimate in a high voltage / high current demand connector. Coated in 24K gold they offer low resistance, large surface contact, recessed wire cavity, solder window and they "click" when pushed together.These polarized connectors have many uses including batteries,power meters,charge leads and motors.
(Picture shows the male/female polarized connectors pushed together)

Features:
High voltage
High current
Large surface contact
Recessed wire cavity
Solder window
Positive "Click" when pushed together
Specs:
Peak current: 240A
Continuous current: 200A
Suits wire: 8 ~ 10AWG
Finish: 24K Gold plated 3 microns